Kino legenda Vaiva Mainelytė su vėžiu susigrūmė dukart: „Tik prieš porą metų sugrįžau į gyvenimą“

Vaiva Mainelytė ir Edvardas Žičkus / Laidos filmavimo užkulisiai
Vaiva Mainelytė ir Edvardas Žičkus / Laidos filmavimo užkulisiai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-19 17:00
AA

Ilga tyla ir nelengvas pokalbis apie gyvenimo siųstus išbandymus... Jau šį sekmadienį 20 val. „Žmonės“ ir portalo 15min pokalbių laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ viena garsiausių visų laikų lietuvių aktorių Vaiva Mainelytė nutrauks tylą: „Aš labai sirgau. Buvau ir be plaukų ir kol atsiauginau po truputį, kol grįžau į gyvenimą, prireikė laiko.“

Onkologinė ligą V.Mainelytę pirmą kartą užklupo prieš keturiolika metų, vėliau smogė dar kartą. „Po antros operacijos buvau gydoma hormonais, ilgus metus neturėjau jėgų. Tik prieš porą metų sugrįžau į gyvenimą“, – sako lietuvių dievinama kino legenda. 

Šiandien ji atrodo puikiai. Ir jaučiasi taip pat. Nors neslepia, kad ilgą laiką jautėsi ne tik fiziškai silpna, bet ir emociškai prislėgta.

„Aš labai meldžiausi, nors nesu davatka... Malda suteikė vilties. Dievulis mane myli – nors davė daug ką išbandyti: skendau, degiau, sirgau, skurdau, bet sugebėjau vėl atsistoti ant kojų“, – atviraus viena žinomiausių mūsų šalies moterų.

Draugėms siuvau drabužius, savo butą išnuomojau, o pati gyvenau prisiglaudusi kaimynės bute.

Likimas jai išties nepagailėjo išbandymų tiek, kad retas kuris per visa gyvenimą pažįsta tokias skaudžias patirtis. Po įspūdingos karjeros metų, Lietuvai atkovojus nepriklausomybę, permainų vėjai papūtė ir mūsų kino bei teatro pasaulyje. Tai itin skaudžiai palietė Vaivos Mainelytės gyvenimą. Nors ir buvo aukštumoje, tačiau vieną dieną ji pasijuto tarsi nereikalinga – liko be pinigų ir jokių socialinių garantijų.

„Būdavo pradarai šaldytuvą, o ten – tuščia. O juk auginau dukrą. Griebiausi visų įmanomų darbų – draugėms siuvau drabužius, savo butą išnuomojau, o pati gyvenau prisiglaudusi kaimynės bute. Buvo ir baisesnių akimirkų, bet niekada nesibaiminau jokio darbo. Kai reikėjo pinigų, aš ir vadybininke dirbau, kai ištiko liga, žmonės aukojo lašinėms, kad atsistočiau ant kojų“, – dar negirdėtą savo gyvenimą etapą laidoje apnuogins V.Mainelytė.

Vaiva Mainelytė ir Edvardas Žičkus

Gyvenimo aktorė jokiu būdu nekeiksnoja, patirtis vadina pamokomis, o geriausią vaistą nuo visų bėdų vadina pozityvumą. „Niekada nebijojau bėgančių metų ar kovoti su laiku. O kas iš to? – sekmadienio vakarą kalbės daugybę įspūdingų vaidmenų kine sukūrusi aktorė. – Kartą man siūlė kokį tai veido šlifavimą, bet nesutikau. Ne man visa tai, nes nuo savęs nepabėgsi.“

Išskirtinis legendinės aktorės Vaivos Mainelytės interviu – šį sekmadienį 20 val. pokalbių laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ žurnalo „Žmonės“ feisbuko paskyroje, portale 15min ir 15min youtube kanale.

Žiūrėkite laidos video anonsą: