Kaune – geros muzikos dozė: atidaroma visą šiltąjį sezoną veiksianti „Vasaros scena“

Vokiečių džiazo meistrai „ToyToy“ / Steffi Retti nuotr.
Vokiečių džiazo meistrai „ToyToy“ / Steffi Retti nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-05-11 18:43
AA

„Kadangi Kauno muzikos scena visada buvo man artimas klausimas ir savotiškas skausmas matant, kokia ji šiandien, tiesiog pasiūliau kelias skambias idėjas“, – apie gegužės 12 d. oficialiai atidaromos „Kaunas 2022“ „Vasaros scenos“ priešistorę pasakoja Europos kultūros sostinės komandos narė Dovilė Butnoriūtė. Tarptautiniais Kauno ryšiais besirūpinanti mergina atsakinga už scenos koncepciją ir tarptautinius svečius ir partnerius, o prie programos vairo stovi didelę koncertų ir festivalių bei muzikos vadybos patirtį turinti Eglė Aleksandravičiūtė.

Dovilė tiki, kad scenos, įsikursiančios Kauno rotušės aikštėje, idėja buvo labai natūrali: „Rengiant didžiausią kultūros festivalį šalyje, reikėjo svarbiausio muzikos taško, palaikančio programos pulsą kiekvieną savaitgalį tuo metu, kai muzika skamba garsiausiai – vasarą.“

Kultūros vadybininkė džiaugiasi faktu, kad scenos tandemas – ji ir Eglė – abi merginos, ir žada, kad simboliškų feministinių pareiškimų scenoje bus ne vienas: „Mums svarbu, kad scenoje pasirodytų ir ryškios moterys, tad pakvietėme Klaipėdos muzikinio teatro grupę „Graži ir ta galinga“, ukrainietes stipruoles „Tonka“ ir „Fo Sho“, duetą iš Miuncheno „Umme Block“ ir kitų įdomių merginų, kurios jus nustebins“.

Fo Sho
Tonka

„Šią vasarą scena veiks net 20 savaitgalių iki pat rugsėjo 17-osios – tai net 80 dienų, į kurias sutalpinsime ne tik gerai žinomų atlikėjų specialias programas, bet ir klasikinės muzikos koncertus, teatro, šokio spektaklius, taip pat scenoje bus organizuojamos interaktyvios dirbtuvės, užsiėmimai mažiesiems, eksperimentinės ir aštresnės roko muzikos pasirodymai“, – sako Eglė ir prideda, kad šios scenos idėja ir gyvybė slypi šiuolaikinėje kultūroje: „Kad ši būtų pasiekiama visiems, mes ją išviliosime iš uždarų salių ir pristatysime visiems gerai žinomoje miesto vietoje.“

Eglė Aleksandravičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Ilgai ieškota scenos vieta, kuri galiausiai atrasta Rotušės aikštėje irgi simboliška –  ji iliustruoja „Kaunas 2022“ šūkį „Iš laikinosios į šiuolaikinę“. Juk susitiksime bene tradiciškiausioje vietoje Kaune, o joje lauks jaunas, aktualus, įdomus skambesys – visa tai prieš planuojamą aikštės renovaciją“, – teigia Dovilė. 

Dovilė ir Eglė sutaria, kad vasara – metas, kai festivalių per savaitgalį vyksta net po kelis, o didieji muzikos vardai leidžiasi į nesibaigiančius turus – o kur dar „Kaunas 2022“ partnerių renginiai.

„Nesiekiame konkuruoti – atsisakėme minties didžiąją biudžeto dalį atiduoti pro šalį vykstančioms garsenybėms, atsisakėme savaip tiražuojamų „turų“ koncertų, vasaros festivalių atlikėjų pasirodymų dubliavimo ir ieškojome sprendimų įsiklausydamos į muzikos tikrai pasiilgusį miestą bei išnaudodamos abiejų sukauptus kontaktus iš visos Europos. Rezultatas  – tikrai nekasdienė, aktuali, tarptautinė programa.“

Dovilė Butnoriūtė / Ievos Budzeikaitės nuotr.

„Muzikiniuose repertuaruose dominuoja lietuviškos grupės, todėl klausytojai ne itin artimai pažįsta kitų šalių scenas, nedaug šansų svečiams iš jų sugroti pas mus Kaune, taigi stengiamės sukviesti daug atradimais tapsiančių grupių“, – programoje Dovilė žada world music, orkestrų ir net chorų pasirodymų bei prideda, kad naujojoje Kauno muzikos erdvėje daug dėmesio bus skiriama ukrainiečių muzikai. 

Žinoma, „Kaunas 2022“ „Vasaros scenoje“ vienaip ar kitaip atsispindės ir didžioji Europos kultūros sostinės programa. Eglė vardija, kad Rotušės aikštėje vyks festivalio „Audra“ pasirodymai, sutekės didžiojo „Santakos“ savaitgalio kultūros upės, prie veiksmo savo pasakiškomis idėjomis prisilies bendruomenių renginys „Fluxus festivalis“ ir landšafto dizaino festivalis „Magenta“.

Scenoje pasirodys ir muzikos pasauliui atstovaujantys „Kaunas 2022“ ambasadoriai – „Flash Voyage“ ir Jurga Šeduikytė. Vasaros pradžioje pasirodymą scenoje surengs ir elektroninės muzikos grupė „Golden Parazyth“. Net Joninėms organizuojama šis tas ypatingo ir gitariško

„Golden Parazyth“ / D.Babensko nuotr.
Grupė „KAnDIs“

Gegužės 12–13 d., „Kaunas 2022 Vasaros scenos“ atidarymo savaitgalį, čia pasirodys tokios grupės, kaip latviai „Carnival Youth“, būsimosios ir esamos lietuviškos legendos „Beissoul & Einius“ bei „KAnDIs“, vokiečių džiazo meistrai „ToyToy“. Šie ir kiti scenos koncertai – nemokami ir atviri visiems. 

„Vasaros scena“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Pilną „Kaunas 2022“ renginių programą rasite www.kaunas2022.eu

Beissoul & Einius / Dmitry Komissarenko nuotr.