Orijus Gasanovas: pasiilgusiems kelionių išeitis – vietinis turizmas

Orijus Gasanovas/ Socialinių tinklų nuotr.
Orijus Gasanovas/ Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Ekonomistai ir turizmo srityje dirbantys protingi žmonės prognozuoja, kad pandemija šią sritį palies stipriai ir liūdnai, kai kurios kompanijos neatlaikys šio iššūkio ir paprasčiausiai žlugs“, – sako žinomas žurnalistas ir keliautojas Orijus Gasanovas.  

Orijus teigia, kad kuo pasibaigs ši krizė – prognozuoti sunku, tačiau kelionių išties turėtų smarkiai sumažėti.
„Nereikia nusiminti – visuomet yra vietinis, lietuviškas turizmas. Ir tam nereikia daug pinigų. Juk apsukti ratą su dviračiu aplink Vilniaus apylinkes irgi yra turizmas. Žmonės klaidingai mano galvodami, kad bet kokia turistinė išvyka – brangus dalykas. Pasaulis nesprogo ir neišnyko, viskas grįš į vėžias ir atsistatys. Vienų kompanijų neliks, bus kitos. Ši niša tikrai neišnyks“, – įsitikinęs O. Gasanovas.

„Neseniai kalbėjau su draugu, dirbančiu aviacijoje, ir klausiau, kodėl viskas turi bankrutuoti. Ar negalima pastatyti lėktuvų ir visiems, mėnesiui ar keliems, išeiti atostogų. Jis man paaiškino, kad viskas taip paprastai nevyksta. Vieną prastovos dieną lėktuvas kompanijai kainuoja didelius pinigus.“

 

Žurnalistas prisipažįsta, kad šiuo keistu metu jį kankina dvejopos nuotaikos.

„Kai prisėdu ir pažiūriu žinias ar paskaitau naujienų, pradedu jausti nerimą. O šiaip esu pratęs dirbti namuose. Mano profesija yra tokia, kad dažnai tenka rašyti iš namų, todėl mano gyvenime iš esmės kol kas nelabai kas ir pasikeitė. Kai skaniai valgai, sėdi namuose ir nežiūri žinių – viskas atrodo normalu. Netgi oras už lango gražus“, – šypsosi O. Gasanovas.

Orijus teigia, kad jam liūdna ir pikta stebėti verslus, kurie jau po pirmos karantino savaitės pradėjo skelbti bankrotus ar atleidinėti darbuotojus.

Na, o jis pats sugalvojo akciją – žurnalistas beveik kasdien užsisakinėjo maistą į namus iš savo mylimų kavinukių taip bandydamas prisidėti prie jų gerovės ištikus krizei. 

„Aš kasdien stengiuosi skaniai valgyti. O valgau ne tik, kad valgyti – savo socialiniuose tinkluose bandau palaikyti kavines, kurios man labai patinka ir kuriose dažnai lankydavausi. Šios kavinės – mažiukai versliukai, todėl tikrai susiduria su sunkumais. Stengiuosi daryti šventę namuose. Skaniai valgau dieną, o vakarais, po darbų, žiūriu įdomius filmus, dokumentiką“, – pasakoja jis. 

 

Šiuo metu keliauti negalintis vyras atskleidža, kad bent jau kol kas išvykti poreikio nejaučia, nes pastaruoju metu gyveno įtemptu kelionių grafiku ir mažai laiko leido namuose.

Žiūrint BBC televiziją, Orijui įsiminė išgirsta mintis: „Geriausias laikas žiūrėti kelionių laidas yra tada, kai pats negali keliauti“. Todėl jis skatina karantine sėdintiems žmonėms laiko veltui nešvaistyti. 

 

„Karantinas nėra atostogos – negali visą laiką tiesiog atsigulti ant sofos ir nieko neveikti. Tiesa, mano dienos rėžimas šiek tiek pasikeitė – keliuosi ne 5:50, o 7:30 val. Vien tai, kad nereikia niekur važiuoti man sutaupo keletą valandų. O visas kitas rėžimas nepasikeitė – dirbu įprastą darbo dieną.

Jeigu kalbame apie pramogas, žmonėms siūlau įsijungti kompiuterį ir žiūrėti įdomius dalykus: filmus, mėgstamas laidas per „Youtube“, aš mėgstu kelionines laidas – žmonės gali pažiūrėti ir mano kelionių laidą. Dar siūlau skaityti: visi vis skundėsi, kad neturi laiko net knygos ar žurnalo paskaityti. Dabar puikus metas tai daryti atsipūtus“, – sako O. Gasanovas.