Kiaušinių lukštai: patarimai, kur juos panaudoti

Kiaušiniai / Fotolia nuotr.
Kiaušiniai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-03-29 09:00
AA

Šv. Velykos ne už kalnų, tad iš parduotuvių šluote šluojami kiaušiniai – juk šventinis stalas neįsivaizduojamas be margučių! Verdame, kepame, ruošiame, tačiau, kad ir kaip būtų, ir prieš, ir po švenčių lieka gausybė kiaušinių lukštų, kurie dažniausiai nukeliauja tiesiai į šiukšliadėžę... O juk nuo seniausių laikų mūsų senolės rasdavo kur juos panaudoti. Pabandykime ir mes!

Patręškime augalus

Sutrinkite kiaušinių lukštus, užpilkite juos vandeniu ir palikite pastovėti parą. Viskas! Kitą dieną jau galite lieti savo mėgstamus augalėlius namuose ar sode, darže. Kiaušinių lukštai – natūrali trąša, nes juose gausu tokių naudingų medžiagų, kaip kalcis, magnis ir pan. Beje, augalams laistyti kuo puikiausiai tinka ir vanduo, kuriame kiaušiniai virė.  

 

Iššveiskime namus!

Ką daryti? Tiesiog susmulkinkite kiaušinio lukštus iki miltelių ir sudrėkinkite juos lašeliu vandens. Košele kuo puikiausiai pašalinsite nešvarumus nuo dujinės viryklės, šaldytuvo, mikrobangų krosnelės. Galite pabandyti iššveisti ir virtuvės plautuvę.

 

Išplaukime vazas

Vėlgi sutraiškykite ar sutrinkite kiaušinių lukštus iki miltelių ir suberkite į vazas. Įpilkite vandens. Gerai supurtykite vazą ir palikite pastovėti. Nešvarumai kaipmat turėtų išnykti! Be to, tai patogus būdas valyti vazas, nes kartais rankomis sunku pasiekti tolimiausius jų kampelius.

 

Išbalinkime skalbinius

Kiaušinio lukštus sutrinkite, supilkite į medžiaginį maišelį ir užmerkite su baltais skalbiniais. Taip pat tinka įdėti maišelį su lukštais į skalbyklę. Teigiama, kad tokiu atveju ir skalbiniai bus baltesni, ir mažiau prireiks skalbiamųjų priemonių.

 

Sustiprinkime plaukus

Kiaušinio lukštus susmulkinkite iki miltelių, agurką nulupkite ir sutrinkite į košelę. Sumaišykite šiuos du ingredientus. Į gautą masę įmuškite kiaušinį ir įpilkite 2 valg. š. alyvuogių aliejaus, vėl pamaišykite. Kaukę tepkite ant plaukų ir gerai įtrinkite. Palaikykite apie 20 minučių. Išplaukite galvą šampūnu.

 

Nušveiskime kūną

40 g maltų kiaušinių lukštų sumaišykite su dviem tryniais, 20 g neriebios grietinės, keliais lašeliais mėgstamo eterinio aliejaus, 2 valg. š. šaltalankių aliejaus. Gauta mase švelniais masažuojamais judesiais padenkite kūną ir įtrinkite. Nuplaukite šiltu vandeniu. Geriausia naudoti kartą per savaitę.