„Kino pavasario“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta – Kanų festivalio žiuri narys

Edvinas Pukšta / Audriaus Solomino nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šiemet „Kino pavasario“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta Kanų festivalyje lankosi kaip paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ („Quinzaine des Réalisateurs“) žiuri narys. E.Pukštai šie Kanai – jau 16-ieji. Jis yra vertinęs Berlyno, Rumunijos, Talino kino festivalių filmus, o šią vasarą kaip žiūri narys vyks ir į Vroclavo kino festivalį.

„Dviejose režisierių savaitėse“ šiemet bus rodomi Alejandro Jodorvsky („Endless Poetry“), Pablo Loraino („Neruda“), Paolo Virzi („Like Crazy“), Joachimo Lafosse („After Love“), Marco Bellocchio („Sweet Dreams“) ir kitų pripažintų bei debiutuojančių režisierių naujausi pilnametražiai ir trumpametražiai filmai.

Šios programos žiuri nariu galima būti tik vieną kartą. Įvairios tarptautinės organizacijos (ARTE, CICAE, EUROPA CINEMAS) į „Dvi režisierių savaites“ deleguoja savo žiuri komisijas ir skiria nepriklausomus apdovanojimus. E.Pukšta, kaip prieš porą metų „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė, atvyko kaip CICAE konfederacijos narys. CICAE – pirmoji asociacija, pradėjusi atstovauti kokybiškam kinui, vienijanti nepriklausomus kino teatrus, festivalius ir kitus renginius.

Edvinas Pukšta / Audriaus Solomino nuotr.

„Tai išties didelis įvertinimas, nes mane jie patys pakvietė tapti žiuri, pats į juos su prašymu nesikreipiau, kaip kad yra įprasta. Žinoma, tuo pačiu tai ir didelė atsakomybė. Visuomet maniau, kad „Dviejų režisierių savaičių“ programa labai įdomi. Pavyzdžiui, praėjusiais metais joje parodyti filmai „Mustangės“ ir „Gyvatės apkabinimas“ šiemet buvo vieni lankomiausių „Kino pavasario“ filmų. Žinant, kokie garsūs režisieriai startavo šioje programoje, man tai yra ir galimybė prisidėti prie kino istorijos“, – sako ištisus metus po pasaulio kino festivalius keliaujantis ir filmus „Kino pavasariui“ renkantis E.Pukšta.

2009 m. programoje „Dvi režisierių savaitės“ buvo parodytas pirmasis Xavier Dolano filmas „Aš nužudžiau savo mamą“, kuris pelnė tuomet dar 19-mečiam režisieriui žinomumą ir vietą kituose Kanų festivaliuose. Šiemet pagrindinėje konkursinėje programoje dalyvauja šeštasis X. Dolano režisuotas pilnametražis filmas „It's Only the End of the World“. Savo debiutus šioje programoje kadaise parodė ir tokie kino meistrai, kaip Michaelis Haneke, Jimas Jarmuschas ar Martinas Scorsese.

Praėjusiais metais „Dviejose režisierių savaitėse“ įvyko lietuvių režisieriaus filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ pasaulinė premjera.

Šiais metais Kanų festivalyje lankosi ir daugiau „Kino pavasario“ komandos narių, kurie Lietuvos žiniasklaidai rengia reportažus iš spaudos konferencijų, nuo raudonojo kilimo, filmų apžvalgas ir pan.

Nors Kanai dar tik įpusėjo, „Kino pavasaris“ jau praneša, kad įsigijo du pagrindiniame konkurse dalyvaujančius rumunų filmus: „Sieranevada“ (rež. Cristi Puiu) ir „Graduation“ (rež. Cristian Mungiu). Juos bus galima išvysti 2017 m. „Kino pavasaryje“.

Edvinas Pukšta / Audriaus Solomino nuotr.

Skaitykite daugiau