Kaune – serialo apie R.Morkevičių premjera: tarp kviestinių svečių – Remygos artimieji ir gerbėjai

„Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ premjera / Teodoro Biliūno nuotr.
„Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ premjera / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-16 21:09
AA

Lapkričio 16-osios vakarą Kaune įvyko dokumentinio serialo apie pasaulio bušido čempioną Remigijų Morkevičių premjera. Renginyje dalyvavo seriale filmavęsi pašnekovai, sporto pasaulio atstovai bei R.Morkevičiaus artimieji ir gerbėjai.

Premjeroje buvo ir R.Morkevičiaus treneris, „Titano“ klubo įkūrėjas Marius Misiūnas, dainininkė ir nuomonės formuotoja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, reperis ir sportininkas Vytautas Medineckas-IronVytas, grupės „ba.“ Gitaristas Simonas Motiejūnas, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, karatė pradininkas Lietuvoje Kazimieras Bartkevičius, kovinio sporto atstovai Sigitas Gaižauskas, Mindaugas Narauskas, Raimondas Avlasevičius su sužadėtine ir kt.

Dailius Dargis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Prieštaringai vertinamas kovotojas R.Morkevičius buvo daugkartinis Tailando bokso ir bušido turnyrų nugalėtojas, 2003–2004 m. pasaulio ZST „Grand Prix“ trečios vietos laimėtojas, 2004–2005 m. pasaulio ZST „Grand Prix“ čempionas, keliolika kovų laimėjo ir profesionalų ringe, iš kurių daugiau nei pusę – nokautais.

Dailiaus Dargio dokumentinio serialo „Remyga“ premjera (39 nuotr.)
+33

Triuškinamais smūgiais ir greitais nokautais garsėjęs vienas tituluočiausių ir garsiausių visų laikų Lietuvos kovos menų atstovų Remigijus Morkevičius buvo nušautas 2016 m. gruodžio 21 d. vakare. Tuomet jam buvo 34 metai. Nors nusikaltimas vis dar neatskleistas, šio dokumentinio serialo kūrėjai bandė atskleisti iki šiol nežinomus prieštaringai vertinamo kovotojo biografijos faktus, jo artimiausią aplinką bei paskutinį jo gyvenimo vakarą, apie tai pakalbinę gausybę garsiausių šalies kovinio sporto atstovų, trenerių, visuomenės veikėjų.

Dailiaus Dargio dokumentinio serialo „Remyga“ premjera. / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Daugelis mane tapatina su kriminaline dokumentika, bet „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ sakyčiau yra labiau sporto dokumentika. Man pačiam šis posūkis mano karjeroje įdomus. Daugiau gilinausi į prieštaringai vertinamo R.Morkevičiaus asmenybę, kalbinau daugybę sporto pasaulio žmonių, kurie pasakojo apie jo, kaip sportininko, karjerą. Tik paskutinėje serijoje pasakojama apie vakarą, kai jis buvo nužudytas. Taigi tik paskutinę seriją kas nors galės pavadinti sukurtą D.Dargio stiliumi“– atviravo serialo režisierius Dailius Dargis.

„Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ – nemažai archyvinių kadrų, kurie buvo panaudoti iš privataus R.Morkevičiaus šeimynos archyvo.

Dailiaus Dargio dokumentinio serialo „Remyga“ premjera. / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Žiūrovai išvys žymiausius kovinio sporto atstovus – R.Morkevičiaus trenerį, „Titano“ klubo įkūrėją Marių Misiūną, vienu geriausių pasaulio kikboksininkų laikomą Sergejų Maslobojevą, karatė pradininką Lietuvoje kaunietį Kazimierą Bartkevičių, sporto propaguotoją, buvusį karatistą ir politikos veikėją Stanislovą Buškevičių, Artemijų Sitenkovą, kuris gal prieš dešimt metų ringe laimėjo kovą prieš garsųjį airį Conorą McGregorą. Kalbinti sportininkai sakė, kad jiems nebuvo žinoma ta kita R.Morkevičiaus gyvenimo pusė. Juos siejo sportas, varžybos, pasiruošimas joms, o ką jis veikė po varžybų ir treniruočių, sportininkai tikino nesidomėję.