„Kings of Leon“ dainose – vaiduokliai, skaudžių įvykių atgarsiai ir ilgesys
Dažnai, klausydami savo mėgstamiausių kūrinių nesusimąstome, kaip jie atsirado. Birželį į Lietuvą atvykstantys „Kings of Leon“ yra išleidę septynis albumus ir daugiau nei šimtą dainų, todėl nenuostabu, kad kai kurios iš jų buvo sukurtos itin įdomiomis aplinkybėmis. Susipažinkite su keliomis iš jų – visos šios dainos atliekamos „Kings of Leon“ koncertiniame ture „WALLS“, kurį ir išgirsime Vilniaus „Siemens“ arenoje.
„Sex On Fire“ (iš 2008 m. albumo „Only for the Night“)
Patyręs peties traumą, grupės vokalistas Calebas Followillas ilgą laiką vartojo stiprius nuskausminamuosius vaistus. Atlikėjas neslepia, jog tuo laikotarpiu jis sunkiai orientuodavosi erdvėje ir kartais net neatsimindavo, kaip parašydavo vienas ar kitas dainas.
„Du mėnesius gydytojai man buvo uždraudę groti gitara, tačiau aš jų neklausiau, – pasakojo Calebas. – Sunkiai galėdavau pajudinti ranką, tad grodavau tik viršutinėje gitaros grifo dalyje. Bene pirma melodija, kurią sukūriau po operacijos, buvo „Sex on Fire“ gitaros partija.“
Tačiau net turėdamas šią melodiją, vokalistas niekaip negalėjo sugalvoti jai žodžių.
„Kartą, repeticijos metu, pradėjau juokaudamas dainuoti „this sex is on fire“ – man atrodė absurdiška, tačiau grupės nariams nuskambėjo puikiai. Jiems reikėjo gerokai pasistengti, kad įkalbėtų mane įrašyti šią kūrinio versiją“, – stebėjosi muzikantas.
„WALLS“ (iš 2016 m. albumo „WALLS“)
Titulinė septintojo albumo daina Calebo mintyse gimė turo metu, o muzikantas ją vadina tikra Dievo dovana.
„Dainos melodiją pačiam sau netikėtai pradėjau groti garso patikrinimo metu. Visi buvo nustebę ir sužavėti. Kai grįžome iš turo, atėjau į studiją, pravėriau burną ir žodžiai tiesiog savaime pradėjo lietis! Tai buvo labai geras gyvenimo laikotarpis“, – džiaugėsi vokalistas dar viena daina apie meilę.
„Use Somebody“ (iš 2008 m. albumo „Only for the Night“)
Hitas „Use Somebody“ taip pat buvo parašytas Calebo reabilitacijos metu, veikiant nuskausminamiesiems. Tačiau ši daina gimė ne namuose, o kelyje – kaip įprasta, grupė tuo metu daug keliavo.
„Tuo metu leidau būti sau atviras ir pripažinau, kad man reikia artimų žmonių. Dainą parašiau vėlią naktį, vienu prisėdimu, – mintimis dalinosi atlikėjas. – Šis kūrinys yra apie ilgesį, buvimą toli nuo namų. Nežinau, ar tai apie saugumo jausmą, ar apie žmogų, ar netgi apie Dievą, tačiau tuo metu viduje man kažko labai trūko.“
„Find Me“ (iš 2016 m. albumo „WALLS“)
Kūrinys „Find Me“ slepia gana neįprastą reikšmę – ši daina yra apie meilę vaiduokliui. Dainą sukurti įkvėpė Calebo žmona, „Victoria‘s Secret“ angelas Lily Aldrige, kuriai kurį laiką teko gyventi nejaukiame Los Andželo viešbutyje.
„Gal nuskambės keistai, bet Lily buvo įsitikinusi, jog tame viešbutyje vaidenasi. Kiekvieną kartą, kai ji pasakoja šią istoriją, man per kūną laksto šiurpuliukai!“ – pasakojo Calebas ir pridūrė, jog šį atsitikimą pavertė meilės istorija.
„Pyro“ (iš 2010 m. albumo „Come Around Sundown“)
Parašyti dainą „Pyro“ rokerius įkvėpė istorija apie tariamo rasisto Randy Weaver paauglio sūnaus ir žmonos nužudymą susirėmime su FTB. Šis kontraversiškas įvykis grupės narius sukrėtė dar vaikystėje.
„Ši daina yra apie žmogų, praradusį tikėjimą pasauliu. Jis netiki, kad pasaulis yra toks tobulas, kokiu jį laiko kiti. Pasaulis yra bjaurus, tad tas žmogus nusprendžia jį sudeginti“, – atviravo Calebas. Lotynų kalba „pyro“ reiškia ugnį.
„The Bucket“ (iš 2004 m. albumo „Aha Shake Heartbreak“)
Kūrinys „The Bucket“ skirtas jauniausiam grupės nariui, bosistui Jaredui Followillui. Nuo pat 17 metų jam teko susidurti su didele grupės sėkme, kuri turėjo ne vien teigiamų pusių – jaunuoliui teko skaudžiai mokytis, ką reiškia būti žinomu, ir stengtis atrasti save. Dainoje netgi yra žinutė apie savižudybę – frazė „I'll swing my legs“ reiškia pasikorimą. Laimei, Jaredas iki tokių drąstiškų sprendimo nepriėjo.