Keturi lengvesni viršutiniai drabužiai šylančiam orui

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-04 14:44
AA

Su kiekvienu šilumos laipsniu kyla nenugalimas noras išsivaduoti iš žiemos kiauto – ir susivynioti į kitą, lengvesnį. Gal lietpaltį, parką ar denimo švarką, kurie smagiai sluoksniuojasi su keturių sezonų garderobu. Gatvė siūlo pagrindines lengvesnių viršutinių drabužių tendencijas.

Plastikinis lietpaltis

Nors oro pralaidumo klausimas telieka kyboti ore, tačiau gatvė pilna skaidraus plastiko lietpalčių: nuo skaidrių permatomų, leidžiančių nužiūrinėti viską, kas po juo, iki „Balenciagos“ sluoksniuotų su plastiku klasikinių tvido lietpalčių – šie yra karščiausia gatvės tendencija. Jei, nors ir garantuotai neperšlampamo, plastikinio palto idėja – ne pati artimiausia širdžiai (ir sutikime, dar vienas plastiko produktas kasdienybėje – kaip tik vienu per daug), impregnuoti lietpalčiai – coated, t. y. iš audinio, padengto neperšlampamu sluoksniu, yra ilgaamžiškesni.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Interpretacijos klasikinių trenchcoat ir mackintosh lietpalčių tema

Senas geras smėlio spalvos militaristinis lietpaltis ir laisvesnio silueto, vienaeilio užsegimo ir su mažiau detalių mackintosh gavo faceliftą – iš beveik konformistinio garderobo nekintamojo tapo ultramadingais su vos keliais pakeistais dizaino elementais: kitos spalvos diržu, oversize siluetu ar netikėta spalva ant beveik tradicinio silueto.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Parka

Utilitarinės parkos – laisvos, funkcionalios, įprastai neutralių atspalvių, šiais metais neapsiriboja: ryškių, madingų spalvų sluoksniuojamos tiek su darbui tinkamais deriniais, tiek su sportiškais. Vis tik, turiu pripažinti, kad kontrastingų derinių dėka parkos tapo daugiau nei tiesiog patogiu drabužiu – pavyzdžiui, greta atsiradus glamūriškam elementui, kad ir aukštakulniams aulinukams, raukiniuotai suknelei ar odiniam pieštuko silueto sijonui.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Denimo švarkas

Denimo švarkas, kaip ir pats audinys, nepaliks mados: Alessandro Michele („Gucci“) trucker (sunkvežimių vairuotojo) švarką išdekoravo tigrais, gėlėmis ir drugeliais, pamušė kailiu, Demna Gvasalia („Balenciaga“, „Vetements“) siūlo oversize milžiną; po truputį ima šmėžuoti maži denimo švarkyčiai, o Maria Grazia Chiuri („Dior“) siūlo neapdoroto raw denimo viską, o švarkai jos kolekcijose yra arčiausiai oldschool, klasikinio dizaino.

Kaip bebūtų, denimo švarkas yra vienas lanksčiausių drabužių – ne tik kalbant apie dekorą, bet ir dėl funkcionalumo: jis lengvai sluoksniuojasi po ir virš ir dera su viskuo – nuo puikaus kostiumo, megztinio ir raukiniuotos palaidinės iki vasarinės suknelės.

Linda Tol / Vida Press nuotr.
Lengvesni viršutiniai drabužiai šylančiam orui (26 nuotr.)
+20