Kino koncertas „Vilniaus Pokeris“: minia ir „Senieji Vilniaus stogai“ su legendiniu J.Mašanausku

Kino koncerto „Vilniaus Pokeris“ akimirkos / Vitalio Verbaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Sausio 28 dieną, minint Vilniaus 700 metų jubiliejų tūkstantinei žiūrovų miniai buvo pristatytas Ričardo Gavelio „Vilniaus Pokerio“ kino koncertas. „Šiandien jūs atvykote į kitokį koncertą, jūs atvykote į kino koncertą“, – paaiškindamas dar neregėtą renginio koncepciją į susirinkusius kreipėsi idėjos autorius Donatas Ulvydas.

„Girdėsite gyvai atliekamą kino muziką, o ekrane matysite tai, ką nufilmavome lapkritį, bet tai tik nedidelė dalis kelionės, mūsų laukia ilgas kelias į „Vilniaus Pokerio“ filmą, kurį aš svajoju ir siekiu sukurti, todėl tai, kad jūsų čia yra tiek daug – įkvepia nesustoti ir eiti toliau“, – miniai nuoširdžiai dėkojo režisierius.

Netrukus Vilniaus kino klasterio erdves užliejo 20-ies muzikantų džiazo orkestro „Vilnius JJAZZ Ensemble“ gyvai atliekama muzika, kurios autoriai Kipras Mašanauskas ir Jievaras Jasinskis tapo D.Ulvydo bendražygiais siekiant Gavelio idėjas įgarsinti ir pateikti šių dienų kontekste.

Kino koncerto „Vilniaus Pokeris“ akimirka / Vitalis Verbus nuotr.

Režisierius į sceną sugrįžo dar tris kartus. Kiekvieno išėjimo metu publikai buvo atskleista vis daugiau kino aikštelės užkulisių.

„Kinas yra komandinis darbas, čia žmonės su kuriais dirbame yra viso ko esmė, be jų nebūtų nieko, o kine, na taip jau yra, pagrindiniai filmo aktoriai yra sudėtingiausia kelionės dalis, nes juos surasti žinokit, labai nelengva“, – patirtimi dalinosi D.Ulvydas.

„Turi įvykti chemija, bet man pavyko, aš jums galiu pristatyti aktorius, kurie yra „Vilniaus Pokerio“ centras.“

Kino koncerto „Vilniaus Pokeris“ akimirka / Vitalis Verbus nuotr.

Scenoje pasirodę kino aktoriai Algirdas Dainavičius ir Agata Suduiko buvo sutikti karštais aplodismentais, greta jų ir koncerto solistų Kotrynos Juodzevičiūtės bei Andriaus Paulavičiaus prisijungė Jonas Mašanauskas, legendinės dainos „Senieji Vilniaus stogai“ atlikėjas. Garbingo amžiaus dainininkas publiką nustebino šiltu ir pakiliu pasirodymu, kurio metu kartu su su A.Paulavičiumi skandavo: VILNIAU, TU JAUNAS!.

Šis šūkis projektą „Vilniaus Pokeris“ lydi ne be reikalo. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruojanti Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“ ir jų šūkis Vilnius 700 metų jaunas skleidžia svarbią žinią, kurią režisierius koncerto pabaigoje pristatė dar kartą. Į žodį jaunas telpa labai daug: Vilnius kuriantis, energingas, savitas, didelis ir mažas, naujas ir senas, pilnas šurmulio ir ramus, galingas ir jaukus.

Kino koncerto „Vilniaus Pokeris“ akimirka / Vitalis Verbus nuotr.

Šįkart publikos laukė itin graži staigmena. Susirinkusieji į Vilniaus kino klasterio erdves netrukus pastebėjo kino miestelio ekspozicijos dalį, kurią dažniausiai galima išvysti tokiuose apdovanojimų teikimo ceremonijose kaip Oskarai ar Grammy. Žiūrovus ir dalyvius filmavo programuojamo kameros judesio robotas, o filmuotą medžiagą iškart, vietoje montavo CINESKOPĖ meistrai. Jų dėka, po valandos, skambant paskutinei dainai ekranuose pasirodė pats svarbiausias kino filmo „Vilniaus Pokeris“ personažas – Vilnius.

„Žinot, šis nuostabus, naujasis Vilniaus miesto orkestras, mano idėjos, aktoriai, kinas, be jūsų būtų niekas, jūs esate mūsų visų variklis ir inspiracija, ačiū ir dėmesio į ekraną!”, – išlydėdamas renginio svečius, Donatas Ulvydas jiems pateikė dar vieną siurprizą.

Paskutinio kūrinio metu, lankytojai ekrane išvydo save ir tokiu būdu tapo „Vilniaus Pokerio“ aktoriais.

Fotogalerija:

Kino koncertas „Vilniaus Pokeris“ (31 nuotr.)
+25
Skaitykite daugiau