Kaune lankysis Nobelio premijos laureatė rašytoja Svetlana Aleksijevič

Sviatlana Aleksijevič / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Sviatlana Aleksijevič / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-06 10:40
AA

Rugsėjo pabaigoje Kaune lankysis Nobelio premijos laureatė rašytoja Svetlana Aleksijevič, antradienį pranešė Vytauto Didžiojo universitetas.

Ji dalyvaus universiteto organizuojamame renginyje „Šetenių skaitymai“, į kurį rašytojai ir intelektualai kviečiami gvildenti svarbiausių šiandienos Europos ir pasaulio klausimų.

Baltarusijos rašytojai taip pat bus įteiktos VDU garbės daktaro regalijos.

„Kas yra Šeteniai tikriausiai visi literatūra besidomintys lietuviai žino – tai Česlovo Milošo, vienintelio šalyje gimusio Nobelio premijos laureato, gimtinė. Į „Šetenių skaitymus“, skirtingai nei į mūsų pavasario festivalį, kviečiame ne būrį rašytojų, o vienu metu po vieną žymų pasaulio autorių“, – sakė festivalio iniciatorius ir meno vadovas, rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus.

Svetlana Aleksijevič / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Č.Milošas nebuvo idėjos „menas menui“ šalininkas: jo paskaitos, pranešimai, esė, gvildenantys aktualius ne tik literatūros, bet ir visuomenės bei politikos klausimus, sudaro svarbią palikimo dalį. Taigi, jis tinkamas patronas renginiui, kuriame vyksta ne tik literatūriniai skaitymai, bet ir intelektualios diskusijos, svarstomos įžvalgos ir klausomasi paskaitų“, – tvirtino organizatorius.

Pirmuosius „Šetenių skaitymus“ inauguruos du garsūs autoriai iš Vidurio–Rytų Europos – rašytojas iš Ukrainos Jurijus Andruchovyčius ir baltarusių rašytoja S.Aleksijevič.

Rugsėjo 15-ąją Kaune J.Andruchovyčius atviroje paskaitoje pristatys specialiai šiai progai parašytą esė „Pavergta beprotybė: antipasaulis“. Kitą dieną Kėdainių rajone, Šeteniuose, vyks rašytojo susitikimas su literatūros lauko ir universiteto bendruomene.

Rugsėjo 21–22 dienomis „Šetenių skaitymais“ savo viešnagę šalyje pradės Nobelio literatūros premijos laureatė S.Aleksijevič.

Susitikimas su Nobelio premijos laureate numatomas rugsėjo 22 dieną VDU.

S.Aleksijevič – baltarusių rašytoja, žurnalistė, scenaristė, jai 2015 metais suteikta Nobelio literatūros premija.