Kaune – spektaklio suaugusiems premjera: pamatyti „Snieguolę“ rinkosi kviestiniai svečiai

Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai / NKDT nuotr.
Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai / NKDT nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Gruodžio 2 dieną Nacionaliniame Kauno dramos teatre gausi publika rinkosi į premjerą „Snieguolė“. Ją pristatė iš Kauno kilusi tarptautinę karjerą pasiekusi tarpdisciplininė menininkė Gintarė Minelgaitė-Duchin, gerai žinoma Dr. GoraParasit slapyvardžiu. Tai pirmas menininkės darbas instituciniame teatre ir pirmasis tokio didelio masto kūrinys scenai, susidedantis iš filmuotų ir ekspresyvių vaidybinių scenų.

Daugumai nuo vaikystės į vaizduotę ar atmintį įsirėžusi brolių Grimų pasakos herojai Gintarės Minelgaitės-Duchin versijoje nusikrato Disnėjiškos animacijos žėručių ir virsta šiuolaikiniu mitu, kurį menininkė interpretuoja tirpstančių ledynų fone, rašoma pranešime spaudai. Veiksmas vyksta dabartyje ir keliasi į ateitį.

Spektaklyje yra Snieguolė-Grimm Everice, snieguolės motina ir tėvas, piktoji pamotė Cypress Everice ir nykštukai, kurie yra mokslininkai, kovojantys už ledynkalnį nr. 4422. Svarbų vaidmenį atlieka spektaklio veikėja-pasakotoja Gaia Steel – aplinkosaugos dominantė („environmental dominatrix“) ir Klientas. Šie herojai įkūnija skirtingus visuomenės narių archetipus ir atspindi jų psichologines pažeidžiamybes.

Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai
Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai / NKDT nuotr.
Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai
Spektaklio „Snieguolė“ premjeros svečiai / NKDT nuotr.

„Spektaklyje keliu mito klausimą, nes manau, kad mitai gali būti perpasakojami ir šiuolaikiniame kontekste. Taip pat jame telpa klimato kaitos kontekstas ir vienas kito negirdėjimas. „Snieguolėje“ man labai svarbus lyčių lygybės klausimas, – kalbu apie žmonių pasirinkimą būti vienokiu ar kitokiu, bet būti savimi ir būti priimtu. Ir galiausiai kalbu, kad nėra tik blogio ir tik gėrio, nėra juodos ir baltos pusės, yra labai komplikuoti pasaulio santykiai, labai komplikuota sistema. Visame tame palieku sau viltį, kad vis dėlto gėris laimės“, – temų įvairovę apibūdino menininkė.

Tarpdisciplininį spektaklį kūrė garso menininkė, kompozitorė Sandra Kazlauskaitė, šviesų dailininkas Paulius Varonenka, choreografė Ema Senkuvienė, videografas Edgaras Jocius ir kameros ir montažo asistentė Laura Pociūtė. Taip pat spektaklyje dalyvauja NKDT aktoriai, masinėse scenose veikia VDU šokio ir teatro pedagogikos studentai, KTU teatro studijos „44“ nariai. Spektaklyje išvysime iš Berlyno atvykusią teatro bei kino aktorę Susaną AbdulMajid. Kinematografinėse scenose bus galima atpažinti ir teatro darbuotojus.

Ir nuo šiol bus tik dar karščiau…

Spektaklis skirtas suaugusiems.

Fotogalerija: