Pasirodymui su orkerstru besiruošiantys „Keistuolių teatro“ aktoriai: „Smagus ir įpareigojantis jausmas“

Aidas Giniotis, Darius Auželis, Ilona Balsytė / Bartosz Fratczak, Dainiaus Putino ir L.Vansevičienės nuotr.
Aidas Giniotis, Darius Auželis, Ilona Balsytė / Bartosz Fratczak, Dainiaus Putino ir L.Vansevičienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-02 11:18
AA

Birželio 5 d. 18 val. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies susitikti savo mažuosius klausytojus. Vilniaus kongresų rūmuose jų lauks ypatingi svečiai – „Simfoniniais keistuoliais“ virtę „Keistuolių teatro“ aktoriai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis.

„Mūsų teatras turi išskirtinį bruožą – prieš daugiau nei 30 metų pradėjęs kurti vaikams, jis visada įtraukdavo į savo spektaklius ne tik mažuosius klausytojus, bet ir jų tėvelius. Tikime, kad ir šį kartą mūsų dainas bus smagu išgirsti ne tik tiems, kurie jų klausysis pirmą kartą, bet ir tiems, kurie su jomis užaugo. Juk koncerte atliksime pačias žymiausias dainas iš savo spektaklių „Aukštyn kojom“, „Geltonų plytų kelias“, „Laimingasis Hansas“ ir kitų“, – pasakojo „Keistuolių teatro“ įkūrėja I.Balsytė.

Ilona Balsytė / L.Vansevičienės nuotr.

Paklausta, koks jausmas koncertuoti kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, I.Balsytė sakė, kad išties dviprasmiškas. „Viena vertus, jaučiamės labai pakylėti. Juk buvome pripratę dainuoti su minimaliu pritarimu, pasitelkę pačias paprasčiausias priemones, netgi a cappella. Akompanimentui niekada neskirdavome per daug dėmesio – akcentuodavomės į savo energetiką ir atsidavimą žiūrovui. Kita vertus, profesionalus muzikinis simfoninio orkestro išpildymas pakelia dainas į visai kitą lygį ir kartu įpareigoja – kai kurias atlikimo vietas turime pergalvoti. Juk visi žinome, kad dainuoti su gitara prie laužo yra viena, o stovėti scenoje šalia simfoninio orkestro – visai kas kita. Sakyčiau, smagus ir įpareigojantis jausmas“, – dalinosi I.Balsytė.

Aktorė pripažino, kad jau 32-ejus gyvavimo metus skaičiuojantis „Keistuolių teatras“ neatsiejamas nuo jos pačios gyvenimo istorijos. „Nuo pat teatro įkūrimo pradžios visada sakydavau: mes įkūrėme teatrą ne dėl savęs. Jis turėtų gyvuoti mažiausiai 100 metų – ir tuomet, kai mūsų jau nebebus. Todėl savo teatrui visada linkiu atsinaujinti ir nepasenti“, – kalbėjo I.Balsytė.

„Keistuolių teatras“

1989 m. įkurtas „Keistuolių teatras“ jau tapo bendrinėje kalboje vartojama metafora, skirta kažkam netikėtam apibūdinti. Su šiuo kolektyvu užaugo ne viena karta, pamilusi nuoširdžius ir šmaikščius teatro aktorius, mintinai dainuodama niekada nenusibostančias jų dainas.

Aidas Giniotis / Bartosz Fratczak nuotr.

Ne veltui 2009 m. „Keistuolių teatrui“ įteikta graži ir prasminga Metų šviesuolio statulėlė „Už saugomą vaiko sąmonę“. Teatro kūrybinė grupė nebijo laužyti klasikinių muzikos, literatūros, teatro ir kino žanrų kanonų. Aktoriai patys kuria dainas, rašo originalius scenarijus su subtilaus humoro ir saviironijos gaidele. Vengdamas visko, kas nuobodu ir banalu, „Keistuolių teatras“ stengiasi nutiesti žiūrovui spalvingą kelią iš nuostabios vaikystės į keistą suaugusiųjų pasaulį. Kaip jie patys svajingai dainuoja: „Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti...“

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas vaikams ir visai šeimai „Simfoniniai Keistuoliai“ įvyks 2021 m. birželio 5 d. 18 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Ričardas Šumila. Įėjimas į koncertą tik su Galimybių pasu (vaikams iki 16 metų netaikoma). Bilietų į koncertą galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų kasoje, „Tiketoje“ ir „Teatrai.lt“.