Kiaušiniais prie gėjų klubo prieš dešimtmetį apmėtyta Eglė Daugėlaitė: „Pirmąkart pasijutau nesaugi“

Eglė Daugėlaitė / Stop kadras
Eglė Daugėlaitė / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-27 11:24
AA

„Meilė nesirenka veidų ir vardų. Mes pasirenkame žmones, kuriuos mylėti. Tiesiog įvyksta chemija“, – sako televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė.

Drauge su kitais žinomais žmonėmis ji prisijungė prie socialinės iniciatyvos „Išgirsti“, skatinančios tolerantiškiau žiūrėti į LGBT bendruomenę.

E.Daugėlaitė vaizdo įraše pasidalijo asmeniška istorija, kai beveik prieš dešimtmetį ji kartu su draugėmis ir vienu iš jos homoseksualių bičiulių nusprendė apsilankyti tuomet dar naujame gėjų ir lesbiečių pamėgtame klube.

„Pirmą kartą patyrėme tokį nesaugumo jausmą laukdami eilėje, kol mus įleis į klubą. Tuomet iš tamsos išniro automobilis, vienas pro liuką išlindęs žmogus rėkė homofobinę frazę ir pasileido žalių kiaušinių kruša“, – maždaug 2007–2008 metais įvykusią istoriją prisiminė E.Daugėlaitė.

Tuomet kiaušiniai skriejo į minią, ne vienas pataikė ir į Eglės kompaniją, o daugiausiai kliuvo jos seseriai.

„Tai buvo pirmas kartas, kai pasijaučiau nesaugi būdama kartu su LGBT bendruomene. Ir kai po daugelio metų vis prisimenu šią istoriją, tuo man skaudesnis šis klausimas, ar mes esame saugūs mūsų visuomenėje?“ – svarstė ji.

E.Daugėlaitė neslepia – jos aplinkoje yra ne vienas homoseksualus draugas, bičiulis, kolega.

„Niekada neskirstyčiau „mes“ ir „jie“. Nes mes visi esam „mes“. Nelinkėčiau smerkti to. Atviras kalbėjimas gali paraginti priimti tokius mus, kokie mes esame. Pripažinti, kad mes norim gyventi laisviau, būtų labai geras žingsnis į priekį“, – kalbėjo ji.

Žmonės.lt jau rašė, kad minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją „išgir̃stì“ iniciatyvos organizatoriai pristato vaizdo pasakojimų seriją, kurioje LGBT – homoseksualūs, biseksualūs, kiti neheteroseksualūs ir translyčiai žmonės ir jų artimieji, draugai dalijasi savo istorijomis.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Dominykas Vaitiekūnas, Agnė Grigaliūnienė, Rafailas Karpis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aktorius Dominykas Vaitiekūnas: „Laikau save neheteroseksualiu. Nors galite vadinti mane gėjumi“

Agnė Grigaliūnienė išreiškė paramą homoseksualams ir pasidalijo asmeniška istorija

Rafailui Karpiui gėda dėl kadais „pydarais“ pavadintų kaimynų: „Pats sulaukiu užgauliojimų dėl tautybės“​