Kauno muzikiniame teatre – muzikinio trilerio „Džekilas ir Haidas“ repeticijų finišo tiesioji

Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ repeticija
 / Organizatorių nuotr.
Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ repeticija / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-09-18 14:45
AA

Kauno valstybinis muzikinis teatras įnirtingai ruošiasi naujajam sezonui, kuris prasidės rugsėjo 28 d. ir, kaip įprasta, premjera. Šįkart tai bus Brodvėjaus bestseleris – Franko Wildhorno miuziklas „Džekilas ir Haidas“.

Spektaklio personažus kuria Kauno valstybinio muzikinio teatro ir kviestiniai solistai. Mezgasi tikra intriga, kaip pagrindinio vaidmens atlikėjai susidoros su nemenku iššūkiu – tuo pat metu įsikūnyti į aristokratiškąjį daktarą Džekilą ir žvėriškąjį Haidą. Spektaklio režisūrinis sprendimas lėmė, kad jis skiriamas vyresnei nei 14 m. auditorijai. Miuziklo premjera numatyta rugsėjo 28, 29, 30 dienomis.

Istorija apie Džekilą ir Haidą atspindi Viktorijos laikų kultūroje populiarią idėją apie žmoguje slypinčią nuolatinę gėrio ir blogio kovą. Tiek novelės autorius, tiek miuziklo kūrėjai siekė parodyti, kad kiekviename iš mūsų greta švelnumo ir doros slypi pyktis ir pagieža, o jei bandoma tą juodąją pusę užgniaužti, ji prasiveržia ir puola visa naikinančia jėga.

Miuziklo pastatymo meno vadovas – Kęstutis S. Jakštas, režisuoja Viktorija Streiča, praeitą sezoną debiutavusi su operete „Misteris X“. Jie drauge su teatro soliste Kristina Siurbyte yra ir libreto vertėjai. Spektaklio muzikinis vadovas ir dirigentas – Ričardas Šumila, savo jaunatvišku proveržiu sužavėjęs ne tik įnoringą teatro orkestro kolektyvą, bet jau susirinkęs nemenką ištikimų gerbėjų būrį. Prie jo prisijungs ir miuziklo spektaklius diriguos estų dirigentas Erki Pehk. Scenografiją spektakliui kuria Artūras Šimonis, o kostiumus ir grimą – dailininkė Julija Skuratova, beje, Kauno muzikiniame teatre dirbanti pirmą kartą. Kaip ir priklauso miuziklo žanrui čia pamatysime daug šokio scenų, kurias kuria choreografas Dainius Bervingis, o jaunam, veržliam, puikiai dainuojančiam, šokančiam ir vadinančiam choro kolektyvui vadovauja chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė.


Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ repeticija / Organizatorių nuotr.

Tad lieka esminė intriga, kas gi kuria pagrindinius vaidmenis šiame trilerio dramaturgija grįstame, nuostabaus grožio dainų ir duetų kupiname miuzikle. Džekilo / Haido vaidmeniui teatras pasirinko atlikėjus, be kurių neįmanoma įsivaizduoti šio žanro pastatymų Lietuvoje – Egidijų Bavikiną, Martyną Kavaliauską, Jeronimą Milių. Šalia jų šis ne tik vokalo, bet ir vaidybos prasme itin sudėtingas vaidmuo patikėtas ir dar vienam dainininkui, kurį iki šiol geriau pažinojo grupės „Pikaso“ gerbėjai, tai šios grupės vokalistas Rokas Laureckis.

Pastatymo meno vadovas K. S. Jakštas ir režisierė V. Streiča sako, kad visi keturi atlikėjai labai skirtingi ir tai suteiks kiekvienam būsimam spektakliui kitokių spalvų, tikėtina, kad žiūrovams bus smalsu pamatyti skirtingas Džekilo / Haido interpretacijas.

Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ repeticija / Organizatorių nuotr.

Dvilypio herojaus mylimąsias vaidins taip pat gerai miuziklo gerbėjams pažįstamos dainininkės. Šiame miuzikle yra du lygiaverčiai moterų vaidmenys: išmintingoji, lyriškoji Ema Karu, ją įkūnys Karino Krysko, Ingrida Kažemėkaitė ir Kristina Siurbytė, o laisvo elgesio merginos, patekusios į monstro Haido akiratį, Liusi vaidmenį kuria dainininkės Marija Arutiunova, Gabrielė Bielskytė ir Dagna Kondratavičiūtė. Tad miuziklo „Džekilas ir Haidas“ spektakliuose žiūrovai turės išskirtinę galimybę išvysti geriausias Lietuvos atlikėjų pajėgas.

Spektaklio kūrybinė komanda šiai premjerai ruošėsi itin stropiai ir atsakingai. Specialiai šiam pastatymui pakviestas teatre viešėjo britų kompozitorius, vokalo specialistas ir profesorius Derekas Barnesas. Miuziklo atlikėjai iš jo sėmėsi dainavimo meno subtilybių. Nuolatos po įvairias šalis keliaujančiam ir su žymiausiais pasaulio teatrais dirbančiam D. Barnesui tai ne pirmoji viešnagė Lietuvoje, jis konsultavo miuziklo „Čikaga“ statytojus ir atlikėjus, prieš porą metų dirbo muzikos vadovu statant miuziklą „Rent“.


Miuziklo „Džekilas ir Haidas“ repeticija / Organizatorių nuotr.

Pagal žymiąją škotų rašytojo Roberto Louise'o Stevensono novelę „Nepaprasta daktaro Džekilo ir misterio Haido istorija“, pasirodžiusią 1886 m., sukurtas miuziklas pirmą kartą publikai pristatytas 1990 m. seniausiame Teksaso (JAV) teatre – Hiustono „Alley Theatre“, o 1997 m. jo premjera įvyko Brodvėjuje. Šis miuziklas laikomas ryškiausiu ir populiariausiu JAV popžvaigždžių itin mėgstamo kompozitoriaus F. Wildhorno kūriniu, pelniusiu kūrėjui kelis Tony ir Grammy apdovanojimus.

2001 m. buvo pastatyta ir televizinė miuziklo versija. Joje daktaro Džekilo ir misterio Haido vaidmenis atliko „ratuotas riteris“ ir „gelbėtojas“ Davidas Hasselhoffas. Miuziklas statytas daugybėje šalių, skambėjo įvairiomis kalbomis. Didžiulės sėkmės sulaukė du jo turai Šiaurės Amerikoje ir du gastroliniai turai Jungtinėje Karalystėje. 2012 m. po Amerikos scenas keliavo koncertinė miuziklo versija, o po metų jis vėl sugrįžo į Brodvėjaus teatro sceną.

Nemenkesnės sėkmės miuziklo statytojai tikisi ir Kauno scenoje.