Kijeve paaiškėjo talentingiausia Europos jaunoji dizainerė iš Estijos: Lietuvai atstovavo Rūta Lendraitytė ir Domantas Šmaižys

Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas Kijeve – kolekcijų prisatymų diena / Živilės Karevaitės nuotr.
Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas Kijeve – kolekcijų prisatymų diena / Živilės Karevaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-16 17:40
AA

Sekmadienio vakarą, kol visas pasaulis gyveno Pasaulio futbolo čempionato nuotaikomis, Ukrainos sostinė Kijevas tapo pasaulio mados centru. Į pirmą kartą organizuojamą Tarptautinį jaunųjų dizainerių festivalį susirinko devynių šalių atstovai, savo šalyse jau nugalėję mados konkursus ir kuriantys tarptautines karjeras. Lietuvai šiame konkurse atstovavo net du dizaineriai, praėjusių metų „Mados Infekcijos“ nugalėtojai Rūta Lendraitytė ir Domantas Šmaižys.

Net kurias dienas vykusio konkurso kulminacija – kolekcijų pristatymai –sekmadienio vakarą vyko pagrindinėje Kijevo gatvėje. Septynis milijonus gyventojų turinčio miesto eismas buvo nukreiptas aplinkkeliais, o dėmesio centre atsidūrė dviejų metrų aukščio podiumas, apsuptas istorinių pastatų.

Ukrainos mados savaitės organizatoriai šiemet pirmą kartą Kijeve surengė Tarptautinį jaunųjų dizainerių konkursą, kuriame varžėsi dizaineriai iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Moldovos, Lenkijos, Gruzijos, Slovakijos ir Ukrainos. Iš viso net šešiolika dizainerių varžėsi dėl pagrindinio prizo – 10 tūkst. eurų stipendijos Europos dizaino institute ir piniginio prizo, skirto savo prekinio ženklo plėtrai.

Kolekcija / Živilės Karevaitės nuotr.

„Šiemet mes surengėme svarbų tarptautinį projektą, kuris pritraukė ir sudomino partnerius net iš aštuonių Europos valstybių. Įrodėme, jog Ukraina yra Rytų ir Centrinės Europos mados lyderė. Džiaugiuosi, jog būtent Kijevo mados savaitė, palaikanti jaunuosius dizainerius, surengė šį konkursą, leidžianti atsiskleisti visos Europos talentams“, – susirinkusiems Kijevo gyventojams ir mados ekspertams iš viso pasaulio kalbėjo organizacijos vadovė Iryna Danylevska.

Šešių mados ekspertų komisija keturias dienas bendravo su jaunaisiais dizaineriais, vedė dirbtuves, dėstė paskaitas, dalijosi idėjomis ir galiausiai išrinko stipriausią kolekciją, turinčią šiuolaikinę viziją ir plėtros galimybes. Iškart po šou komisija paskelbė, jog šiemet tokia yra estės Carol Ott kolekcija, įkvėpta mažų žvejų šeimų bendruomenių, gyvenančių Estijos salose, filosofijos.

Tarptautinio jaunųjų dizainerio konkurso nugalėtojos Carolos Ott kolekcija / Živilės Karevaitės nuotr.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog mano kolekcija yra apie Estijos žvejų miestelius, kuriuose jūra diktuoja gyvenimo sąlygas ir priverčia žmones ieškoti netradicinių būdų išgyventi. Ten keli jūros išmesti rąstai gali tapti namo dalimi. Žmonės čia perdirba įvarias medžiagas, persiuva drabužius ir nešioja juos labai netikėtais būdais. Kai kuriems tai gali pasirodyti kaip priverstinis gyvenimo suvaržymas, tačiau man tai yra gyvenimo filosofija, kurią noriu perduoti dabartinei visuomenei, gyvenančiai miestuose. Perprodukcija valdo pasaulį. Tikiu, kad pats laikas nustoti sekinti mūsų natūralią aplinką. Tai nuodija mūsų gyvenimus ir individualias mintis“, – apie savo pristatytą kolekciją kalbėjo nugalėtoja iš Estijos.

Kolekcija / Živilės Karevaitės nuotr.

Vakar savo kolekcijas taip pat pristatė lietuviai Rūta Lendraitytė ir Domantas Šmaižys. Rūta šiam projektui pasirinko kolekciją „The Clothes are Alive“, atkreipiančią dėmesį į tvarų drabužių gamybos kelią. Tuo tarpu Domantas savo kolekciją kūrė kaip magistro baigiamąjį darbą Karališkoje Danijos menų akademijoje ir vakar ją pristatė plačiajai auditorijai Kijeve. „Mano tikslas yra plėsti asmeninį estetikos pojūtį ir dalytis asmenine vizija per mados meną. Tikiuosi, jog ši kolekcija įkvėps žmones švęsti savo identitetą ir išskirtinumą, kaip ir aš, besidalydamas asmeninio gyvenimo patirtimis ir ieškodamas savęs tarp vyriškumo ir moteriškumo normų“, – kalbėjo Domantas.

Domanto Šmaižio kolekcija. / Živilės Karevaitės nuotr.

Projekto vykdančioji prodiuserė Victoria Kharchenko neslėpė besidžiaugianti renginio sėkme ir tiki, jog lygiai po metų jau kiti jaunieji dizaineriai susitiks susipažinti ir dalytis patirtimis bei sunkumais.

Kolekcija / Živilės Karevaitės nuotr.

„Nesakome, jog kasmet susitiksime Kijeve, galbūt bėgant laikui jaunųjų dizainerių darbus išvysime visų partnerių šalių sostinėse, tarp jų – ir Vilniuje“, – intriguoja renginio organizatoriai.

Tarptautinis jaunųjų dizainerių konkursas Kijeve – kolekcijų pristatymo komisijai diena (172 nuotr.)
+166