Kaune praūžė „Gintarinė pora“: nugalėtojų taurės šokėjams ir netikėtas publikos tango

Sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ akimirkos / Vidmanto Kirklio nuotr.
Sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ akimirkos / Vidmanto Kirklio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-06 12:23
AA

Sekmadienio vakarą sausakimšoje Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi 58-osios tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“. Abi savaitgalio dienas vykusio vieno iš giliausias tradicijas turinčių šokių turnyrų pasaulyje baigiamuoju akcentu tapo įdomiausių grupių finalai ir Motinos dienai skirtas koncertas, sujungęs įvairius šokio žanrus bei stilius.

Kaune – išskirtis sportinių šokių vakaras

„Kiekvienais metais Kaune norime sukurti šventę!” – sako renginio iniciatoriai ir organizatoriai, legendiniai Lietuvos šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos. Abu sutaria, kad šokis yra ne tik sportas, bet didele dalimi – menas, turintis džiuginti žmogaus sielą ir kūną.

Šių metų finaliniame renginyje tikrai pavyko atskleisti visus užmanymus. Pirmiausiai savo pasirodymu žavėjo operos solistas Liudas Mikalauskas, o kartu jautrią šokio kompoziciją atliko Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionai Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė. Parodomojoje programoje taip pat pasirodė pasaulio ir Europos Lotynų Amerikos šokių profesionalų čempionai iš Vengrijos Andrea Silvestri ir Martina Varadi, demonstravę čia čia čia, pasodoblį ir džaivą.

Pasaulio sportinių šokių federacijos reitingo varžybų suaugusiųjų grupės nugalėtojais standartinių šokių programoje tapo Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė. / Vidmanto Kirklio nuotr.

Lietuvos hiphopo čempionas, televizinio talentų konkurso nugalėtojas Ignas Tamulis ne tik sužavėjo publiką savo pasirodymu, bet jautėsi įkvėptas ir pats: „Esu labai maloniai nustebintas, kad vienoje vietoje susirinko tiek daug žmonių, kuriems patinka šokis ir judesys – manau, kad visi šokėjai esame viena šeima.“ Abejingų nepaliko ir šiuolaikinio šokio studijos „Aušrinė“ šokėjos, kurių šokio kompozicija šiais metais išsiskyrė stiliaus bei kūno išraiškos derme.

Sekmadienį į Kauną grąžinta dar viena gera tradicija. Skambant gyvai muzikai, ant profesionalaus parketo tango šoko ir publika. Atsiliepdamos į Liudo Mikalausko kvietimą, į aikštelę sugužėjo keliasdešimt porų, kurios drąsiai sušoko savas tango interpretacijas, skambant žinomai Antano Šabaniausko melodijai „Paskutinį sekmadienį“. Parketą išbandę šokio mėgėjai jau vėliau juokavo ir vylėsi, kad toks sekmadienis tikrai neturėtų būti paskutinis.

Sportinių šokių varžybas Kaune „Gintarinė pora 2024“ rengę Jūratė ir Česlovas Norvaišos dėkojo ne tik susirinkusiems dalyviams, žiūrovams, bet ir visai organizacinei komandai. „Labai mums talkina mūsų jauni kolegos Lina ir Donatas Vėželiai, žinoma, Kauno kultūros centro, Kauno savivaldybės komanda. Varžybas rengiame kartu su pasaulio ir Lietuvos sportinių šokių federacijomis. Dėkojame renginio partneriams, mecenatams, rėmėjams – be visų šių žmonių ir kompanijų indėlio tokio puikaus ir didelio renginio sukurti nepavyktų.“ – sakė legendinė Lietuvos pora.

Varžybų organizatoriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos bei Lina ir Donatas Vėželiai. / Vidmanto Kirklio nuotr.

Lietuvos porų pasiekimai „Gintarinėje poroje“

Tuo tarpu žiūrovai itin palaikė ir sportinėje renginio programoje dalyvavusius šokėjus.

„Šiemet į „Gintarinės poros“ varžybas atvyko daugiau kaip 700 porų iš 15 pasaulio šalių. Dauguma, žinoma, buvo senojo žemyno sportininkai, tačiau Kauno publika itin šiltai pasitiko Japonijos, Filipinų, Kinijos šokėjus“, – džiaugėsi Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė.

Visgi, šį savaitgalį sportinė sėkmė lydėjo daugiausiai Lietuvos duetus. Pasaulio sportinių šokių federacijos reitingo varžybų suaugusiųjų grupės nugalėtojais standartinių šokių programoje tapo Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė, o Lotynų Amerikos šokių programoje – Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė.

Lotynų Amerikos šokių programoje nugalėjo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė. / Vidmanto Kirklio nuotr.

Abi poros savo grupių finaluose buvo įvertintos pirmosiomis vietomis už visus šokius (standartinių šokių programoje – už lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą; Lotynų Amerikos šokių programoje – už sambą, čia čia čia, rumbą, pasodoblį ir džaivą).

Į suaugusiųjų standartinių šokių programos finalą teisėjai taip pat dar buvo pakvietę Ukrainos, Čekijos, Filipinų sportininkus bei dar dvi Lietuvos poras (Pijus Palskys ir Anna Berzina buvo treti, o Dmytro Zruynovanyy ir Vestina Remeikaitė – penkti), o į Lotynų Amerikos šokių finalą – Latvijos, Čekijos, Azerbaidžano, Lenkijos ir Moldovos šokėjus.

Jaunimo amžiaus grupės (16 – 18 metų amžiaus) sportininkų grupėje savaitgalį absoliučiai triumfavo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė. Jie nugalėjo ir standartinių šokių varžybose šeštadienį, ir Lotynų Amerikos šokių varžybose sekmadienį. Po įspūdingomis jiems tapusio turnyro jaunieji šokėjai neslėpė, kad labiausiai juos motyvavo ne įteikti apdovanojimai ir taurės, bet publikos palaikymas.

Sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ akimirkos (9 nuotr.)
+3

Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių finale Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė buvo antri, Raigardas Gedvilas ir Ugnė Makarskaitė – penkti, Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė – šešti. Lotynų Amerikos šokių finale Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė užėmė antrąją vietą. Kiti jaunimo finalo apdovanojimai iškeliavo į Moldovą, Ukrainą, Estiją ir Latviją.

„Gintarinė pora“, visada kviečianti plataus amžiaus ir meistriškumo spektro šokėjus, šiemet rengė pasaulio reitingo grupių varžybas ir jauniams bei senjorams. Sėkmė čia šypsojosi mūsų jauniams Dominykui Patapavičiui ir Guostei Banytei, Edgarui Šidiškiui ir Veronikai Chmeliovai, Matui Šturmai ir Gretai Sokolnikaitei, Matijui Maštavičiui ir Jonei Žadeikaitei, Augustui Lukoševičiui ir Airinai Brikmanytei, senjorams Tomui ir Nerijai Rimkams bei Rolandui ir Viktorijai Lydekaičiams – visos šios Lietuvos poros Kaune iškovojo savo amžiaus grupių medalius.