Kepurę rinkitės pagal veido formą

Mergina / Fotolia nuotr.
Mergina / Fotolia nuotr.
2012-10-11 22:08
AA

Visos esame be galo skirtingos. Todėl, kas tinka vienai, visiškai netinka kitai. Reikėtų šito nepamiršti renkantis galvos apdangalą. Juk jį būtina derinti ne vien prie drabužio, bet ir prie veido formos.

Kokios formos jūsų veidas

Jei pažvelgusi į veidrodį negalite nustatyti, kokia jūsų veido forma, pamėginkite jį išmatuoti. Atsistokite priešais veidrodį, paimkite liniuotę ir išmatuokite veido plotį ties skruostikauliais, apatiniu žandikauliu ir kaktos viduriu. Pamatuokite veido ilgį nuo plaukų augimo linijos iki smakro.

OVALAS

• Veido ilgis pusantro karto didesnis nei veido plotis ties skruostikauliais.
• Smulkūs, proporcingai išdėstyti veido bruožai.
• Aptakūs skruostikauliai ir smakras.

Tinka
Ovalas laikomas idealiausia veido forma, kuriai tinka beveik visi galvos apdangalai: vyriškojo modelio skrybėlės, megztos kepurės, beretės, kepuraitės su snapeliu, ausinės kepurės. Jei esate ekstravagantiško stiliaus šalininkė ir mėgstate provokuoti, denkite galvą fetrine skrybėle plačiais pasibangavusiais kraštais. Papūtus šiltiems pavasario vėjams, kepures išmainykite į skareles ir šalikus. Juos taip pat galite ryšėti įvairiausiais būdais – jums tai tinka!

Netinka
Jums netinka tik tie galvos apdangalai, kurių viršus siauresnis nei skruostikauliai: panamos, taip pat skrybėlės nupjauto kūgio formos viršumi.

APSKRITIMAS

• Veido aukštis beveik lygus pločiui ties skruostikauliais.
• Nežymūs skruostikauliai ir žandikauliai, apskritas smakras.

Tinka
Norint pakoreguoti veido formą, reikia jį vizualiai pailginti. Šiam tikslui tinka galvos apdangalai aukštesniu viršumi. Siekiant suteikti aptakiam veidui griežtumo, derėtų rinktis kietas kampuotų formų skrybėles. Idealiai tiks vyriškojo modelio skrybėlė įspaudžiamu viršumi. Skrybėles ir kepuraites dėvėkite ne tiesiai, o pakreiptas ant šono.

Netinka
Skrybėlės apskritomis atbrailomis, megztos beretės, katiliukai, pūpsančios kailinės kepurės. Pasipuošusi vienu iš šių galvos apdangalų, pasieksite priešingo rezultato – jūsų veidas atrodys dar apvalesnis ir putlesnis.

STAČIAKAMPIS

• Kaktos plotis artimas veido pločiui ties žandikauliais.
• Išsišovę kampuoti žandikauliai.

Tinka
Jei jūsų veido forma artima stačiakampiui, jums labiausiai tiks skrybėlės ar kepuraitės apvaliu viršumi, apskritais, šiek tiek pasibangavusiais arba į viršų užriestais kraštais, taip pat apdribusios megztos kepurės. Tokios formos galvos apdangalai sušvelnins griežtas jūsų veido linijas. Galvos apdangalus patartina nešioti ne ant viršugalvio, o pakreiptus įstrižai.

Netinka
Kietos, kampuotų formų skrybėlės.

ŠIRDELĖ

• Veidas plačiausias ties kakta ir skruostikauliais.
• Nusklembti žandikauliai, smulkus smakras.

Tinka
Jei jūsų veido forma primena širdį, rinkitės galvos apdangalus aukštu viršumi ir siaura arba vidutinio pločio atbraila, asimetriško modelio skrybėles ir kepuraites.

Netinka
Turėtumėte vengti skrybėlių kietais plačiais kraštais. Dėvint jas viršutinė jūsų veido dalis vizualiai atrodo daug platesnė, o apatinė – dar smulkesnė. Panašaus efekto pasieksite ant kaktos užsirišusi plačią juostą.

DEIMANTAS

• Veidas plačiausias ties skruostikauliais.
• Kakta ir žandikauliai beveik vienodo pločio.

Tinka
Jūsų veido forma artima ovalui, bet išsišovę skruostikauliai suteikia jai deimanto formą. Skruostikauliai vizualiai atrodys siauresni, jei dėvėsite skrybėlę plačiais kraštais. Jums taip pat turėtų tikti beretės ir apdribusios megztos kepuraitės.

Netinka
Atsisakykite prigludusių megztų kepurių, smailėjančių į viršų galvos apdangalų.

Dar šis tas

• Skrybėlės viršus negali būti siauresnis už skruostikaulius – ši taisyklė taikoma visoms veido formoms.
• Nepamirškite, kad galvos apdangalas yra arčiausiai veido, todėl renkantis spalvą būtina atsižvelgti į veido odos atspalvį. Pavyzdžiui, jei veido oda blyški, reikėtų vengti šaltų atspalvių.
• Jei esate žemo ūgio arba smulkaus kūno sudėjimo, nenešiokite skrybėlių labai plačiais kraštais. Jums taip pat netinka ilgo kailio kepurės. Dėvėdama skrybėlaitę aukštu viršumi, atrodysite keliais centimetrais aukštesnė.
• Plačiakraštės skrybėlės tinka itin aukštoms moterims, o aukštų ir smailėjančių galvos apdangalų joms reikėtų vengti.
• Stambaus sudėjimo moterims nederėtų dėvėti smulkių galvos apdangalų.
• Prieš pirkdama kepuraitę ar skrybėlę, ją būtinai pasimatuokite. Negerai, jei galvos apdangalas veržia, bet jis neturėtų būti ir pernelyg laisvas.