Keisti ir juokingi XX a. patarimai moterims

Vintažinis stilius / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Neretai tai, kas sena ir praėję, mums kelia nuostabą, o kartais ir lengvą šypsenėlę. Ir tai visai nekeista, nes keičiasi laikai, o su jais – požiūris. Pavarčius senus žurnalus moterims, galima rasti, šiandienos akimis žiūrint, labai keistų ir juokingų patarimų.

1945 m. Thomo D. Hortono knygoje rašoma, kad moterys, kurios kalba apie seksą, nėra padorios, o toks pokalbis išvis buvo laikomas vulgariu.

Daugelis žino tą jausmą, kai tėvai, seneliai, o gal ir proseneliai bandė duoti mums patarimų, kaip elgtis, kokio žmogaus ieškoti ir kaip tvarkyti gyvenimą bei buitį. Dažniausiai į tuos patarimus numojame ranka, nes jie mums – keisti, netikėti ir dažnai juokingi. Be to, kiek iš tikrųjų jie dabar naudingi? Daugelis jų pasenę, mes jų nebesuprantame, tačiau smalsu užmesti akį, kokiais principais vadovavosi praėjusio šimtmečio damos. Beje, jie priverčia susimąstyti, kiek daug per tą laiką pasiekė moteris ir kokia ji tapo.

Jokių pokalbių apie seksą

Pokalbiai apie seksą ir patirtį gali padaryti jus atstumiančią ir šokiruoti vyrą – taip rašoma 1945 m. Thomo D. Hortono knygoje apie tai, kas vyrams nepatinka moteryse (What Men Don't Like About Women, 1945 m.). Moterys, kurios apie tai kalba, nėra labai padorios, o toks pokalbis išvis buvo laikomas vulgariu. Šiais laikais tai skamba ne tik juokingai, bet ir gana keistai, nes manome, kad išsikalbėjimas ir kito žmogaus poreikių išsiaiškinimas – vienas pagrindinių dalykų, padedančių žmonės geriau pažinti vienas kitą ir save pačius. Toks požiūris anksčiau tiesiog šokiruotų.

Moteris neturi kalbėti apie savo problemas

Edwardo Podolskio knygoje (Sex Today in Wedded Life, 1943 m.) moteriai patariama būti gerai klausytojai, leisti vyrui išsikalbėti visas problemas, kurios guli ant jo pečių, ir moters problemos jai pačiai pasirodys menkavertės ir beprasmės, tad ji tikrai nebenorės trukdyti vyro menkniekiais. Patariama vyro netrukdyti dėl mulkių moters problemėlių ir nusiskundimų, kai jis grįžta namo iš darbo. Apie šeimos problemas galima kalbėti tada, kai vyras nusiramins ir atsipalaiduos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Moterys viliotojos. Kaip atpažinti skirtingus tipus

Moteris ir vyras pusryčiauja / Shutterstock nuotr.

Pabudusi ryte, iškart nesirodykite savo vyrui

Toje pačioje knygoje teigiama, kad joks vyras ryte neturėtų matyti savo moters ką tik pabudusios. „Nerodykite savo veido bent 30 min. po to, kai pabusite“, – rašoma knygoje. Nors dabar skamba juokingai, tačiau knygoje juodu ant balto rašoma, kad vyras jokiais būdais negali matyti moters nesusišukavusios, nepasidažiusios – ji visada turite atrodyti pasitempusi. Dabar tai nesuprantama ir netgi galėtų įžeisti moterį.

Atskiros lovos – kur kas geriau

Šiomis dienomis atskiri miegamieji skamba tikrai keistai, o sutuoktinių miegojimas atskirose lovose dažniausiai reiškia nesutarimus, išsiskyrimą ir kt. Tačiau Hermanas H. Rubinas savo knygoje (Sex Harmony and Eugenics, 1934 m.) skatina jaunavedžius rinktis atskirus miegamuosius. Kodėl? Ogi todėl, kad, pasak jo, pasiruošimas nakčiai yra gėdingas dalykas, ir niekas nenori to matyti. Tad sutuoktiniams bent pirmas dvi tris naktis reikėtų miegoti atskiruose kambariuose, kol šie apsipras vienas prie kito. Tad jei sutuoktiniai gali sau leisti medaus mėnesį praleisti atskiruose kambariuose, tuo reikėtų būtinai pasinaudoti. Atskiri kambariai – daugiau romantikos ir malonumo.

Nekalbėkite su vyru, kai šokate

Žurnale Click Parade (1938 m.) galima rasti įvairių įdomių patarimų moterims. Vienas jų – jokiais būdais nesikalbėti su vyru tuo metu, kai šokate. Jei su vyru šokate, jis nori tik šokti, o ne kalbėti – būtina tai atminti.

Taip pat žurnale patariama pasimatymo metu nesėdėti keistomis pozomis (išsidrėbusi, prasiskėtus ar kaip nors kitaip). Tokios sėdėjimo pozos ne tik nemoteriškos, bet ir nepatrauklios. Be to, patariama nerodyti savo nuobodulio vyrui, net jei taip ir jaučiatės.

Dar vienas patarimas žurnale Click Parade (1938 m.) – jokiais būdais nekalbėti su vyru per pasimatymą apie drabužius ar dalykus, kurie gali būti įdomūs tik jums. Kalbėti būtina apie tai, kas įdomu vyrui.

Niekada nesakykite vyrui, kas esate ne „tos“ nuotaikos

Dr. Williamas Josephusas Robinsonas savo knygoje (Married Life and Happiness: Or, Love and Comfort in Marriage, 1922 m.) rašo, kad moteris neturėtų reikšti savo nenoro mylėtis, neva vyrui tai nėra svarbu. Žiūrint iš šių dienų pozicijų, tai skamba mažų mažiausiai keistai.

Rožiniai apatiniai – privalomi!

Toje pačioje knygoje rašoma ir kiekvienai moteriai patariama vilkėti geriausios kokybės apatinius. Puikiausia, jei jų spalva – rožinė. Taip pat svarbu nėriniai ir raukinukai – jie apatinius daro patrauklesnius, todėl savo vyrą labiau viliosite. Kitaip tariant, rožinė – moteriško grožio ir seksualumo spalva.

Negerkite kavos ir arbatos, nes tapsite frigidiška

Kava ir arbata – vieni populiariausių ir labausiai vertinamų gėrimų pasaulyje. Todėl tie, kurie dabar kaip tik gurkšnoja malonaus aromato kavą, tikriausiai prunkštelės. Dar 1918 m. Bernarras Macfaddenas savo knygoje (Womanhood and Marriage, 1918 m.) rašė, o tiksliau patarė moterims, kad šios negertų nei kavos, nei arbatos, nes būtent šie gėrimai gali slopinti norą mylėtis, be to, turi negrįžtamos įtakos reprodukcinei moters būklei.

TAIP PAT SKAITYKITE: Knygos, kurias turi perskaityti kiekviena moteris

Skaitykite daugiau