Kijeve išrinkta talentingiausia jaunoji dizainerė Anastasia Padalka: „Privalome kalbėti apie savo skaudulius“

Kijevo vyko tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas/ Organizatorių nuotr.
Kijevo vyko tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas/ Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-07-10 19:57
AA

Liepos 8-ąją Ukrainos sostinė alsavo mados ritmu. Į antrą kartą Kijeve vykstantį Tarptautinį jaunųjų dizainerių festivalį susirinko talentai iš 10 skirtingų šalių. Tris dienas vykusio festivalio kulminacija tapo visų dalyvių kolekcijų pristatymai, kurie ne vieną žiūrovą įkvėpė į madą pažvelgti kitu kampu.

Konkurse varžėsi dizaineriai iš Čekijos, Estijos, Latvijos, Gruzijos, Vengrijos, Moldovos, Rumunijos, Lenkijos, Slovakijos ir Ukrainos. Visi jie konkuravo dėl įspūdingo pagrindinio prizo – 10 tūkst. dolerių, skirtų stipendijai viename geriausių Europos dizaino institutų ir jų prekinio ženklo verslo pradžiai.

Septynių mados ekspertų komisija tris dienas bendravo su jaunaisiais dizaineriais, vedė dirbtuves, dėstė paskaitas, dalijosi idėjomis ir galiausiai išrinko stipriausią kolekciją, turinčią šiuolaikinę viziją ir plėtros galimybes.

Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas – kolekcijų pristatymo vakaras / Organizatorių nuotr.

Šiais metais Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas ir vėl kalbėjo apie tvarią, perdirbamą madą. Be to, kūrėjai, norėdami sužavėti komisiją, turėjo ne tik sužavėti kokybiškai sukonstruotais drabužiais, bet ir atskleisti savo gyvenimo filosofiją.

Prieš paskelbdamas geriausią jaunąjį dizainerį, vienas komisijos narių, mados analitikas, žurnalistas ir stilistas Philippas Pourhasemis teigė, kad šiais metais buvo svarbu išrinkti ne tik puikiai kuriantį žmogų, bet ir tą, kuris kartu su savo kolekcija neštų stiprią žinutę.

Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas – kolekcijų pristatymo vakaras / Organizatorių nuotr.

„Madoje nebėra svarbu tik gražūs drabužiai. Kur kas svarbiau yra kūrėjo vizija ir visuomenei siunčiama mintis. Dizaineris privalo būti unikalus, remtis savo asmenine patirtimi ir pasakoti istoriją. Tai yra ateitis,“ – kalbėjo jis.

Antrąjį Tarptautinį jaunųjų dizainerių konkursą nugalėjo ukrainietė Anastasia Padalka.

Tarptautinio jaunųjų dizainerių konkurso apdovanojimų ceremonija / Organizatorių nuotr.

„Noriu padėkoti visai savo komandai ir mylimai mamai. Tik jos dėka stoviu čia. Būtent ji mane skatino neklausyti kitų ir drąsiai žengti savo keliu bei laužyti nusistovėjusias ir visiškai nereikalingas taisykles, – atsiimdama prizą kalbėjo jaunoji dizainerė. – Mada man yra vieta, kurioje galiu pasidalyti savo išgyvenimais ir jausmais. Nėra lengva kalbėti apie širdies skaudulius, tačiau mes privalome tai daryti“.

Merginos kolekcija, pasak jos, įkvėpta jos asmeninės istorijos. 

Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas – kolekcijų pristatymo vakaras / Organizatorių nuotr.

„Tikiu, kad mados industrija gali būti puiki pradžia pradėti kalbėti apie visuomenes baimes bei problemas. Pasaulis yra pasiruošęs ateičiai, o mada žengia kartu su juo. Mano kolekcija įkvėpta punk kultūros. Ji apie kiekvieno iš mūsų santykį su savimi: užsidarymą savyje, atsiribojimą nuo kitų, problemų nesprendimą. Savo sukurtais drabužiais siekiu parodyti, kokie jausmai slypi kiekviename iš mūsų."

Tarptautinio jaunųjų dizainerių konkurso apdovanojimų ceremonija / Organizatorių nuotr.

Šių metų konkurso naujovė – geriausio fotografo konkursas. Viena festivalio diena buvo skirta kiekvieno dizainerio kolekcijų fotosesijoms. Jos vyko pačiose netikėčiausiose vietose ir pareikalavo ne tik fotografų, bet ir modelių kantrybės. Dizaineriams teko bendradarbiauti su fotografais, siekiant kuo geriau atskleisti kolekcijų idėją.

Pasak organizatorių, jau ne vienerius metus mada yra neatsiejama nuo fotografijos. 

Geriausius fotosesijos kadrus žiūrovai galėjo išvysti prieš didįjį kolekcijų pristatymo šou. Įteikdamas specialų prizą Europos dizaino instituto meno vadovas Giovanni Ottonello teigė, kad komisija vienbalsiai nusprendė apdovanoti fotografą ne tik už geriausią šio konkurso kadrą, bet ir už matomą potencialą.

Tarptautinio jaunųjų dizainerio konkurso fotosesijos dienos užkulisiai ir parodos pristatymas / Organizatorių nuotr.

Šių metų „Fashion Visual Art Residency“ konkursą nugalėjo ukrainietis Yasha Zhilinas. Jam atiteko stipendija vasaros kursams Europos dizaino institute.

Konkurso organizatoriai tikino neatsisveikinantys, o tikintys pasimatyti ir kitąmet. Tiesa, galbūt ne Kijeve, o kitoje Europos sostinėje.

Tarptautinio jaunųjų dizainerių konkurso apdovanojimų ceremonija (20 nuotr.)
+14
Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas – kolekcijų pristatymo šou (112 nuotr.)
+106
Tarptautinio jaunųjų dizainerio konkurso fotosesijos dienos užkulisiai ir parodos pristatymas (15 nuotr.)
+9