Žmonės.lt ir „Galimybių akademija“ pristato naują istorijų projektą „Laimingas verslas“, pasakojantį apie sėkmingas moteris, pavydą keliančias jų karjeras ir niekada nesibaigiantį savęs ieškojimą. Iš Klaipėdos kilusi Greta Galvanauskienė sako kadaise baigusi teisės studijas ir diplomą numetusi į šalį, jau tada ji tikėjo galinti nuversti kalnus visai kitoje srityje. Šiuo metu su vyru Kristijonu Greta rūpinasi savo odontologijos klinika „Skaitmeninės šypsenos“.
Papasakokite, kaip atsirado įmonė „Skaitmeninės šypsenos“ ?
Aš ir mano vyras Kristijonas dirbome vienoje prestižinėje Vilniaus odontologijos klinikoje, vyras ten vadovavo dantų technikų laboratorijai, o aš organizavau gyd. odontologų iš visos Lietuvos mokymus, tarptautines konferencijas, keliones į pasaulines konferencijas kitose šalyse. Praėjusių metų vasarą, vedant paskaitą Vokietijoje, Kristijonas buvo pastebėtas ir pakviestas įkurti skaitmeninę laboratoriją vienoje prancūzų klinikoje Dubajuje. Jie susidomėjo Kristijono sukurta paslauga „Pasimatuok šypseną“ ir nusprendė, kad būtent toks projektas iškels jų kliniką į aukštumas. Nusprendėme pasinaudoti pasiūlymu, susipakavome lagaminą ir iškeliavome į Dubajų, tačiau ten buvome neilgai, nes atvykus sužinojome, kiek daug formalumų, egzaminų laukia, o aplinkinių atsipūtimas labai kišo koją, tad galiausiai nusprendėme, kad nenorime toj svajonių šaly likti.
Grįžus kilo mintis įkurti savo kliniką. Ir kaip sakoma, tik tikėk tuo, ką darai, ir visas pasaulis tau padės. Taip ir atsitiko – gimė kitokia odontologijos klinika „Skaitmeninės šypsenos“.
Tai šeimos verslas?
Taip išėjo, kad tai šeimos verslas ir negalėtų būti geresnio verslo partnerio už Kristijoną.
Ką jūsų įmonė daro?
Esame skaitmeninė odontologijos klinika kartu su dantų technikų laboratorija atliekame daugelį odontologinių procedūrų: terapinis gydymas, protezavimas, implantavimas, burnos higiena, balinimas. Ypatingai specializuojamės protezuojant dantis, nes pritaikę naujausias skaitmenines technologijas galime pacientui pirmo vizito metu protezuoti dantis, technologijų dėka galime išgauti aukščiausią kokybę ir sutaupyti kaštų, dėl to sumažėja kaina pacientui. Vietoje atspaudų viskas skenuojama intraoralinais skaitytuvais, spausdinama 3D spausdintuvais, dantukai frezuojami naujausiais frezeriais. Taip pat, savo klinikoje taikome ir „Pasimatuok šypseną“ paslaugą, kuri leidžia pasimatuoti būsimos šypsenos maketą, pakramtyti, pajausti, pamatyti kaip tai atrodys. Galime pamatuoti 2, 3 ar daugiau skirtingų individualiai suplanuotų šypsenų, kol atrandama tobulai jam tinkanti ir patinkanti.
Greta, kas svarbiausia šiuolaikinei verslininkei?
Nelaikau savęs verslininke, tiesiog šiandien užsiimu tuo, kas veža ir manau, kad tai pakankamai svarbu augimui. Pirmą kartą gyvenime kaifuoju nuo darbo ir pastebiu, kiek kiekviena diena duoda dovanų ir iššūkių. Kol kas aš tokiam etape, kur viską tyrinėju, stengiuosi kuo daugiau sužinoti, patirti. O kas svarbiausia verslininkei, tikriausiai galėtų atsakyti jau patyręs žmogus, turintis bent 10-ties metų tam tikroje srityje patirtį.
Kaip manote, šiuolaikinėje visuomenėje ir jaunos mamos gali sėkmingai įkurti savo verslą, jį plėtoti, sunkiai dirbti, o gal su šeima tai yra nesuderinama?
Į šį klausimą man sunku atsakyti, nes neturiu vaikų. Šiai dienai tai būtų labai sunkiai suderinama, nukentėtų arba viena arba kita tavo gyvenimos dalis, nes tikrai visą save atiduodu klinikai ir jos augimui. Bet būtent šito man ir norisi. Gal jeigu būtų didesnė šeima, pavyktų kažkaip subalansuoti, bet šiuo metu dėkoju Dievui, kad mes su vyru dirbame kartu, nes turbūt neliktų laiko ir jam.
Žinoma, kiekvienas žmogus skirtingas ir tikrai nereikėtų dėl to save stabdyti ir kurti įsivaizdavimą, kad bus sunku suderinti. Reikia pradėti, o tada viskas bus taip, kaip turi būti.
Kaip manote, sunku tapti lyderiais dabartinėje rinkoje?
Negalvojame apie lyderiavimą ar konkurenciją, stengiamės daryti taip, kaip mums atrodo geriausia ir nepasiduoti išoriniams dirgikliams. Taip, rinkoje žaidėjų daug, tačiau tai tik skatina augimą, o mūsų varikliuką palaiko nuo pat pirmos įsikūrimo dienos mumis pasitikintys pacientai.
Esate „Galimybių akademijos“ programos dalyvė. Apie ką šis projektas, ką konkrečiai ten darote?
„Galimybių akademijoje“ susirinko moterys, norinčios pokyčių gyvenime, turinčios mėgstamą veiklą ar hobį ir svajojančios kada nors paversti tai sėkmingu verslu. Aš į „Galimybių akademiją“ atėjau jau su verslo idėja ir net prasidėjusiu įkūrimo procesu, tačiau vis vien gavau daug naudos idėjos šlifavime, kūryboje, gavau didžiulį palaikymą iš visų moterų, kurios laikui bėgant tapo artimos, daug patarimų, naudingų paskaitų ir net pacienčių. Ką darome konkrečiai? Klausomės paskaitų, bendraujame, turime ir praktinių užsiėmimų, susijusių su verslumu ir dvasine pusiausvyra.