„Kino pavasario“ atidarymo filmui – žinomų Lietuvos mamų vertinimas

Jurgita Jurkutė, Ineta Stasiulytė, Dovilė Filmanavičiūtė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienį Lietuvos žiūrovai prie namų kino ekranų stebėjo specialią festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo ceremonijos transliaciją bei filmą „Proksima“.

Filmo „Proksima" pagrindinė herojė – prancūzų astrofizikė Sara – pakviečiama prisijungti prie vienų metų trukmės programos „Proksima“ ateities misijos į Marsą pratybų. Būdama vienintelė moteris, ji turi dirbti dukart daugiau, kad įrodytų kolegoms esanti verta kelionės į kosmosą.

Kino juostoje pasakojama, kaip moteris stengiasi suderinti alinančias pratybas ir laiką su mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela, kurią netrukus turės palikti. 

Toks siužetas nepaliko abejingų žinomų Lietuvos mamų, kurios, stebėdamos „Kino pavasario„ atidarymo filmą kartu su savo vaikais, galėjo iš labai arti pajusti pagrindinės herojės išgyvenimus.

FILMĄ „PROKSIMA" KVIEČIAME ŽIŪRĖTI NAMŲ KINO PLATFORMOJE WWW.ZMONESCINEMA.LT

Kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė apie filmą „Proksima“ atsiliepė su jauduliu. 

„Aš, tiesą pasakius, pradėjus žiūrėti „Proksimą“ jau po dešimties minučių verkiau. Man, kaip šviežiai mamai, filmas labai jautriai susižiūrėjo. Praėjus nakčiai mąsčiau, jog visi tėvai jį žiūrės su didžiuliu jautrumu. Dabar, jau po filmo, aš galvoju, kad negalėčiau pasielgti taip, kaip pagrindinė herojė Sara, kurią vaidina nuostabioji Eva Green. Visos juostos metu galvojau, ar ji persigalvos ar ne. Tegu būna tai intriga tiems, kurie šį filmą dar žiūrės. Nuostabus žvilgsnis į tai, kas svarbiau – profesija ar motinystė“, – įspūdžiais dalijosi Dovilė Filmanavičiūtė.

Pasak jos,  buvo įdomus ir filme paliestas seksizmo aspektas. „Šalia motinystės klausimo, man buvo įdomus moters profesijos vertinimas. Ar moteris gali būti astronaute? Nežinau, ar galėjo būti geresnis atidarymo filmas. Po jo norėjau tik skubėti į lovą ir apsikabinti sūnų Kristijoną. Viesiems, kurie šio filmo dar nematė, linkiu jį kuo greičiau pažiūrėti.“

Dovilė Filmanavičiūtė

Aktorei Inetai Stasiulytei filmas patiko. Kalbėdama su Žmonės.lt Ineta prisipažino, kad juosta privertė sustoti ir susimąstyti. 

Esame pripratę prie greito vartojimo, o „Kino pavasario“ filmai dažniausiai skatina stabtelėti. Jeigu filmas yra apie astronautę – nebūtinai ji turi išskristi, viskas nebūtinai vyksta pagal siužetą, kuris yra mūsų galvoje. „Kino pavasaris“ suteikia progą pamąstyti. Svarbiausias dalykas šiame filme man ir buvo – procesas. Lygiai taip pat ir gyvenime. Atrodo, kad šiuo metu jis sustojo, tačiau ne. Dabar jis ir yra tas tikras. Šįmet „Kino pavasaris“ atėjo labai laiku“, – sakė žinoma aktorė ir dviejų dukrų – Frėjos ir Upės – mama.

Ineta Stasiulytė su dukromis/ Asmeninio albumo nuotr.

„Man buvo sunku žiūrėti šį filmą, kadangi pagrindinė aktorė sprendžia bene sudėtingiausią motinoms klausimą: pašaukimas ar motinystė?

Ką rinktis ir kaip nepasiduoti silpnumo akimirkomis? Sunku kalbėti apie tai, kai esu mama. Aš šį filmą rekomenduočiau kiekvienai mamai, kuri dabar sau užduoda tokį klausimą. Puiki treniruotė ieškant atsakymo", – teigė laidų vedėja, aktorė bei mama Jurgita Jurkutė.

Jurgita prisipažino, kad savąjį atsakymą ji jau seniausiai rado.

Žinoma moteris „Kino pavasario“ organizatoriams padėkojo už suteiktą galimybę filmus namuose stebėti visai Lietuvai.

„Esu tikra, kad šalyje susiklosčiusi situacija „Kino pavasario” organizatoriams buvo didelis iššūkis, todėl dėkoju jiems už originalų ir kūrybišką sprendimą. Dažnai iš kitų mamų girdžiu klausimą, kaip atrandu laiko filmams. Mano atveju, būtent namų kino platforma yra atsakymas: užmigdai vaiką ir laisvą laiką skiri filmų peržiūrai. „Kino pavasaris“ – tik kartą metuose, todėl kviečiu pasinaudoti šia galimybe ne tik mamas, bet ir visus šalies gyventojus", – kvietė J. Jurkutė.

Jurgita Jurkutė-Širvaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Skaitykite daugiau