Kaune – pasaulį sužavėjęs reginys: atidaryta paroda apie žmogaus kūną „Body Worlds“

 „Body Worlds“ paroda / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Body Worlds“ paroda / Eriko Ovčarenko nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-12-03 20:15
AA

Ką apie mūsų gyvenimo būdą, įpročius ir kasdienius pasirinkimus gali pasakyti mūsų kūnas? Kaip mes funkcionuojame, kaip mus veikia aplinka ir stresas, kokią įtaką mūsų sveikatai daro pasirinkta gyvensena? Atsakymus į visus šiuos klausimus galima rasti gruodžio 4-ąją duris atvėrusioje garsiausioje pasaulyje parodoje apie žmogaus kūną „Body Worlds & The Story of the Heart“.

Parodų ciklo „Body Worlds“ istorija prasidėjo daugiau nei prieš 25 metus. Nuo to laiko jis tapo vienu iš lankomiausių pasaulyje – skirtingas šio ciklo parodas jau pamatė daugiau nei 52 milijonai žmonių iš 150 skirtingų pasaulio miestų.

Parodoje eksponuojamos autentiškos žmogaus kūno dalys, o donorai, kurie leido savo kūnus po mirties naudoti ekspozicijose, tampa mokytojais ir gidais sveikatingumo kelionėje. Sveiki organai čia lyginami su paliestais ligos ar paveiktais netinkamo gyvenimo būdo.

„Body Worlds“ parodos atidarymo akimirka / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Body Worlds“ parodos atidarymo akimirka / Eriko Ovčarenko nuotr.

Išankstiniame parodos atidaryme, kuris įvyko penktadienį, apsilankė būrys žinomų pramogų, verslo, sporto, medicinos sričių atstovų: Inga Budrienė, Karolis Murauskas, Viktorija Mauručaitė, Goda Laurinavičiūtė ir kiti.

Ekspoziciją atidarė Plastinacijos instituto dizaino vadovė ir parodos kuratorė, kurios vyras anatomas Giunteris von Hagensas prieš bemaž 40 metų išrado plastinacijos metodą, dr. Angelina Whalley. Ji prieš penkias dienas specialiai atskrido iš Vokietijos ir asmeniškai kuravo visus paruošiamuosius darbus.

„Šios parodos tikslas parodyti visuomenei, kaip veikia žmogaus organizmas, kokį poveikį jam daro gera ir prasta sveikata bei pasirinkta gyvensena. Mes su vyru tikimės, kad ši paroda paskatins lankytojus daugiau domėtis žmogaus anatomija ir fiziologija, atsakingiau žiūrėti į savo sveikatą. „Body Worlds“ – tai išskirtinė galimybė iš arti pažinti savo kūną. Visiems apsilankiusiems ji leis lengviau suprasti, koks nuostabus yra žmogaus kūnas ir kodėl svarbu gyventi pilnavertį gyvenimą“, – parodos atidarymo popietę sakė dr. A.Whalley.

„Body Worlds“ parodos atidarymo akimirka / Eriko Ovčarenko nuotr.

Bene labiausiai pasaulyje aptarinėjamos parodos eksponatai paruošti Giunteris von Hagenso išrastu plastinavimo metodu: kūnas išsausinamas etilo spiritu, maišomas su acetonu ir vakuume sutvirtinamas acetone tirpstančiu silikonu. Tai labai ilgas, kruopštus ir daug profesionalumo reikalaujantis darbas.

Visi „Body Worlds“ parodose eksponuojami žmonių kūnai paaukoti savanorių – jau daugiau kaip 19 000 žmonių yra išreiškę tokį norą, o tam, kad kūnai virstų edukacinę ir švietėjišką funkciją atliekančiais eksponatais, Giunteriui von Hagensui padeda per 100 plastinavimo specialistų.

Pasitelkus plastinacijos mokslą, paroda „Body Worlds“ leidžia pamatyti žmogaus kūno sandarą iš arčiau – iki audinių ir ląstelių. Žmogaus organai ir organizme vykstantys procesai demonstruojami per kruopščių anatominių tyrinėjimų rezultatus, sudėtingus skerspjūvius ir estetines kompozicijas. Visa tai padeda parodos lankytojams lengviau suprasti žmogaus anatomiją, o autentiški žmonių kūnai yra tarsi tiltas į gilesnį savęs pažinimą ir tobulėjimą.

„Body Worlds“ parodos atidarymo akimirka / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Body Worlds“ parodos atidarymo akimirka / Eriko Ovčarenko nuotr.

„Ši paroda – tai tikras atradimas, ji priverčia susimąstyti. Manau, kad ją būtina aplankyti visiems, nes tai mūsų kūnas, su kuriuo ir kuriame mes gyvename, tad kuo geriau mes jį pažįstame, tuo geriau mes galime jaustis ir ilgiau gyventi. Tikiu, kad ši paroda atvers akis daugeliui“, – sakė parodoje apsilankiusi Raimonda.

„Ši paroda tikrai palieka didelį įspūdį, priverčia susimąstyti. Čia labai vaizdžiai parodoma, kaip vienas ar kitas pasirinkimas gali drastiškai paveikti tavo kūną, o tai reiškia – ir savijautą bei gyvenimo kokybę“, – sakė Inga Budrienė.

Fotogalerija:

„Body Worlds“ parodos atidarymas (36 nuotr.)
+30

„Body Worlds“ – tai reta proga pažvelgti į savo kūną iš šono ir likti nustebintam jame slypinčių galimybių. Parodą galima aplankyti nuo gruodžio 4 d. iki kovo 13 d. centre „Mega“ kasdien, nuo 11 iki 22 val. Taip pat yra galimybė užsisakyti ekskursiją su gidu.