Kaune prasidėjo tatuiruočių meistrų suvažiavimas: įkūrė Vikingų kaimą
Antrąjį rugsėjo savaitgalį Kaune pirmą kartą organizuojamas tatuiruočių meistrų ir piešinių ant kūno mėgėjų suvažiavimas. Pagrindinė šiųmetinio renginio tema – pagonybė ir protėvių palikimas. Nuo šiandien atvykę galėsite pasivaikščioti po Vikingų kaimą, stebėti inscenizuojamus mūšius, pasiklausyti liaudiškos muzikos ir pamatyti daugiausia emocijų sukeliančią renginio dalį – tatuiruočių konkursą.
„Viskas prasidejo dar 2010-aisiai, kuomet Klaipėdoje suorganizavau pirmąjį „Memel tattoo party“. Renginys buvo skirtas tatuiruočių meistrams ir silpnybę tatuiruotėms turintiems žmonėms, tačiau tai buvo labiau teminis vakarėlis. Niekas nedarydavo tatuiruočių, o tiesiog gerai leido laiką, šoko ir linksminosi. Vėliau sekė dar keli panašūs vakarėliai, bet visą laiką norėjosi padaryti tikrą suvažiavimą, tokią, kuriuose pats su pasididžiavimu dalyvaudavau užsienyje.
Šiomis mintimis ir idėjomis pasidalinau su savo bičiuliu Aurimu Mockumi, kuris trumpai ir aiškiai pasakė: „Darom“. Pavadinome šį renginį „Memel tattoo convention“ ir pirmą kartą jį pristatėme dar 2014 metais. Tuo metu renginys susilaukė didelio susidomėjimo. Nors padarėme nemažai klaidų, visi dalyviai jautė mūsų entuziazmą ir energiją, kurią įdėjome į šį projektą“, – apie gimusią idėją rengti tokio tipo renginį pasakojo organizatorius D. Djačkovas.
Šiame renginyje dalyvauja apie šimtas meistrų iš tokių šalių kaip Latvija, Estija, Suomija, Anglija, Graikija, Nepalas, Australija, Vokietija, Šveicarija, Rusija, Airija, Portugalija, Belgija, Čekija, Danija.
Vieni meistrai yra didelės žvaigždės tatuiruočių pasaulyje, nes tai – viena greičiausiai augančių industrijų: „Programoje esame numatę tautinių kolektyvų pasirodymus, bus įrengtas Vikingų kaimas, inscenizuoti Baltų Vikingų mūšiai, gros didžėjus, miksuojantis tradicinę liaudišką muziką su šiuolaikiniais ritmais, o taip pat senokai nematytas „Art fussion“ konkursas ir aukcionas.“
„Žinoma, pagrindinė ir daugiausia emocijų sukelianti programos dalis – tai tatuiruočių konkursai, kurių bus net devyniolika kategorijų. Meistrai vietoje darys tatuiruotes, o kompetetinga komisija juos vertins rašydama balus – bus išrinktos trys prizines vietos. Iš praktikos ir praėjusių renginių galiu pasakyti, kad dar nebuvo konkurso, kurio rezultatais būtų patenkinti visi... Kažkas lieka nugalėtojais, o kažkas „ryja“ pralaimėjimo kartėlį. Todėl intrigos ir įtampos labai daug“, – žada D. Djačkovas.
„Mūsų renginiai visą laiką turi tam tikrą tematiką. Vieną kartą tai cirkas, kitą kartą –smetoniški laikai. Šį kartą tai pagonybė ir Baltų palikimas. Ši idėja mums kilo tuomet, kai su Aurimu lankėmes Nepale ir sudalyvavome „Nepal Tattoo Convention“. Ten buvo pristatytas tautos paveldas, pasakojamos įvairios legendos, dalijamasi žiniomis ir išmintimi. Pagalvojome, kad ir mes galime pristatyti svečiams savo kultūrą, papročius, tradicijas. Galbūt svečiams bus taip pat įdomu, kaip buvo įdomu mums Nepale“, – svarstė organizatoriai.