Kim Kardashian kaltinama per „Met Gala“ sugadinusi 5 mln. dolerių vertės Marilyn Monroe suknelę

Kim Kardashian ir Pete'as Davidsonas / „Scanpix“ nuotr.
Kim Kardashian ir Pete'as Davidsonas / „Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-16 10:36
AA

Kim Kardashian (41) 2022-ųjų „Met Gala“ pokylyje privertė išsižioti: raudonuoju kilimu ji žengė vilkėdama kultinę 1962 m. Marilyn Monroe suknelę „Happy Birthday, Mr. President“ (liet. „Su gimtadieniu, pone Prezidente“). Nors pati žvaigždė teigė, kad visaip siekė apsaugoti suknelę nuo galimos žalos, rodos, jai nepavyko: ėmė plisti nuotraukos, įrodančios, kad beveik 5 mln. dolerių vertės suknelė pažeista.

Pramogų pasaulio žvaigždė K.Kardashian prieš iškilmingą renginį, kad galėtų įtilpti į istorinę suknelę, ne tik numetė 7 kilogramus, bet ir šviesiai persidažė plaukus, jog būtų kuo panašesnė į viena iš garsiausių kino žvaigždžių, popkultūros ikoną M.Monroe.

„Labai gerbiu suknelę ir tai, ką ji reiškia Amerikos istorijai“, – prieš vakarėlį „Vogue“ sakė ji. „Niekada nenorėčiau su ja sėdėti, valgyti ar rizikuoti ją kaip nors pažeisti, be to, nesidarysiu tokio kūno makiažo, kokį įprastai darausi.“

Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.

Tačiau panašu, kad vien pozavimas nuotraukoms ant raudonojo kilimo su mylimuoju Pete'u Davidsonu, kuris vėliau taip pat nusidažė plaukus platinine šviesia spalva, kad derėtų prie savo merginos, galėjo pakenkti „brangiausiai pasaulyje suknelei“, rašo pagesix.com.

Internete pradėjo plisti suknelės nuotraukos, esą darytas prieš ir po to, kai K.Kardashian ją vilkėjo. Vienoje iš nuotraukų matyti ištempto audinio ir trūkstamų kristalų požymių, ypač ties suknelės nugaros užsegimu.

„K.Kardashian niekada neturėjo vilkėti tos suknelės. Taip, gražu atiduoti pagarbą M.Monroe, bet ji galėjo pasisiūti naują suknelę ir ją atkartoti. Tai buvo nesenstantis ir ikoniškas artefaktas, kuris buvo sugadintas“, – reaguodamas į sugadintą suknelės nuotauką rašė internautas tviteryje. „Kim sunaikino istorinį meno kūrinį“, – komentavo kitas.

Besipiktinančių žmonių komentarus papildė ir dar vienas: „Sveikinu „Met Gala" už tai, kad pademonstravo realų pavyzdį, kodėl istoriškai svarbiems drabužiams būtinas toks konservavimo skyrius kaip Kostiumų institutas.“

Marilyn Monroe suknelė / „Scanpix“ nuotr.

Nors kai kurie M.Monroe gerbėjai buvo „nusivylę" pamatę K.Kardashian su „itin trapia" Marilyn suknele, „Ripley's Believe It Or Not!" muziejus, kuris žvaigždei paskolino šį drabužį ir šiuo metu jį eksponuoja savo būstinėje Holivude, anksčiau leidiniui „Post" sakė, kad imtasi atsargumo priemonių, jog būtų išvengta galimų pažeidimų.

„Ripley's" muziejui tai nebuvo lengvas sprendimas, tačiau Kim Kardashian ir toliau rodė didžiausią pagarbą šiam istoriniam drabužiui", – teigta „Ripley's" pareiškime po iškilmingo renginio.

Marilyn Monroe ir Earlas Blackwellas / „Scanpix“ nuotr.

„Nuo išsamių tyrimų iki rekomendacijų laikymosi, pavyzdžiui, jokio kūno makiažo, suknelės dėvėjimo tik trumpam pasirodymui ant raudonojo kilimo ir absoliučiai jokių pakeitimų, ji tapo jos istorijos saugotoja, ir prisidėjo prie M.Monroe istorijos."

Tuo metu muziejus taip pat pažymėjo, kad drabužiui „nepadaryta jokios žalos". Tačiau dabar „Ripley's" atstovas neatsakė į prašymus pakomentuoti naujai pasirodžiusias suknelės nuotraukas.