Kažkada karvę padovanojęs Vytenis Sinkevičius dabar „Radiocentro“ eteryje dalina pinigus

Vytenis Sinkevičius /  „Radiocentro“ nuotr.
Vytenis Sinkevičius / „Radiocentro“ nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-02-12 16:02
AA

Vytenis Sinkevičius – tikras radijo vilkas. 30-ą gimtadienį atšventusiame „Radiocentre“ V.Sinkevičius su pertraukomis sukasi nuo 1996-ųjų. Visko radijo eteryje patyręs, net karvę klausytojui padovanojęs, dabar Vytenis su kolegomis RC klausytojams dalina pinigus. 

Per šešias savaites RC klausytojams bus išdalinta 30 tūkstančių eurų. Visa tai vyksta naujame muzikiniame žaidime „Trys iš eilės“. Apie pinigus, investiciją į įspūdžius, nuotykius prie mikrofono ir radijuje sutiktą būsimą žmoną papasakojo ilgiausiai „Radiocentre“ dirbantis laidų vedėjas.

Vyteni, koks maloniausias prisiminimas susijęs su „Radiocentru“?

Aš čia susipažinau su savo būsima žmona. Ji tuo metu dirbo administratore. Taip „Radiocentras“ man padovanojo šeimą – žmoną Stelą ir vaikus Gabiją su Vyčiu. 

Sausio 31 d. Jūsų darbovietė šventė 30-ą gimtadienį. Radijui tai daug ar mažai? 

Lietuviškais mastais tai – solidus skaičius. Kitur Europoje būtume laikomi paaugliais, bet kadangi patyrėme okupaciją, daugiau net tikėtis sunku. Kai esi vienmetis su valstybe, tai yra labai brandu.

Per „Radiocentro“ gimtadienį jūsų kolegos lyg susitarę kalbėjo apie amžiną meilę radijui...

Visiškai sutinku. Ir kiek tenka bendrauti su radijuje dirbusiais kolegomis, visi kartoja tą patį – tai yra ir nepagydoma liga, ir priklausomybė visam gyvenimui. Net nežinau, kodėl taip yra, gal esame paveikti radijo spinduliavimo? (juokiasi).

Vytenis Sinkevičius/„Radiocentro“ nuotr.

Kaip jūsų gyvenime atsirado radijas? 

Mane sužavėjo dar anais laikais pusiau legaliai VEF radijo imtuvo pagaunamos komercijos radijo stotys iš Lenkijos. Jokios propagandos, vakarietiška muzika. Tai buvo laisvė. Po to mano gyvenime atsirado diskotekos. Iš jų buvau pakviestas pakalbėti į vietinę Kauno radijo stotį. Sužavėjau vadovą, pakvietė užsukti dažniau, vėliau – reguliariai. Paskui po Kauno radijo stočių „Titanika“ ir „Kauno fonas“, 1996-iais atsirado „Radiocentras“.

Kada supratote, kad jums patinka tai, kas vyksta radijuje?

Nuo pirmo atėjimo į studiją man viskas buvo žiauriai įdomu. Radijas pasirodė kažkoks stebuklas: tu kalbi, tave kažkas girdi, kažkam tu esi įdomus, dar groja gera muzika. Visa tai sklinda toli. Kauno atveju – 20 km spinduliu. Ruošdavausi, buvau ant bangos, dariau kas labai patiko. Nuo pirmąkart įjungto mikrofono supratau, kad tai yra man ir mano.

Kada žmonės pradėjo jus atpažinti kaip radijo laidų vedėją?

Kai vedžiau pirmąsias radijo laidas, vedžiau ir diskotekas. Abiejų klausė mano „klientai“ (juokiasi). Jaunimas mane tikrai pažinojo. Kaune populiarumas atėjo anksti. Vėliau, persikėlus į „Radiocentrą“, masteliai didėjo. Kada degalinėse pilant kurą ar kavinėse padavėjos pradėjo klausinėti, ar tik aš ne tas Vytenis iš „Radiocentro“, supratau, kad esu žinomas. Pradžioje man tai patiko.

Vytenis Sinkevičius / „Radiocentro“ nuotr.

Dabar nebepatinka?

Dabar juokingai atrodo jauną žmogų tokiose situacijose užklumpantis susireikšminimas. Bet ateina laikas, padarai išvadas, ir gyveni toliau. Dabar stengiuosi būti savo vietoje, stengiuosi būti paprastu, nuoširdžiu ir nesinaudoti padėtimi, kad esu labiau girdimas, žinomas ir matomas nei kiti. 

Esate radijo vilkas. Kaip jus veikia naujovės?

Man nelabai patinka, kad yra feisbukai, instagramai, gyvos video transliacijos iš studijos. Dingsta radijo mistika. Mano laikais pirmieji laidų vedėjai buvo įsivaizduojami. Aš jų nemačiau, nežinojau, kas jie tokie, kol neišspausdindavo jų nuotraukų laikraštyje ar žurnale. Jie buvo nematomi, tik girdimi. Ir tai buvo įdomu.

Kokių nesąmonių, tais laikais kai dar nebuvo Facebooko, Vytenis yra pridirbęs „Radiocentro“ eteryje?

Vienam senyvam klausytojui esu padovanojęs dvigubą pensiją. Kitam – karvę. Šią irgi pirkau už savus pinigus. Tiesa, po to buvau iškviestas ant kilimėlio rimtam pokalbiui (juokiasi).

Vytenis Sinkevičius / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Esate tas, kuriam patinka dalintis. Dabar „Radiocentras“ dalina 30 tūkst. eurų. Klausytojus tai traukia? 
Radijo rinką analizuojantys tyrimai rodo, kad žmonės labiausiai mėgsta piniginius prizus. Vokelis su pinigais, mums, lietuviams, labai patinka. Būkime atviri, tai yra praktiška, žmogus pats gali nuspręsti, ką veikti su laimėjimu. Piniginis prizas tinka visiems. Nesvarbu, kokie laimėtojo interesai, kur jis gyvena ir kiek uždirba. Papildomas pinigas visiems praverčia.

Žaidime „Trys iš eilės“ vienu metu galima laimėti 3 000 eurų. Kam tiek išleistų Vytenis Sinkevičius?

Kai metus sėdi uždarytas, norisi kelionės. Jei ne šiais metais, tai kitais. Už tiek galima savaitei išsinuomoti visai neblogą jachtą pasiplaukiojimui Viduržemio jūroje ar net Karibuose.

O naujo kompiuterio ar trijų metrų skersmens televizoriaus nereikia?

Televizorius, kažkokie ten aparatai... Jie vis tiek anksčiau ar vėliau sugenda. Aš investuočiau į įspūdžius. Mano šeimai įspūdžiai yra kelionės. Po jų turime ką prisiminti:  buvome ten, matėme aną, trečią, penktą... O visi daiktai vieną dieną nukeliauja į šiukšlyną. Todėl į juos investuoti nenoriu.

--

Žaidimo „Trys iš eilės“ esmė – išgirdus savaitės atlikėjo dainą siųsti žinutę numeriu 1670, registruotis ir tikėtis laidų vedėjų skambučio. Žaidimas vyksta šiokadieniais nuo 9 iki 17 valandos. Kelis kartus per dieną „Radiocentras“ dalina pinigus, o klausytojai gali laimėti 3000, 300 ir 30 eurų piniginius prizus. Registracija žaidime „Trys iš eilės“ prasideda nuskambėjus pirmiesiems savaitės atlikėjo dainos akordams, ir baigiasi praėjus minutei nuo jos (arba po antros, trečios dainos – red. past.) pabaigos.

Viena populiariausių ir ilgiausiai veikiančių komercinių radijo stočių Lietuvoje „Radiocentras“ tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenimis per savaitę pasiekia 590 tūkst., per dieną – apie 190 tūkst. Lietuvos gyventojų. „Radiocentras“ priklauso radijo stočių grupei, kurią taip pat sudaro „ZIP FM, „Relax FM“, „Rusradio LT“ ir „Rock FM“.