„Keliauk Lietuvoje“ kviečia ruoštis neištirpdomų patirčių sezonui

Žiema / 123RF.com nuotr.
Žiema / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Ar žiemai dar neprasidėjus svajojate apie saulėtą vasarą? „Keliauk Lietuvoje“ siūlo kartą ir visiems laikams keisti mūsų požiūrį. Užuot galvojus, kaip reikėtų žiemą ištverti, verta pamąstyti apie tai, kaip iš jos išspausti viską, ką įmanoma. Juk žiema – neištirpdomų patirčių sezonas.

Lietuviška žiema džiugina ne visus. Galbūt čia kaltas šaltajam metų laikui toks būdingas cepelininės spalvos dangus ir tas faktas, kad štai per visą praėjusių metų gruodį tegavome 8,7 val. saulės šviesos. Vis dėlto, žiemos mėnesiai visai neprivalo būti paženklinti melancholija ir vasaros ilgesiu. Užtenka tik šiek tiek pakeisti požiūrį ir netruksime įsitikinti, kad žiema Lietuvoje yra pilna įtraukiančių veiklų ir unikalių pramogų. Tereikia jas visas atrasti ir mėgautis neištirpdomų patirčių sezonu.

Vitamino D ir žvaigždžių medžioklė gamtos apsuptyje

Žiema visai neprivalo būti metas, kai užsidarome namuose. Tiesą sakant, mūsų organizmas yra puikiai prisitaikęs prie šaltojo metų laiko, o žiemos mėnesiai gali būti skiriami ne tik imuniteto ugdymui, bet ir emocinės sveikatos gerinimui. Tyrimai rodo, kad žema temperatūra mažina stresą. Taip yra dėl to, kad besišildydamas kūnas išskiria daugiau endorfinų – laimės hormonų. Be to, žiemą, kaip taisyklė, geriau ir kokybiškiau miegame, pagerėja mūsų širdies darbas.

Visgi čia yra viena sąlyga. Tam, kad iš tikrųjų pajustumėme žiemos naudą fiziniam ir emociniam gerbūviui, reikia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Viena iš priežasčių – būtinybė gauti kuo daugiau vitamino D, kurio žiemą dažnam pritrūksta. Geriausias būdas jo gauti yra laikas, praleidžiamas gamtoje. Pavyzdžiui, apsistojant vadinamajame miško viešbutyje.

„Apsistojimas miško viešbutyje arba taip vadinamąjame glampinge priartina mus prie gamtos ir leidžia pasimėgauti lėtesne laiko tėkme ir privatumu. Glampingo populiarumui augant, gausėja ir jo pasiūla. Šiandien Lietuvoje galima atrasti ir tam skirtų namelių medyje, ir komfortabilių palapinių, ir jurtų, ir kupolų. Pasirinkimų daugybė“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Dar vienas glampingo privalumas – tai galimybė stebėti nakties danguje šviečiančias žvaigždes. Miestuose tai daryti paprastai trukdo šviesos tarša, o štai gamtoje Paukščių takas, Dvynių žvaigždynas, Venera ar Jupiteris žiemą matomas kaip niekada ryškiai. Tai tik dar vienas ilgų žiemos naktų pliusas.

Gilios lietuviškos pirties tradicijos

Pirčių populiarumas pastaraisiais metais išaugo visame pasaulyje. Jas atrado net ir tų šalių, kuriose gilių pirties tradicijų nėra, gyventojai. Tokio bumo priežastis – daugybė jos naudų sveikatai bei ilgaamžiškumui. Pirtis naudinga tiek širdžiai, tiek kraujagyslėms, tiek plaučiams, tiek ir smegenims. Galų gale, tai ir tiesiog puikus atsipalaidavimo būdas.

Gera naujiena ir ta, kad lietuviai gali girtis bei didžiuotis savo ilgametėmis pirties tradicijoms. Šalyje galima išbandyti ir garinę, ir suomišką, ir infraraudonųjų spindulių pirtį, o šiek tiek paieškoję nesunkiai rasite ir senovinę dūminę. Visos jos turi savų pliusų ir išskirtinumų, o pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų pomėgių ir noro išbandyti ką nors naujo lygio.

Jeigu visgi nesinori apsiriboti vien tik tai pirtimi, verta prisiminti, kad Lietuva turi net kelis kurortus, kuriuose rasite aukščiausio lygio SPA centrus, kur pramogos susijungia su gydomosiomis programomis. Kaip sako N. Sutkaitytė, sveikatinimo turizmas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, o Lietuva savo teikiamų tokio tipo paslaugų kokybės lygiu gali drąsiai varžytis su visomis Europos šalimis.

„Tyrimai rodo, kad maždaug pusė europiečių reguliariai atsiduria ant perdegimo ribos. Sveikatinimo arba wellness turizmas orientuojasi būtent į juos. Tokie SPA centrai, kokius mes turime Druskininkuose, Birštone ar Anykščiuose, kasmet pritraukia vis daugiau žmonių, norinčių pailsinti tiek kūną, tiek sielą. Žiema tokiam poilsiui yra netgi dar tinkamesnė, nes šaltuoju metų laiku vyrauja ramesnė atmosfera, padedanti dar labiau atsipalaiduoti“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė.

Žiema – idealus laikas aktyviam poilsiui

Dar vienas Lietuvos kurortų pliusas tas, kad jie supami miškų, upių ir ežerų. Kitaip tariant, vietovių, kuriose pilna pasivaikščiojimo takų ir kitos fizinės veiklos. Pastarosios žiemą reikėtų kaip įmanoma daugiau. Sveikatos specialistai ne veltui akcentuoja, kad šaltuoju metų laikotarpiu derėtų ne gulinėti ant krosnies, o kuo daugiau judėti. Pageidautina, gryname ore. Juk kai šalta, mūsų širdis turi dirbti šiek tiek intensyviau, idant aprūpinti krauju visą organizmą, o tai reiškia, kad aktyvus laisvalaikis žiemą dar naudingesnis sveikatai.

Gera naujiena ta, kad tokių veiklų idėjų daugybė. Didesnė problema – išsirinkti sau tinkamiausią. Pradėti galime nuo paprasčiausių veiklų, tokių kaip žygis. Rinktis galima tiek organizuotus renginius, tiek paprasčiausiai pasinaudoti vienu iš pasivaikščiojimų takų, kurių Lietuvoje nuolat gausėja. Jeigu norisi kažko mažiau tradiciško, ėjimą galima iškeisti į jodinėjimą. Tokie turai – tai būdas pasigrožėti gamta šiek tiek kitaip, pamatant ją nauju kampu.

Sniego Lietuva kasmet, deja, sulaukia vis mažiau. Tai dar viena priežastis maksimaliai išnaudoti snieguotas dienas. Jūsų kalendoriuje tikrai turėtų būti rezervuojamas savaitgalis žygiui slidėmis ir čiuožinėjimui su rogutėmis, o jeigu mėgstate ir šiek tiek ekstremalesnius pojūčius – sniego safariui. Tuo tarpu teikiančiųjų pirmenybę atpalaiduojančioms veikloms laukia tokios pramogos, kaip sniego karieta ir miško maudynės.

„Pats metas mums visiems įsitikinti, kad žema temperatūra už lango – tai visai ne priežastis likti namuose. Įvairiuose Lietuvos regionuose pilna galimybių pažadinti savyje sniego žmogų ir pajudėti snieguotais peizažais ne tik ant slidžių, rogių ar pačiūžų, bet ir ledrogėmis, sniego motociklais ar žirgais. Juk lietuviška žiema mums gali pasiūlyti gerokai daugiau nei jaukios kalėdinės mugės ar šviesų festivaliai. Raginame visus šilčiau apsirengi ir patiems tuo įsitikinti“, – sako N.Sutkaitytė.

Daugiau neištirpdomų patirčių rasite specialiai tam skirtame polapyje.