Kita Coco Chanel pusė: Antrojo pasaulinio karo metu dizainerė dirbo nacių šnipe
„Mažos juodos suknelės“ kūrėja, moterų išlaisvintoja nuo korsetų ir pasauline mados ikona bei pioniere laikoma Coco Chanel savo biografijoje turėjo juodą dėmę. Teigiama, kad Antrojo pasaulinio karo metu ji dirbo Vokietijos nacių šnipe.
Legendos gyvenimą nušviečia gausybė filmų ir biografijų, nupasakojančių ne tik įspūdingą mados kūrėjos karjerą, bet ir tamsiąją jos gyvenimo pusę – ji ne tik simpatizavo, bet ir dirbo kartu su naciais.
„Miegoti su priešu: Coco Chanel slaptas karas“ kūrėjai teigia, kad Coco buvo nacių agentė, kurios numeris buvo F-7124, o kodinis vardas – Westminster. Tai autorius Halas Vaughanas teigia remdamasis Europos ir Amerikos dokumentų archyvais.
Kritikai nėra linkę lengvai patikėti šia informacija, ypač turint omenyje, kad didžiąją dalį Antrojo pasaulinio karo dizainerė praleido „Ritz“ viešbutyje Paryžiuje. Vis dėlto teigiama, kad būtent ten ji susitikdavo su nacių generaliniais pareigūnais, agentais ir šnipais, tarp kurių – Hermannas Goeringas ir Josephas Goebbelsas.
Žinoma, kad moteris palaikė romantinius santykius su vokiečių pareigūnu baronu Hansu Huntheriu von Dinclage'u. Tai jai leido keliauti ir per uždraustas teritorijas.
Biografijos autorius teigia, kad Chanel buvo antisemitinių pažiūrų net prieš 1939 m. Kai kurios jos misijos buvo paskirtos paties SS generolo Walterio Schellenbergo – Himmlerio dešiniosios rankos.
1941 metais ji Vokietijos armijai, norėjusiai užgrobti Gibraltarą, perdavinėjo informaciją apie situaciją Ispanijoje. Teigiama, kad Coco naudojosi savo padėtimi ir gausybe pažįstamų.
Teigiama, kad Coco Chanel – ne vienintėlė prancūzų menininkė, bendradarbiavusi su naciais. Tuo taip pat užsiėmė Maurice Chevalier, Jean Cocteau, Sacha Guiltry ir net garsioji Edith Piaf.