Kietoji kosmetika – tai ne tik šampūnai: kodėl verta išbandyti kietąjį veido kremą ar prausiklį?

Moteris / 123RF.com nuotr.
Moteris / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-06-01 08:19
AA

Kietasis šampūnas šiais laikais jau nieko nebestebina, tačiau ar esate bandę kietąjį veido kremą, kietąjį veido šveitiklį ar prausiklį? Ne? Tuomet turėtumėte suklusti – kodėl šios priemonės ne tik madingos, bet svarbiausia – ir ekologiškos, itin patogios, o vasarą ar keliaujant gali tapti pačiu geriausiu pasirinkimu?

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros lektorė, kosmetologė Loreta Valatkevičienė pasakoja, kad kietoji kosmetika veidui atsirado dėl tos pačios priežasties, kaip ir kietieji šampūnai – siekiant tvarumo, vartojimo mažinimo, saugant mūsų aplinką nuo plastiko naudojimo, saugant ir taupant kitus gamtos išteklius ir auginant vartotojų atsakomybę bei sąmoningumą.

Kita priežastis naudoti kietuosius kosmetikos gaminius, anot specialistės, – tai tiesiog patogumo klausimas, ypač kelionių metu ar esant kitoms neįprastoms sąlygoms.

„Taupysite gamtos išteklius, tačiau kartu sumažinsite ir savo išlaidas, nes kietosios kosmetikos sunaudosite lygiai tiek, kiek reikia, kai tuo tarpu naudojant skystas priemones visada galime išspausti iš tūtelės per daug, mentele pasisemti per daug ir pan. O ir vietos tokios priemonės užima gana nedaug – tiek lentynoje, tiek kelionių krepšyje. Taip pat ir transportuojant iš gamyklų – tokiu būdu irgi taupomi gamtos ištekliai bei tausojama aplinka“, – komentuoja L.Valatkevičienė.

Loreta Valatkevičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Tobulas pasirinkimas vasarą

PHYT’S prancūziškos ekologiškos profesionalios kosmetikos gamintojas, sulaukęs didelio susidomėjimo kietaisiais šampūnais, ne tik papildė jų asortimentą, bet ir sukūrė dar keturias unikalias kietąsias kūno ir veido odos priežiūros priemones: kietą kūno šveitiklį, drėkinantį veido kremą, veido šveitiklį bei kietąjį veido pienelį/prausiklį.

Ši kosmetika – tai 100 % pagaminta Prancūzijoje, sertifikuota, natūrali, ekologiška, be sintetinių konservantų, dažiklių, kvėpiklių (kvapų), muilo, plastiko, eterinių aliejų. Pakuotė – lengva, be plastiko, pagaminta iš perdirbtos žaliavos (kartono) ir yra perdirbama.

Šios kosmetikos naudojimas – tai ir kitokia jutiminė patirtis: mažiau išsisklaido, lygesnė konsistencija ant odos, o kur dar begalė gerų savybių, kaip antai – maksimalus komfortas. Vasarą gabendami į keliones ar paplūdimius skystas priemones neretai patiriame nepatogumų, negana to, skystų priemonių konsistencija karštyje gali pakisti. Kietosios veido priemonės šioje vietoje turi akivaizdžių pranašumų.

PHYT’S kietoji kosmetika / Gamintojo nuotr.

Kietosios PHYT’S kosmetikos priemonės pagamintos iš natūralių, ekologiškų ingredientų, tarp kurių yra natūralių antioksidantų, kurie ne tik saugo odą nuo senėjimo, tačiau ir atlieka konservantų funkciją. Žinoma, jokių kosmetinių priemonių nederėtų laikyti tiesioginės saulės spinduliuose, esant aukštai temperatūrai, tačiau naudojimui jos saugios“, – komentuoja L.Valatkevičienė.

Specialistė pasakoja, kad karštis gali pakeisti skystos priemonės stabilumą, t. y. priemonė gali tapti netolygios konsistencijos, gali padidėti mikrobiologinės taršos rizika, gali pakisti spalva, kvapas ir t. t. Taigi, patikina pašnekovė, kietosios priemonės šiuo atžvilgiu turi akivaizdžių pranašumų.

PHYT’S savo kietojoje kosmetikoje atrado tinkamą pusiausvyrą tarp kietųjų ir skystųjų žaliavų, siekiant išvengti skystųjų komponentų išsiskyrimo iš netinkamai laikomų medžiagų. Išsaugotas, apskaičiuotas tinkamas kietumas ir produkto vientisumas, koncentruota formulė. Liejant ir karštuoju būdu formuojant produktus naudojamas rankų darbas. Sudėtyje esantis tokoferolis – natūralios kilmės grynoji vitamino E forma – stabilesnė ir yra puikus konservantas, kuris apsaugo priemones nuo sugedimo.

Ar kosmetikai būtinas vanduo?

Daugelis įpratę, kad veido priemonėse yra vandens, kad jos skystos – taip tarsi jaučiamės ramiau, jog oda bus pridrėkinta. Kiek iš tiesų svarbus vanduo kosmetikos sudėtyje?

Specialistė pasakoja, kad vanduo yra pirmasis kiekybinis kiekvienos kosmetikos formulės ingredientas. Net patys brangiausi kremai turi itin didelį kiekį vandens. Vanduo atlieka tirpiklio funkciją, atskiedžia brangesnius ingredientus. Kosmetikoje naudojamas išgrynintas vanduo (distiliuotas) ir yra kremų pagrindas. Hidrogeliuose jis yra gelio struktūros nešiklis.

PHYT’S kietoji kosmetika / Gamintojo nuotr.

„Jei ant odos užlašinus vandens užtektų ją pakankamai papildyti drėgme, tai kremų, manau, iš viso nereikėtų – atsigulei į vonią, pagulėjai – ir oda jau pakankamai hidratuota, jauna, stangri, graži ir sveika, – šypteli L.Valatkevičienė. – Deja, išorinio vandens oda pasisavina apie 10 – 20 %. Svarbiau yra drėkinti iš vidaus ir saugoti odos paviršių nuo vandens praradimo.“

Vanduo – labai brangus mūsų planetos turtas, tad kietoji kosmetika vėlgi yra puikus pasirinkimas tiek odai, tiek planetos gerovei – arba visai be jo arba jo yra itin mažai, taigi sumažinamas vandens vartojimas.

Triukas, už kurį jūsų oda padėkos

Dar vienas kietųjų priemonių privalumas – masažiniai judesiai, nes jų naudojimo specifika natūraliai nulemia, kad odą tenka kiek pamasažuoti.

Klasikinis veido masažas jau nuo seno buvo žinomas kaip efektyvus būdas, padedantis spręsti tokias senstančios odos problemas kaip raukšlės, drėgmės praradimas, papilkėjusi oda.

„Masažo metu stimuliuojamos veido nervų galūnėlės, dėl ko pagerėja kraujotaka, limfotaka, todėl odos ląstelės gauna deguonies ir maitinamųjų medžiagų, šalinami toksinai. Masažas – tai ir senėjimo požymių atsiradimo prevencija, ir puiki antistresinė priemonė, ypač šiandieninėje aplinkoje, kai darbas veja darbą, visur skubame, jaučiame užsitęsusį stresą, įtampą“, – komentuoja kosmetologė.

Atlikdami sau veido, kaklo ir dekoltė masažą, galite atpalaiduoti įtemptus raumenis ir tonizuoti susilpnėjusius, dėl ko sustangrėja veido oda, mažėja raukšlių gylis, lygėja smulkios raukšlelės, be to, skatinama kolageno ir elastino gamyba, geriau įsisavinamos naudojamų kosmetinių priemonių veikliosios medžiagos, dingsta nuovargio ženklai.

„Ką jau bekalbėti apie vidinį pasitenkinimą, malonumą! Tai veikia nervų sistemą, nes gaminasi endorfinai – džiaugsmo, laimės ir malonumo hormonai. Masažas mažina įtampą, atpalaiduoja, malšina stresą ir neigiamas emocijas, pakelia nuotaiką, pagerina miegą ir bendrą savijautą“, – priduria specialistė.

Atliekant sau veido masažą galima sumažinti ir galvos skausmus, įtampą, stresą, pašalinti nuovargį: „Svarbu, kad nebūtų tampoma veido oda, judesiai atliekami „į viršų“, tarsi keliant odą, neleidžiant jai smukti. Savimasažą su kietosiomis priemonėmis derėtų atlikti tik ant švarios odos, pagal masažines linijas, pasidomėti, kur yra limfiniai mazgai, kad pagerintume limfos tekėjimą, nes atliekant per stiprius masažinius judesius, priešingai, galime tik pabloginti situaciją – paburks paakiai, patinsime.“

PHYT’S kietoji kosmetika (6 nuotr.)