Kaune pristatytas naujas „Friendly City“ sezonas

Naujo „Friendly City“ sezono pristatymo Kaune akimirka / Elijaus Kniežausko nuotr.
Naujo „Friendly City“ sezono pristatymo Kaune akimirka / Elijaus Kniežausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ketvirtadienį jaukioje Kauno senamiesčio kavinėje „Al Cantuccio“ pristatyti naujieji „Friendly City“ žemėlapiai, skatinantys įvairovę bei reklamuojantys miesto draugišką atmosferą Lietuvos turistams.

Projekto pagrindinė naujiena – „Friendly Stories“ leidinys, pasakojantis dešimt šiuolaikinės Lietuvos istorijų. Jį galima rasti ir skaityti visose „Friendly City“ vietose Vilniuje ir Kaune.

„Friendly City“ pristatymo metu Kauno savivaldybės agentūros „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas atliekantis direktoriaus funkcijas Tadas Stankevičius dėkojo organizatoriams už šią iniciatyvą: „Ačiū jums, kad prisidedate prie mūsų miesto įvaizdžio kūrimo.“ T. Stankevičiaus teigimu, pristatant Kauną investuotojams ar turistams, labai svarbu parodyti miesto atvirumą: „tokie projektai kaip „Friendly City“ tam puikiai pasitarnauja ir ženkliai prisideda prie įvaizdžio kūrimo bei neteisingų stereotipų laužymo“.

Pristatyme taip pat kalbėjo iniciatyvos autorius, režisierius Romas Zabarauskas ir „Friendly Stories“ leidinio fotografė Arcana Femina.

Oficialias kalbas greitai sekė „Friendly Stories“ aptarinėjimas, kuriame – dešimt išskirtinių šiuolaikinės Lietuvos istorijų. Karinių jūrų pajėgų štabo laivūnas Rolandas Skabickas neseniai grįžo iš humanitarinės misijos Somalyje, o šio projekto pristatomame „Friendly Stories“ leidinyje atsiskleidė kaip homoseksualus asmuo. Patriotiško kario tikslas – sugriauti Lietuvoje vis dar gajus stereotipus apie LGBT+ bendruomenę.

Tuo tarpu veganiškai vaiką maitinanti mama Vilija Poškevičiūtė–Wengel apie savo požiūrį į augalinę mitybą pasidalijo drauge su visa šeima. Šios herojės motyvacija prabilti – paprasta: „kuo daugiau supratimo ir meilės artimui bus kiekvieno iš mūsų aplinkoje, tuo sėkmingėsnėje ir laimingesnėje valstybėje gyvensime“.

2012 metais režisieriaus Romo Zabarausko pradėta iniciatyva išsiplėtė į turistų pamėgtus žemėlapius Vilniuje ir Kaune. „Friendly City“ vienija tuos verslus, kurie siekia skatinti atvirumą visiems miesto gyventojams ir svečiams, nepaisant jų dietos, negalios, seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. 20.000 žemėlapio kopijų netrukus bus išplatintos Vilniaus ir Kauno kavinėse, baruose, parduotuvėse bei turizmo informacijos centruose.

Projekte dalyvauja per 60 verslų ir 10 nevyriausybinių organizacijų. 2016 metais „Friendly City“ globėju tapo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Mark Adam Harold.