Klaipėda atsidavė džiazo aistrai – šėlti kvietė užsienio žvaigždės ir Vilija Matačiūnaitė
Gera muzika – geriems žmonėms. Tokiu šūkiu savaitgalį pasitiko Klaipėda. Kruizinių laivų terminale penktadienį tradiciškai suskambo džiazas. Čia prasidėjo vienas laukiamiausių uostamiesčio renginių, jau 22-ąjį kartą organizuojamas Klaipėdos pilies džiazo festivalis.
Saulė, ranka pasiekiama jūra, nuo Kuršių marių dvelkiantis vasariškas vėjas, smagi draugų kompanija ir pati geriausia muzika. Skamba lyg tobulo savaitgalio planas.
Klaipėdos gatvės jau vakarop užsipildė pozityviai nusiteikusiais melomanais – pasiklausyti gitarų griausmo ir pučiamųjų skambesio į laivų terminale stovinčią sceną rinkosi šimtai miesto gyventojų ir svečių.
Ir nors festivalio programa prasidėjo dar ketvirtadienį „Baroti“ galerijoje atidaryta paroda „Džiazuojanti paroda“, kurioje eksponuojami pristatanti grafiko Augusto Bidlausko ir skulptoriaus Jurgio Malinausko kūriniai, oficialus renginio startas buvo duotas penktadienio vakarą.
Pilies džiazo pradžia buvo paminėta iškilminga ceremonija Klaipėdos piliavietėje. Čia skambant Stasio Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro ir festivalio įkūrėjo Vytauto Grubliausko-Kongo atliekamoms fanfaroms buvo iškelta Klaipėdos miesto vėliava. Ją tradiciškai iškėlė festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.
Vėliau tarusi sveikinimo žodį ji pakvietė visus susirinkusius į pagrindinę vakaro programą – įspūdingą Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertą.
Pirmoji į sceną lipo Vilija Matačiūnaitė. Čia drauge su vienu geriausių šalies džiazo orkestrų „Kaunas Big Band“ ji pristatė iki šiol dar negirdėtą programą.
Kone valandą trukęs pasirodymas buvo dedikuotas legendinės JAV atlikėjos, 9 „Grammy“ statulėles per savo karjeros metus susižėrusiai atlikėjai Natalie Cole, džiazo žvaigždės Nato Kingo Cole dukrai. Paskutinę šių metų dieną jai būtų suėję 65-eri.
Iškart po šio pasirodymo V.Matačiūnaitė ir orkestras užleido vietą nuotaikingajam ir energijos kupinam bulgarų kolektyvui. Čia bliuzo ritmu festivalio svečius linksmino grupė „Funky Miracle“.
Šiandien publikos simpatijų ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų jau spėję sulaukti vaikinai vadinami jaunaisiais stebukladariais, savo kūryboje derinančiais daugybę skirtingų muzikos stilių – jų kūryboje skamba ir džiazas, ir funkas, bliuzas.
Itin didelių ovacijų sulaukė ir iš JAV atkeliavęs gitaros virtuozas, bliuzo žvaigždė Carlosas Johnsonas.
„Mums patinka derinti daugybę skirtingų stilių, nes kiekvienas jų skamba vis kitaip. Kai kurie iš mūsų mėgsta klausytis džiazo, kai kurie – popmuzikos, roko. Tačiau visos kūrybinės idėjos gimsta iš geros muzikos“, – viename interviu yra sakę „Funky Miracle“ nariai.
Akivaizdu, kad tokiam jų pasirinkimui neliko abejinga ir publika – svečių pasirodymas kaip reikiant išjudino festivalio lankytojus.
Itin didelių ovacijų sulaukė ir iš JAV atkeliavęs gitaros virtuozas, bliuzo žvaigždė Carlosas Johnsonas. Drauge su juo uostamiestyje koncertavo ir jį į pasirodymus lydintys muzikantai – bosine gitara grojantis Feltonas Crewsas bei būgnininkas Chrisas Zawadzki.
Dėl itin savito stiliaus vertinamas C.Johnsonas mėgsta griežtesnį ir sunkesnį gitaros skambesį. Jis – kairiarankis, tačiau koncertuoja neįprastai pasirinkęs dešiniarankiams skirtą gitarą.
Vakaro staigmena tapo specialus festivalio įkūrėjo amerikiečių svečių ir V.Grubliausko-Kongo numeris.
Tačiau šis pasirodymas anaiptol nebuvo paskutinis. Pirmosios dienos šou programą buvo patikėta užbaigti „Shakatak“ iš Didžiosios Britanijos.
Daugiau nei tris dešimtmečius koncertuojanti ketveriukė per savo karjerą spėjo suburti didžiulį gerbėjų ratą. Abejingų jų muzikai netrūko ir Lietuvoje. „Shakatak“ Klaipėdoje buvo itin šiltai sutikti, festivalio lankytojai kone kiekvieną kūrinį palydėjo garsiomis ovacijomis ir plojimais.
„Shakatak“ kone užvaldė susirinkusią publiką. Jiems teko grįžti ir bisui – minia taip lengvai nepaleido legendinių atlikėjų.
Daugiau festivalio akimirkų – nuotraukų galerijoje: