Kiek kalorijų sudegina tam tikri sodo darbai?

Sodo darbai. / Fotolia nuotr.
Sodo darbai. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-10-08 09:00
AA

Turintys sodybas ar daržus puikiai žino, kad darbo jie visada turi. Rūpinantis daržu, sodu ir gėlynu nuobodžiauti tikrai netenka. Tinklalapis ogorod.ru išsamiai aprašo, kaip tiksliai fizinis darbas sode padeda stiprinti sveikatą.

Seniai žinoma, kad žemės darbai teigiamai veikia dvasinę ir emocinę būseną. Juk taip malonu sunkiai padirbėjus žiūrėti į išpuoselėtą erdvę ir mėgautis savo darbo rezultatu. Sakoma, kad darbai sode ir darže netgi prailgina gyvenimą. Taigi aistringi daržininkai turi didelį privalumą prieš užkietėjusius miestiečius.

Kas gi iš tiesų vyksta su mūsų kūnu darbuojantis sode ar darže? Netrukus sužinosite, kiek kūnas sudegina kalorijų per tokio darbo valandą, kokie raumenys stiprinami ir kokie gyvybiškai svarbūs organai pradeda puikiai funkcionuoti.

Kiek kcal sudeginama dirbant sodo darbus? / Austėjos Usavičiūtės darbas

Kaip daržininkystė veikia...

...skrandį. Kai dirbate su žeme jūs reguliariai „susitinkate“ su bakterijomis ir treniruojate savo imuninę sistemą bei reguliuojate skrandžio darbą.

...širdį. Sodo darbai padeda stiprinti širdies raumenį bei pagerina bendrą organizmo atsparumą. Tai savo ruožtu sumažina riziką patirti tokias sunkias širdies kraujagyslių sistemos ligas kaip insultas.

...raumenis. Dirbant sode ar darže aktyviai juda praktiškai visi kūno raumenys, ypač nugaros, rankų, pilvo, sėdmenų ir klubų. Stiprūs raumenys gerina laikyseną ir apsaugo nuo traumų bei nuo daugybės sveikatos problemų.

...pusiausvyrą ir lankstumą. Nuolatinis darbas darže stiprina riešo ir kulkšnių raumenis, o tai pagerina pusiausvyrą ir lankstumą. Sutikite, gyvenime labai svarbu tvirtai stovėti ant kojų. Kaip tiesiogine, taip ir perkeltine prasme.

Sodo darbų mėgėjai turi žemesnį streso hormono kortizolio lygį, dėl to daržininkai geriau miega ir atsipalaiduoja, o taip pat mažiau kenčia nuo psichinių sutrikimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rudens darbai: ką galima pasodinti darže iki šalnų?

Koks lauko darbų poveikis mūsų kūnui bei organams?

Kiek kcal sudeginama dirbant sodo darbus? / Austėjos Usavičiūtės darbas

Širdis

Darbas darže ir sode yra fizinis aktyvumas, kuris tiesiogine prasme stiprina širdį, didindamas jos ištvermę, tokiu būdu sumažindamas riziką patirti infarktą ar insultą.

Nugara

Dirbant sode, dažnai tenka lenktis ir kelti sunkumus. Visi šie „pratimai“ stiprina nugaros raumenis. Tik nepamirškite šiek tiek sulenkti kelius, kad būtų teisingai paskirstomas krūvis.

Pečiai

Darbas sodo žirklėmis (sekatoriais) stiprina bicepsus ir tricepsus, o nukirptų ūglių rinkimas tvirtina, stiprina rankas.

Pilvo raumenys

Pilvo raumenis stiprina darbas lysvėje ant kelių, kai purenate, lenkiatės, tempiatės į šonus. Toks darbas labai prisideda prie lieknesnės figūros.

Sėdmenys

Sėdmenų raumenis labai tvirtina nuolatiniai pritūpimai, kuriuos darote sodindami ar ravėdami augalus.

Klubai

Karučio stūmimas ar pritūpimai ant pirštų galiukų, siekiant išrauti piktžoles, labai stiprina vidinės šlaunų pusės raumenis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pratimų kompleksas lieknesnėms kojoms ir klubams. Treniruotės planas savaitei

Pėdos ir riešai

Geras lankstumas ir pusiausvyros jausmas vyresniame amžiuje padeda apsisaugoti nuo kritimų.

Burna

Bendravimas su daržo ar sodybos kaimynais labai pagerina psichinę ir fizinę savijautą.

Rankos

Darbai darže padeda stiprinti rankų raumenis, padidina delno jėgą ir judrumą.

Tiesiog nuostabu, kiek daug privalumų mūsų sveikatai suteikia kelios valandos darbo darže ar sode. Kas galėtų pagalvoti, kad žemės darbai – puikus vaistas protui, kūnui ir sielai! Tik reikia suprasti, kad visur turi būti saikas. Priešingu atveju, persistengus su krūviais, gali tekti atsigulti į lovą.