Kijeve prasidėjo pirmosios lietuviško kino dienos

Lietuviško kino dienos Kijeve/Organizatorių nuotr.
Lietuviško kino dienos Kijeve/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-04-12 10:29
AA

Ketvirtadienio vakarą Kijeve, Ukrainoje, prasidėjo lietuviško kino dienos. Balandžio 11-14 d. bus parodyti dvylika lietuviškų šiuolaikinių, kino klasikos ir animacinių filmų. Filmai nemokamai bus rodomi kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“.

Atidarymo vakarą sveikinimo kalbą tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Kijevo savivaldybės administracijos kultūros departamento atstovė Diana Popova, Lietuvos Ambasados Ukrainoje kultūros atašė Ina Kniūrienė, Lietuvos kino centro atstovė Simona Gaidytė, nacionalinių ir tarptautinių projektų koordinatorė Lena Babij iš „Kiev Kino Film“.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis džiaugėsi, kad programą atidarė Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis“, bendram projektui suvienijęs lietuvių ir ukrainiečių kino kompanijas. „Ukraina jau penktus metus kariauja ir kartais pasaulis apie tai pamiršta, o to pamiršti nereikėtų. Prasidėjus kariniam konfliktui, Lietuva buvo pirmoji šalis pasiūliusi Ukrainai pagalbą, o „Mariupolis“ buvo vienas pirmųjų užsienio filmų, pasakojantis apie konfliktą Ukrainos rytuose,“ – teigė ambasadorius M. Janukonis.

Filmą susirinkusiems pristatė ir filmo prodiuserė Anna Palenchuk bei operatorius Viacheslav Tsvetkov.

Lietuviško kino dienose Kijeve taip pat dalyvaus ir susitikti su žiūrovais atvyks ir lietuvių aktorius Andrius Bialobževskis, atlikęs vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“, programoje rodomus kino klasikos legendas pristatys istorikė Sonata Žalneravičiūtė. Be M. Kvedaravičiaus „Mariupolio“ lietuviško kino dienų programoje Kijeve bus parodyti dar du šiuolaikiniai ilgametražiai lietuviški filmai: režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“, pasakojanti apie 1992-uosius metus, kai sugriuvus sovietų sistemai, visuomenė buvo priversta prisitaikyti prie naujos, nepažįstamos ir laukinės kapitalistinės realybės bei Mindaugo Survilos „Sengirė“, nukelianti į kvapą gniaužiančias lietuviškas giras.

Kijevo žiūrovai galės susipažinti ir su Lietuvos kino klasika – bus parodyti filmai „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas) ir „Jausmai“ (rež. A. Dausa, A. Grikevičius). Šie kino darbai žiūrovams bus demonstruojami skaitmeniniame formate su restauruotu vaizdu ir garsu.

Kino teatre „Dnepro“ žiūrovų lauks pažintis su lietuviška animacija – jų dėmesiui bus pristatyta ryškiausių pastarųjų metų trumpametražių programa: „Kaukai“ (rež. G. Šiaulys), „Virsmas“ (rež. N. Jurevicius), „Pono nakties laisvadienis“ (rež. I. Meilūnas), „Oo!” (rež. M. Valkevičius), „Miškas“ (rež. I. Meilūnas), „Ne ožkoje laimė“ (rež. I. Bereznickas) ir „Paskutinė stotelė – Mėnulis“ (rež. B. Sodeikaitė).

Visų lietuviškų filmų seansai Kijevo kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“ – nemokami ir atviri visuomenei.

Lietuviško kino dienas Kijeve rengia Lietuvos kino centras, Lietuvos Ambasada Ukrainoje ir Kijevo kino teatras „Lyra“.

PROGRAMA „LIETUVIŠKO KINO DIENOS KIJEVE“:

Šiuolaikinis Lietuvos kinas

„Mariupolis“, rež. Mantas Kvedaravičius (2016)

„Stebuklas“, rež. Eglė Vertelytė (2017)

„Sengirė“, rež. Mindaugas Survila (2017)

Lietuvių kino klasika

„Velnio nuotaka“, rež. Arūnas Žebriūnas (1973)

„Jausmai“, rež. Agirdas Dausa, Almantas Grikevičius (1968)

Šiuolaikinė Lietuvos animacija

„Kaukai“. rež. Grdiminas Šiaulys (2017)

„Virsmas“, rež. Nathan Jurevicius (2016)

„Pono nakties laisvadienis“, rež. Ignas Meilūnas (2016)

„Oo!”, rež. Meinardas Valkevičius (2018)

„Miškas“, rež. Ignas Meilūnas (2015)

„Ne ožkoje laimė“, rež. Ilja Bereznickas (2017)

„Paskutinė stotelė – Mėnulis“, rež. Birutė Sodeikaitė (2017)