Kauno choreografijos mokyklos 20-metis: pedagogų šokiai fontanuose ir degalinėse
Kauno choreografijos mokykla dvidešimties metų jubiliejų nusprendė pažymėti ne salėje, o gatvėse – įvairiausiose Laikinosios sostinės vietose šoko pedagogai, kuriuos fiksavo žinomas Kauno fotografas Algimantas Barzdžius.
Šios akimirkos ir sugulė į jubiliejinę parodą „išŠok“, vykstančią Kauno autobusų stotyje lapkričio 19 – gruodžio 9 dienomis.
„Šįkart kažkaip į viena susipynė skirtingi išraiškos žanrai: nuostabus šokis, gatvės fotografija, reportažas ir situacinis portretas. Buvo labai smagu įgyvendinti šią idėją kartu su šokio profesionalais. Norėjau parodyti jiems, kad fotosesija gali būti smagi, o judesį sustabdyti įmanoma. Galbūt tikrai nėra to bloga, kas neišeitų į gera, nes pandemijos ir karantinai praeis, o šio bendro darbo rezultatai – fotografijos – tikiuosi, liks“, – sako fotografas Algimantas Barzdžius.
Projekte dalyvavo 12 įvairaus amžiaus Choreografijos mokyklos pedagogų. Kiekvienas iš jų fotografavosi trijose skirtingose vietose. Vietos netradicinei fotosesijai buvo pasirinktos labai įvairios, kai kurios – neįprastos: tiesiog gatvė, parkas, požeminė perėja, tiltas, pieva su šieno rulonais, arba stogas, vitrina, autoremonto dirbtuvės ar miesto fontanas.
Kai kurių viešose Kauno vietose šokančių šokio profesionalų palyda tapo miesto policija, o įspūdingus šuolius fiksavo ne tik fotoaparatas, bet įamžino ir fimavimo kamera, o iš viršaus – dar ir dronas. Nors pozuoti prieš profesionalo objektyvą to daryti nepratusiems šokio pedagogams iš pradžių gal net buvo nedrąsu, galiausiai fotosesija tapo smagia atrakcija visiems jos dalyviams.
Žiūrėkite fotosesijos vaizdo klipą:
„Bendradarbiavimas su Algimantu Barzdžiumi padėjo atskleisti kiekvieno mokytojo asmenybę kitaip nei juos yra pratę matyti mokiniai. Juk šokio pedagogai – šiek tiek kitokie, nes visi jie menininkai, šokėjai, choreografai, šokę profesionaliose Lietuvos ir užsienio scenose. Šį kartą jų scena tapo visas Kaunas. Paroda „išŠok“ paskatino juos atsiskleisti naujai – dar pašokti ir judėk pirmyn... Kiekvienas iš mūsų radome tikamiausią būdą dar kartą tai padaryti. Kiekvienas parodos kadras, pasirinkta erdvė, judesys – kiekvieno iš fotosesijose dalyvavusiųjų atspintys, o tuo pačiu – ir nauja, kartais net mums patiems netikėta mūsų versija,” – džiaugiasi bendru projektu Kauno choreografijos mokyklos direktorė Lina Navardauskienė.
Apie parodą „išŠok“
Kadaise mes visi buvome vaikai, kai buvo beribis noras šėlioti, išgauti nenuspėjamus judesius, kurie neretai glumindavo ne tik tėvus, bet ir aplinkinius. Tačiau visuomet tai buvo nurašoma į nenuoramos vaikystės puslapius. Tačiau ar mes, suaugusieji, galime sau leisti vėl tapti vaikais, kurie taip pat gali daryti tai, kas suaygusiems lyg ir nebedera – tiesiog stebinti, džiuginti, išsilaisvinti iš gyvenimo kasdienybės pančių?
Tas akimirkas, kai suaugusiųjų „nuklydimai“ susijungė į visumą – į gyvenimiškus pasaulio malonumus, užfiksavo fotografas Algimantas Barzdžius. Jo darbai mane sugundė, sužavėjo, pakerėjo. Jo fotografijos – tarsi tų sustabdytų netradicinių akimirkų atvaizdai, vedantys naujų minčių ir pasąmonės keliu.
Dvylika šokio mokytojų – 36 fotografijose. Kiekviena fotografija – kaip akimirkos pliūpsnis, verčiantis susivokti, kad nieko nėra neįmanoma, viskas gali teikti džiaugsmą, nepriklausomai nuo to, lipa ant kulnų Covid-19 pandemija ar kokia kita neganda, ar ne. Taigi kiekviena sustabdyta akimirka kalba sava kalba.
Kauno choreografijos mokykla
Kauno choreografijos mokykla – gilias tradicijas turinti ugdymo įstaiga, skirta itin gabiems šokiui vaikams. Mokykloje jie mokosi klasikinio, šiuolaikinio, pasaulio tautų ir istorinio šokio atlikimo meistrystės. Būtent šios mokyklos auklėtiniai šoka Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, Kauno šokio teatre „Aura“, Klaipėdos valstybiniame teatre, Anželikos Cholinos šokio teatre ir kitose Lietuvos bei užsienio šokio trupėse. Tai puikus įvertinimas!
Choreografijos mokyklai nuo 2000 m. vadovauja Lina Navardauskienė, buvusi ilgametė Kauno šokio teatro „Aura“ solistė. Mokykloje dirba 20 mokytojų, o šokio meno paslapčių mokosi apie 400 jaunųjų šokėjų. Dauguma mokytojų čia dirba nuo mokyklos įsteigimo dienos.