Kitokie Naujieji – pasaulis 2021-ųjų fejerverkus stebėjo „nuo sofos“

Pasaulis pasitinka 2021-uosius / „Scanpix“ nuotr.
Pasaulis pasitinka 2021-uosius / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2020-12-31 18:53
AA

Pasaulis ketvirtadienį pradėjo sutikinėti Naujuosius metus, bet kovos su pandemija priemonės varžo milijardų žmonių, nekantraujančių atsisveikinti su pandemijos aptemdytais 2020-aisiais, galimybes švęsti.

Po sunkių metų, per kuriuos nuo COVID-19 mirė mažiausiai 1,7 mln. žmonių, nauja infekcijos banga privertė sugrąžinti karantino priemones ir pratęsti 2020-ųjų tradiciją visus įvykius stebėti nuo sofos.

Nuo Sidnėjaus iki Romos fejerverkus, laužus ir pasirodymus teks stebėti per televiziją ar internetu. Žinoma, jei visi šie dalykai išvis nebuvo atšaukti.

Nekantriai laukiami 2021-ieji pirmiausia – 10 val. Grinvičo (12 val. Lietuvos) laiku – pasiekė Ramiojo vandenyno salų valstybes Kiribatį ir Samoa, o po 26 valandų naujus metus paskutinės pradės Haulando sala ir Beikerio sala, kurios abi yra negyvenamos.

Naujoji Zelandija tapo viena iš nedaugelio vietų, kur gyventojai Naujuosius galėjo sutikti ne stebėdami vaizdą ekranuose, mat šalyje viruso nebeaptinkama.

Oklando uosto krantinėje susirinkę tūkstančiai žmonių, kurių dauguma nedėvėjo kaukių, džiaugsmingai skaičiavo paskutines 2020-ųjų sekundes ir stebėjo, kaip 13 val. Lietuvos laiku nuo televizijos bokšto pasipylė fejerverkų salvės. Keli miestai irgi surengė fejerverkus, kurių metu metu galiojo nedideli suvaržymai.

Naujųjų sutikimas Naujojoje Zelandijoje / „Scanpix“/AP nuotr.
Naujųjų sutikimas Naujojoje Zelandijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors Ramiojo vandenyno salos išvengė sunkiausių pandemijos padarinių, dėl kelionių suvaržymų, komendanto valandų ir karantino priemonių Naujųjų metų išvakarės vis tiek atrodo kitaip.

Palmių juosiamame Taumeasinos kurorte netoli Samoa sostinės Apijos vadybininkas Tuiataga Nathanas Bucknallas džiaugėsi, kad svečių skaičius neribojamas, bet sakė, kad dėl paskelbtos ekstremalios padėties „nuo 23 val. nebegalime tiekti alkoholio“.

Didžiausiame Australijos mieste Sidnėjuje fejerverkai apšvietė blizgantį uostą 15 val. Lietuvos laiku, tačiau renginį gyvai stebėjo tik nedaugelis žmonių.

Planų leisti minioms stebėti fejerverką buvo atsisakyta išaiškinus naują COVID-19 židinį, su kuriuo siejama apie 150 užsikrėtimo atvejų. Dėl šio židinio taip pat buvo griežtai apribotos kelionės į Sidnėjų ir iš jo.

„Manau, kad visi laukia 2021-ųjų kaip naujos pradžios“, – Sidnėjaus operos teatre įsikūrusiame bare naujienų agentūrai AFP sakė Karen Roberts, viena iš nedaugelio, kam pasisiekė būti praleistiems per rajoną supančius kontrolės punktus.

Naujųjų sutikimas Sidnėjuje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tokijuje, kur Naujieji metai minimi 17 val. Lietuvos laiku, svarstoma paskelbti nepaprastąją padėtį, per pastarąją parą mieste nustačius rekordiškai daug naujų užsikrėtimo atvejų – 1 300.

Italijos sostinė rengia panašią transliaciją milžiniškam laužui Didžiajame cirke – senovės Romos stadione. Taip pat rengiama dviejų valandų trukmės programa su artistų pasirodymais ir garsių miesto vietų vaizdais.

Italijoje, kur šokiruojantys improvizuotų lavoninių ir išsekusių medikų vaizdai privertė pasaulį suvokti krizės rimtumą, įvestas karantinas iki sausio 7 dienos, galioja komendanto valanda nuo 22 valandos.

Nuo Prancūzijos iki Latvijos ir Brazilijos policija ir, kai kuriais atvejais, kariuomenė turi užtikrinti naktinės komendanto valandos ar didelių susibūrimų draudimo laikymąsi.

Pandemijos smarkiai paveiktame Londone 74 metų amerikiečių dainininkė ir dainų kūrėja Patti Smith (Pati Smit) Pikadilio aikštėje pasitikdama Naujuosius pagerbs nuo COVID-19 mirusius Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojus. Renginys bus transliuojamas per „YouTube“.

Dubajus – be suvaržymų

Dubajuje, nepaisant daugybės naujų užsikrėtimo atvejų, tūkstančiai žmonių turėtų susirinkti stebėti fejerverkų ir lazerių šou prie aukščiausio pasaulio dangoraižio „Burj Khalifa“.

Visi renginyje dalyvausiantys – viešose vietose, viešbučiuose ar restoranuose – žmonės turės dėvėti kaukes ir užsiregistruoti QR kodais.

Po milžiniško rugpjūčio 4-osios sprogimo uoste dar neatsigavusiame Beirute pareigūnai taip pat netaikys griežtų suvaržymų. Naktinės komendanto valandos pradžia nukelta į 3 val., barai, restoranai ir naktiniai klubai vėl atidaryti ir kviečia dalyvauti didelėse Naujųjų metų sutikimo šventėse.

2021-ųjų sutikimas Dubajuje / „Scanpix“/AP nuotr.

Sibiro Baikalo ežero pakrantėje, kur temperatūra nukrito iki -35 laipsnių Celsijaus, keliolika rusų Naujųjų metų išvakarėse išlindo atsigaivinę iš ledinio vandens.

Šie plaukikai, Rusijoje vadinami „vėpliais“, dėvėdami maudymosi kostiumėlius ir šventinius kostiumus, kelis kilometrus bėgo apsnigtu mišku, o paskui pasinėrė į pasaulio didžiausią gėlavandenį ežerą.

„Labai gaivu. Šiek tiek degina!“ – išlipęs iš vandens AFP sakė Andrejus Bugajus.

Kita dalyvė, Ksenija Novoselceva, plačiai besišypsodama pridūrė: „Tai leidžia pasijusti 10 metų jaunesnei.“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį sveikindama šalies gyventojus su Naujaisiais metais įspėjo, kad „istorinė“ koronaviruso krizė tęsis ir 2021-aisiais, nors vakcinos suteikia tam tikrų vilčių.

Brazilijoje, kur užregistruotas mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius – daugiau kaip 193 tūkst. – yra antras pagal dydį pasaulyje, sunerimę medikai laukia naujos užsikrėtimų bangos.

Pastarosiomis dienomis socialinėje žiniasklaidoje pasirodė daug vaizdų, kaip žmonės be kaukių linksminasi mieste, o televizijos net tiesiogiai transliavo, kaip policija uždaro lankytojų pilnus barus.

„Pandemijos pikas buvo nuo gegužės iki liepos, kuomet nebuvo didelio judėjimo, o mes labiau rūpinomės savimi. Dabar yra daug ligos atvejų, o žmonės elgiasi taip, tarsi pandemijos nebūtų“, – sakė San Paulo universiteto mikrobiologas Luizas Gustavo de Almeida.

Pasaulis pasitinka 2021-uosius (14 nuotr.)
+8