Keturkojai sportininkai – keisčiausios gyvūnų lenktynės pasaulyje

Kiaulės / „Shuterstock“ nuotr.
Kiaulės / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Į baseiną grakščiai neriančios kiaulaitės, skraidančių lėkščių gaudymo rungtyse besigrumiantys šunys, specialiuose bėgimo takeliuose prakaitą liejančios kirmėlės... Įvairiose pasaulio šalyse gyvūnams rengiamos varžybos – ne tik smagus reginys, bet ir tautų kultūros dalis.

Kriuksinčios nardytojos

Kiekvieną rugsėjį į Melburną (Australija) iš įvairių pasaulio kampelių traukia fermeriai su savo augintinėmis – profesionaliomis nardytojomis kiaulaitėmis. Spiginant prožektorių šviesoms ir ošiant žiūrovų minioms, ištisus metus iš vandens neišbrendančios augintinės demonstruoja savo gebėjimus. Nuo 3,31 m aukščio tramplino į baseiną nėrusi Tomui Vandeleurui priklausanti Miss Piggy yra įrašyta į Guinnesso rekordų knygą kaip iš didžiausio aukščio į vandenį nušokusi kiaulė.

Australijoje galima rasti ne vieną profesionalų trenerį, varžyboms ruošiantį kiaulių komandas.

Tiesa, gyvūnai ne tik nardo. Šventėje rengiamos kiaulių lenktynės – keturkojės rungiasi 36 m ilgio bėgimo takelyje. Ši šventė tokia populiari, kad Australijoje galima rasti ne vieną profesionalų trenerį, varžyboms ruošiantį kiaulių komandas. Nerimaujančius dėl sportininkių ateities jų savininkai skuba nuraminti. Anot jų, šlovingomis dienomis kiaulaitės mėgaujasi ypatinga prabanga (į varžybas keliauja ištaigingomis transporto priemonėmis su kondicionieriais, minta gardžiu, pilnaverčiu maistu), o baigusios karjerą – ramia senatve. Deja, ne visoms nardytojoms lemta nugyventi ilgą ir gražų gyvenimą. Kai kuriose šalyse kiaulės kelis kartus per dieną verčiamos nardyti dėl to, kad jų mėsa būtų kokybiškesnė ir skanesnė. Nardymas, teigiama, stiprina gyvūnų imunitetą, geriną apetitą, skatina augimą. Tokių kiaulių mėsa yra tris kartus brangesnė nei įprasta.

Šokliausiųjų turnyras

Kiekvieną pavasarį Kalifornijos (JAV) gyventojai renkasi į Tarptautinį varlių šokinėjimo čempionatą. Tai bene giliausias tradicijas turintis valstijos renginys. Pirmasis varlių turnyras, skirtas M. Twaino knygai „Celebrated Jumping Frof of Calaveras County“, buvo surengtas 1928-aisiais. Patekti į jį – nelengva užduotis.

Varlė
Varlė / „Shutterstock“ nuotr.

Žaliosios šoklės su treneriais visus metus keliauja po įvairius šalies miestus ir dalyvauja atrankos varžybose. Užsidirbusios pakvietimus, gegužę skuba į Kaliforniją, kur prisideda prie penkiasdešimties laimingųjų, kovosiančių dėl pagrindinio prizo. Stengtis verta – pirmosios vietos laimėtos šeimininkas į namus iškeliauja su 750 JAV dolerių kišenėje. Jei šaltakraujei gražuolei pavyksta sumušti ankstesnį šuolio rekordą, trenerio sąskaita papildoma net 5 tūkst. JAV dolerių! Tačiau tai padaryti nelengva, mat rekordo savininkė Rosie vienu stryktelėjimu sugebėjo įveikti daugiau nei 6 m. Kiekvienais metais pasižiūrėti neįprastų varžybų susirenka per 30 tūkst. smalsuolių.

Dykumų gražuoliai

Arabams kupranugariai – Dievo dovana, todėl jie puoselėjami ir aukštinami pačiais įvairiausias būdais. Nieko nuostabaus, kad Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena daugiau nei 2 mln. šių gyvūnų, o jų lenktynės yra viena populiariausių sporto šakų šalyje. Varžytuvės vyksta kiekvieną žiemą nuo spalio iki balandžio įvairiuose šalies kampeliuose, o laimėtojams atitenka ne tik grynieji, bet ir prabangūs automobiliai, dvarai ar jachtos.

Varlė
Varlė / „Shutterstock“ nuotr.

Bene didžiausio atgarsio sulaukia dvi savaites trunkančios Al Dhafra šventės, puoselėjančios beduinų kultūrą, renginiai. Be įprastų lenktynių, Abu Dabyje kiekvienais metais organizuojamas kupranugarių grožio konkursas, kuriame rungiasi apie 30 tūkst. kuprotų keturkojų. Anot arabų, gražiausiojo vardo vertas tas, kurio galva ir kupra didžiausios, kaklas plačiausias, ausys tvirčiausios, o kūnas ilgiausias. Kad įvertintų dalyvių grožį, kompetentinga komisija dalyvius suvaro į vieną gardą ir apžiūri. Nugalėtojai visuomet būna du – šviesią odą turintis Asayel ir tamsiaodis Majahim veislės kupranugaris. Jų šeimininkai labiausiai džiaugiasi ne įspūdingais prizais, o garbe – turėti gražiausią kupranugarį kone kiekvieno arabo svajonė.