Kauno „Žalgirio“ arenoje garso ir ugnies pragarą sukūrė „Rammstein“

„Rammstein“ scenoje / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
„Rammstein“ scenoje / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-02-06 20:28
AA

Darbo savaitė Kaune prasidėjo trankiai – Kauno „Žalgirio“ arenos sienų tvirtumą bandė Vokietijos industrinio metalo žvaigždės „Rammstein“ ir juos „apšildantys“ Švedijos metalistai „Deathstars“.

Erdvi arena vos sutalpino visus norinčius paklausyti Lietuvoje prieš keletą metų jau koncertavusių vokiečių, kurie į Kauną atvyko pristatyti geriausių dainų albumą „Made In Germany 1995–2011“. Dauguma jo kūrinių lietuviams puikiai pažįstami – tai „Du Hast“, „Rammstein“, „Amerika“, „Mein Land“, „Ich Will“.

Garsusis industrinio metalo kolektyvas garso, šviesos įrangą ir pirotechniką atsigabeno 24 vilkikais. Dar į du sunkvežimius sukrauta pardavimui skirta grupės atributika. 6 autobusai atvežė daugiau kaip 100 žmonių personalą. Kartu su muzikantais atkeliavo ir nuosava virtuvė.

„Rammstein“ susikūrė 1993 m. Rytų Vokietijoje. Jau pirmasis grupės albumas „Herzeleid“, pasirodęs 1995 m., Vokietijoje sulaukė didžiulės sėkmės. Antrasis albumas „Sehnsucht“, išleistas 1997 m., grupei atnešė tarptautinę šlovę. Grupė jau yra išleidusi 8 studijinius albumus.

Prieš 12 metų Stokholme susikūrę „Deathstars“ buvo išrinkti keliauti kartu su „Rammstein“ viso koncertinio turnė „Made In Germany 1995–2011“ po Europą metu.

Nešė Lietuvos vėliavą

„Rammstein“ nereikėjo mokytis sakyti „Labas, Kaunas“ ir „Ačiū“, siekiant papirkti sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje susirinkusius žiūrovus. Vokiečių muzika ir ugnies spektaklis nuo pat įspūdingos įžangos, kai per lėtai nusileidusį tiltą jie užlipo ant scenos, užbūrė klausytojus. Grupės muzikantai, lipdami į sceną, rankose nešė lyg sušaudytas „Rammstein“ simbolika padabintą ir Lietuvos vėliavas.

Industrinio metalo dievai taip pat dar kartą paneigė stereotipą, kad lietuviai nemėgsta sunkiosios muzikos. Ir jaunimas, ir 50-mečiai vieningai purtė galvas ir audringomis ovacijomis po kiekvienos dainos palaikė „Rammstein“ muzikantus. O „Žalgirio“ arena išlaikė nelengvą išbandymą kietais gitariniais rifais – akustika tikrai gera.

Klausytojai tiesiog „pamišo“ grupei grojant vieną didžiausių hitų „Du Hast“. Matematinis muzikos tikslumas, „sunkios“ gitaros ir industrinis įvaizdis lietuviams patinka. Taip pat ir puikus ugnies šou – per keletą valandų trukusį pasirodymą scenoje buvusių liepsnų turbūt pakaktų parą apšildyti nedidelį miestą. Grupės klavišininkas vienos dainos metu įlipo į valtį, kuri „plaukiojo“ ant gerbėjų rankų. Gitaristai kojomis vertė mikrofonų stovus, kurie spyruokliavo scenoje.

Vokiečius koncertiniame turnė apšildančius švedus „Deathstars“ publika taip pat priėmė šiltai, nors ne vienas klausytojus retoriškai klausė: „Ar yra esminis skirtumas tarp švedų ir „Rammstein“ grojamos muzikos?“. Lietuvos gotikinio metalo grupė „Xess“ taip pat puikiai būtų „apšildžiusi“ vokiečius.

15min.lt skaitytojo Sauliaus filmuota vaizdo medžiaga: