Kilti karjeros laiptais paprasta, kai aplink tave – tinkami žmonės

Reinis Krumins / Asmeninio albumo nuotr.
Reinis Krumins / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-08-30 13:40
AA

Karjera – nebūtinai tik madinga ambicingų jaunuolių frazė. Kai augi kartu su idėjomis ir turi drąsos imtis to, ko kiti nesiėmė prieš tai, naujos atsakomybės ir aukštesnės pozicijos ateina natūraliai ir viskas tampa tiesiog įdomia kelione. Dar liepos mėnesį iš Latvijos padalinio į Evolution Lithuania atvykęs studijos operacijų vadovas Reinis Krumins sako – kai myli tai, ką darai, ir tave supa tinkami žmonės, visa kita, o kartu ir karjera, ateina savaime.

Tiems, kam dar neteko susipažinti, Evolution – B2B internetinių žaidimų bendrovė, viena iš šios rinkos IT sprendimų lyderių. Evolution Lithuania padalinyje Kaune Reinis dar tik apšyla kojas, bet galvoje jau sukasi nauji tikslai. O kodėl gi ne, kai novatoriškos idėjos neturi laukti tinkamo meto?

„Mes esame Evolution, jei kažko norime, galime imtis kad ir šiandien, svarbu pagrįsti savo idėją. Tai taip gražu, kad net sunku apibūdinti tą jausmą“, – sako Reinis ir atskleidžia, kaip atrodo šiuolaikiška tarptautinės įmonės kultūra bei kaip vos per 6 metus nuo žaidimų vedėjo galima pakilti iki komandos lyderio ir net tapti visos studijos vadovu.

Pirmasis žingsnis – be jokių išankstinių nuostatų, žinių ir ankstesnės patirties

Šiandien jau internetinių žaidimų studijos operacijų vadovas pirmąją pažintį su Evolution įmone prisimena su šypsena: „Tai labai juokinga istorija – aš atėjau nieko nežinodamas apie įmonę ir neturėjau jokio supratimo, ko iš manęs bus tikimasi. Pirminis mano planas buvo padirbėti 3 mėnesius kol baigsiu universitetą. Dabar mėgstu pajuokauti, kad tai buvo labai ilgi 3 mėnesiai. Vos įėjau į studiją, ji kažką manyje pakeitė. Iškart po mokymų turėjau nuojautą – tai yra mano vieta ir aš noriu būti kažkuo būtent čia.“

Žaidimų vedėjo pozicijoje karjerą pradėjęs vaikinas pastebi, kad šiandien ambicingam jaunimui tereikia tinkamos aplinkos, apsupti save motyvuotais, panašiai mąstančiais kolegomis.

„Kai pradėjau dirbti čia, tuometiniai mano vadovai buvo vos keliais metais vyresni nei aš pats. Jau tuomet suvokiau, kad realu to pasiekti ir man, – prisimena Reinis ir svarsto, kad vadovai jaunam žmogui turėtų dažniau suteikti šansą parodyti, ką gali, o ne tik reikalauti sukaupto solidaus profesinio patirties bagažo. – Mane motyvuoja aplink esantys jauni, ambicingi žmonės, siekiantys karjeros aukštumų. Juk jie dabar yra tose pozicijose, kur aš pats buvau dar prieš kelis metus. Evolution Lithuania biure yra tiek veiksmo, kad neįmanoma kartu neaugti ir nejudėti pirmyn. Štai kas nutinka, kai įmonė suteikia galimybę žmonėms be ankstesnės patirties – jie yra pasiruošę nuversti kalnus.“

Ko galima pasiekti per 6 metus? Nuo žaidimų vedėjo, iki komandos lyderio, o dabar – visos studijos vadovo

Daugelis, susipažinę su Reinio kelionės įmonėje istorija, pasakytų, kad tai – tobulas karjeros siekio pavyzdys. Tačiau iš Rygos į Kauną neseniai persikėlusiam vaikinui labiau patinka kalbėti ne apie naujas pozicijas, o apie naujus projektus ir tikslus, o karjera, sako, ateina savaime.

„Tai tampa lengva tada, kai myli tai, ką darai. Aš visuomet buvau tas, kuris klausia daug klausimų ir nori daryti tai, ko kiti dar nepadarė. Meluočiau, jei sakyčiau, kad viskas atėjo lengvai, be daug sunkaus darbo ir bemiegių naktų. Daugelis man primena, kiek daug aš dirbu ir kad turėčiau pailsėti, bet realybė tokia – aš mėgaujuosi procesu ir dalykais, kuriuos darau, todėl kartais likdamas papildomą valandą darbe jaučiuosi laimingesnis nei palikdamas biurą lygiai penktą vakaro“, – paklaustas apie kelią šiandieninės pozicijos link atsako Evolution Lithuania studijos operacijų vadovas.

Reinis Krumins / Asmeninio albumo nuotr.

R.Krumins atskleidžia, kad viskas prasideda nuo charakterio, todėl šiuolaikinė įmonės kultūra, kur asmenybė vertinama labiau nei sukaupta patirtis – jam labai svarbi.

Pats vaikinas atvirauja, kad jo kelias prasidėjo dar tada, kai aukštumų siekė ne internetinių žaidimų studijoje, o krepšinio aikštelėje: „Manau, kad šiam keliui mane labai gerai paruošė krepšinis. Būtent jis mane pavertė tuo, kuo esu šiandien – išmokė komandinio darbo, kaip laimėti ir kaip pralaimėti, parodė man, kad kelias pergalės link nėra lengvas, bet kartu ir kaip gera yra kažko pasiekti. Nesakau, kad kiekvienas turėtų žaisti krepšinį tam, kad daugiau pasiektų darbe, bet man tai buvo veikla, kuri užgrūdino, suteikė dabartinį charakterį, o jis tikrai labai padeda.“

Iš sėkmingai veikiančios studijos Rygoje į dar „jauną“ studiją Kaune

Evolution Lithuania palaiko ne tik savo darbuotojų profesinius ar asmeninius siekius, bet ir norą keisti lokaciją ir išbandyti save naujoje aplinkoje. Taip iš Rygoje jau sėkmingai veikiančios internetinių žaidimų transliavimo studijos Reinis persikėlė į Kauną.

Paklaustas, kaip pasiryžo tokiam žingsniui, vaikinas atskleidžia nė nesudvejojęs: „Didžiausia motyvacija priimti iššūkį buvo faktas, kad tai vis dar labai jauna studija, tad čia galima tiek naujo išbandyti ir nuveikti. Pati idėja buvimo šios jaudinančios augimo kelionės dalimi pavertė šį sprendimą itin lengvu. Pažadu, atiduosiu visas jėgas studijai, kad tik ji augtų.“

Reinis pasakoja anksčiau neturėjęs ambicingų planų prisidėti prie kitų padalinių augimo ir sako, kad visos galimybės atsirado tiesiog šimtu procentu būnant ten, kur esi šiandien. O kai jau daug nuveikta Rygoje, galima pasvarstyti, kaip sukauptą patirtį ir žinias pritaikyti kitur.

„Niekuomet labai nekovojau dėl vienos ar kitos pozicijos, visi paaukštinimai ir pasiūlymai atėjo natūraliai. Viską atiduodavau ir atiduodu tai pozicijai, kurioje esu čia ir dabar, turbūt tuomet pamažu atsiranda galimybės augti. Persikėlimas į Kauną nebuvo išimtis“, – pasakoja pašnekovas.

Apie idėjas, kurių išpildymo nereikia laukti metų metus

Išlikti vienoje įmonėje ilgus metus jauniems specialistams – vis retesne praktika. Vis dėlto, Evolution Lithuania studijos operacijų vadovas neabejoja, kad jo darbovietė galėtų būti pavyzdys – čia savo idėjas darbuotojai gali realizuoti ir tam nereikia ilgai laukti ar įrodinėti šimtaprocentinės sėkmės.

„Kai yra gera komanda, viskas įmanoma. Prisidėjau prie daugelio projektų, sunku išskirti kelis, tačiau paminėsiu du. Įdomiausias – dirbdami kartu su duomenų analitikų komanda, sukūrėme skaičiuoklę, kuri leidžia nuspėti darbuotojo išėjimo iš darbo tikimybę. Skaičiavimai paremti darbuotojo rezultatais ir pasiekimais žvelgiant į 6 mėnesių laikotarpį. Tačiau turbūt labiausiai širdį šildantis projektas man – sėkmingas 30 darbuotojų iš Sakartvelo perkėlimas į Rygos biurą“, – pasakoja Reinis.

Atsiduoti šimtu procentu dabarčiai, o ateities planai – susidėlios į vietas savaime

„Nemėgstu apie ateities planus kalbėti garsiai, jau vien dėl to, kad stengiuosi viską atiduoti šiandienai ir dabartinei pozicijai. Ką ateitis atneš – sunku pasakyti, tai turbūt vienintelis klausimas, į kurį negaliu atsakyti. Šiai dienai esu susikoncentravęs ties Lietuvoje esančios studijos vystymu, noriu, kad joje galėtume pristatyti geriausius savo produktus, o pačią studiją – kaip vieną geriausių pasaulyje“, – ambicingus tikslus mini vaikinas ir priduria, kad kilti dar tikrai yra kur.

Evolution kompanijos padaliniai jau veikia daugiau 20 lokacijų , ne tik Europoje, bet ir, pavyzdžiui, Taivane bei JAV. Vis atidaromos naujos vietos, tad esamiems ir būsimiems darbuotojams atsiranda vis daugiau galimybių ne tik siekti karjeros aukštumų, bet ir pažinti pasaulį, kitas kultūras.

Jei šiandien atrodo, kad didelės bendrovės biuras negali tapti savų eksperimentų ir net savirealizacijos vieta, panašu, kad viskas priklauso nuo įmonės kultūros ir vizijos. Reinis yra vienas iš pavyzdžių, parodančių, kaip Evolution Lithuania vadovai palaiko siekti norinčius žmones, nesvarbu, tai bus tik tarpinė stotelė, derinant savo hobius bei studijas, ar nuotykių kupina karjera internetinių žaidimų rinkoje.

„Nuo pirmosios dienos aš šiame veiksmo pilname Evolution traukinyje ir nesiruošiu išlipti, nes galutinė stotelė – nežinoma. Formulė, kaip pasiekti karjeros aukštumų, paprasta: mokytis kasdien, sugrįžti prie klaidų ir jas ištaisyti bei visuomet stengtis būti geriausia savo paties versija“, – bendraminčiams, o gal net būsimiems Evolution Lithuania kolegoms primena studijos operacijų vadovas.