Kilni Kalėdų Senelių akcija Vilniuje: stoję ant irklenčių kvietė aukoti vaikams

 Būrys Kalėdų senelių plaukė Nerimi / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Būrys Kalėdų senelių plaukė Nerimi / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-18 15:17
AA

Sekmadienio popietę Vilniaus gyventojai galėjo stebėti neįprastą akciją: būrys Kalėdų Seneliais persirengusių entuziastų stojo ant irklenčių ir išplaukė Neries upe. Šitaip jie siekė paraginti visuomenę per Kalėdas prisiminti tuos, kam šventės yra mažiau džiugios, – vaikų namuose augančius vaikus.

Būrys Kalėdų seneliais persirengusių entuziastų savo žygį pradėjo Žirmūnuose – stojo ant irklenčių ir pasileido plaukti palei srovę. Plaukė Kalėdų seneliai kelis kilometrus, iki pat Baltojo tilto, kur galop išsilaipino.

Akcijos sumanytojas Donatas Sabaliauskas 15min pasakojo, kad šitaip bendraminčių būrys siekė atkreipti visuomenės dėmesį į likimo nuskriaustus vaikus. Plaukdami Nerimi „Kalėdų seneliai“ atkreipė į save dėmesį, o pagrindinė akcijos idėja yra surinkti dovanas globos namuose augantiems vaikams.

Būrys Kalėdų senelių plaukė Nerimi / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Mūsų plaukimas irklentėmis yra viešoji akcijos dalis, skirta dėmesiui atkreipti. Dovanas į vaikų namus mes pristatome vėliau. Daug žmonių mums perduoda žaislus, drabužėlius... Viską surenkame ir nuvežame. Dovanoti gali kas tik nori. Šiandien jau esame gavę dovanų iš 20-ies žmonių ir organizacijų. Kai kurie atneša ne po vieną dovaną ir ne po dvi. Mes patys esame prisijungę prie „Vaikų svajonių“ akcijos, jiems jau išsiuntėme 20 dovanų. Rekomenduojame visiems prisijungti, atkreipti dėmesį į tuos, kam per šventes nėra taip jauku. Kartu galime mažinti visuomenės susiskaldymą“, – kalbėjo D.Sabaliauskas.

Būrys Kalėdų senelių plaukė Nerimi / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tokią akciją jis rengia jau antrus metus iš eilės, ir ji klesti: „Mums patinka kalėdinis laikotarpis. Tačiau įprastai žmonės per šventes rūpinasi dovanomis sau ir savo artimiesiems, o mums kilo mintis padovanoti geras emocijas tiems mažiesiems, kurie neturi tėvelių. Šia žinia bandome atkreipti visuomenės dėmesį. Anksčiau vien savo žmonių rate organizuodavomės ir veždavome vaikams dovanas, o šįkart nusprendėme iniciatyvą paversti viešesne.“

Būrys Kalėdų senelių plaukė Nerimi / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kodėl jie plaukia Nerimi? „Visų pirma, esame plaukimo entuziastai. Dauguma plaukiančiųjų mėgsta tai daryti ir jūroje, ir ekstremaliais keliais plaukti. Atkreipti dėmesį į problemą yra lengviau tada, kai darai kažką originalaus, kitokio. Manau, praėję Gedimino prospektu dėmesio savo misijai sulauktume žymiai mažiau“, – svarsto D.Sabaliauskas.

Ir žiemiški orai kompanijai visai nebaisūs. „Šalta tik tada, jei sušlampi. Šiaip plaukti tikrai nėra šalta“, – šypsosi.