Kelios priežastys, kodėl gali skaudėti dantis

Dantų skausmas / Fotolia nuotr.
Dantų skausmas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-08 21:00
AA

Apsilankyti pas stomatologą patariama bent kartą per metus, kadangi sveiki dantys – tai ne tik daili šypsena. Niekas nenori patirti to nemalonaus ir iš proto vedančio dantų skausmo.

Tik ar visada kaltas dantų ėduonis? „Dantų skausmas gali prasidėti dėl pačių įvairiausių priežasčių ir tai nebūtinai yra susiję su kariesu“, – tikina odontologas Gerry Curatola. Jo nuomone, reikia būti atidiems ir būtinai išsiaiškinti, kodėl tas skausmas išvis pradeda kamuoti.

Jūsų dantų šepetėlis per kietas ir neigiamai veikia dantenas

Taip, dantų skausmas gali prasidėti, kaip pernelyg agresyviai šveičiate dantis: „Grubiai kietu šepetėliu valydami dantis, jūs pažeidžiate dantų struktūrą ir skatinate dantenų atsiskyrimą, kurios turėtų dengti dantų šaknis“, – sako odontologė Ira Handshuh. Jeigu pastebėjote, kad valgydami ar gerdami šaltus ir karštus produktus jaučiate skausmą, gali būti, kad jūsų dantys yra pažeisti. Specialistai siūlo kreiptis į stomatologą ir ir pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį.

Jus kamuoja dantenų infekcija

Štai Amerikoje, pasak statistikos, net pusė gyventojų, kurie yra sulaukę trisdešimties metų ir daugiau, gali kentėti nuo įvairių periodontito formų. Tačiau ir be šios ligos galite turėtų problemų – patirti dantenų infekciją. Ji prasideda tada, kai bakterijos dauginasi dantų ir dantenų srityje, ir organizmas nebegali su jomis kovoti.

Melissa Thompson sako, kad ši infekcija pasireiškia skausmu, patinimu, spuogeliais, blogu kvapu burnoje. Specialistės nuomone, tik pajutus tokius simptomus, būtina kuo greičiau skubėti pas gydytoją, kadangi dantenų infekcija gali baigtis rimtais pūliniais.

Patyrėte dantų traumą

Ir taip gali būti net tada, jeigu tą traumą patyrėte prieš daugelį metų: „Jeigu kritote ir susižeidėte dantis, patyrėte avariją, kur buvo pažeista burnos ir žandikaulio sritis, netgi paprasčiausiai kramtydami kietą maistą traumavote dantis, tuomet ilgai gali kamuoti jautrumas bei kiti nemalonūs pojūčiai“, – pastebi I.Handshuh.

Pasak odontologų, tokius dantis reikia nuolatos stebėti, ar jie dar „gyvi“, ar neįsimetė infekcija ir pan.

Sinusų infekcija

Peršalimo ir alergijų sezonu sinusitas gali kamuoti tikrai ne vieną. Ši liga nedžiugina simptomais – skauda galvą, kosėjama, sloguojama, skundžiamasi ir galvos bei dantų skausmais: „Kadangi kai kurių dantų šaknys yra šalia sinusų, dėl spaudimo galite pajausti ir dantų skausmą“ , – tikina I.Handshuh. Turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją, kadangi negydomas sinusitas gali baigtis rimtomis komplikacijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką daryti, kai kraujuoja dantenos?

Griežiate ar sukandate dantis, kai miegate

Šis įprotis gali ne tik erzinti jūsų partnerį. „Kai kuriais atvejais chroniškas dantų griežimas gali būti dantų įskilimo, netaisyklingo sąkandžio priežastimi“, – pažymi I.Handsuh. Pavyzdžiui, kai dantys „susitinka“ griežimo metu, gali kilti ir dantų bei raumenų skausmas. Vėlgi, būtina kreiptis į odontologą, kad jis įvertintų situaciją ir pasiūlytų geriausią sprendimą.

Dantys buvo gręžiami

Jeigu jūsų dantys buvo taisomi, dedamos plombos, galite pajausti didelį jautrumą toje srityje. „Gali būti, kad kelias savaites toje vietoje jausite jautrumą gerdami šaltus ar karštus gėrimus, tačiau jeigu kramtydami kietas medžiagas jaučiatės prastai, teks dar kartą apsilankyti pas specialistą“, – tikina M.Thompson.

Turite įskilusį dantį

„Įskilęs dantis gali reaguoti į temperatūrų skirtumus, maisto konsistenciją, kramtymą ir pan.“, – sako M.Thompson. Jeigu įskilęs dantis yra priekyje, jį pamatysite, tačiau esantis giliau, gali likti nepastebimas. Kreipkitės į dantistą, kad išsiaiškintumėte skaudamo danties priežastį ir, jeigu tai įskilimas, pasirūpinkite, kad situacija neblogėtų.

Specialistai tikina, kad svarbiausias dalykas, ką jūs galite padaryti, kai skauda dantį – kreiptis į juos. Negydomos traumos ir kiti pažeidimai grasina itin nemaloniomis komplikacijomis.