Klaipėdą jau antrą kartą drebina Tarptautinis violončelės festivalis
Klaipėdos miestą jau antrą kartą drebina Tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas. Renginio organizatoriai svečius pasitinka šūkiu: „Tai, ko nesitikėtum iš klasikos!”. Sodriai ir plačiai skambanti violončelė klausytojus įtrauks į įvairialypį jos muzikos pasaulį: nuo baroko iki šiuolaikinių kūrinių, nuo tradicinio skambesio iki eksperimentų, dalyvavimo šokio bei kino projektuose.
Klaipėdos koncertų salės organizuojamas festivalis šiemet pasitiko jau gerokai išaugęs: apie 60 renginių, 25 renginių vietos, 4 meno šakos – muzika, šokis, kinas, dailė, 77 konkurso dalyviai iš 23 pasaulio šalių, daugiau nei 100 violončelininkų.
Festivalio atidaryme klausytojus ekspresija užliejo violončelininkai David Geringas, Natalie Clein, Hillel Zori, pritariami Liepojos simfoninio orkestro, vadovaujamo Hil Shohat.
Galingą muzikinę fiesta tęsė beveik kiaurą parą vykstantys renginiai – ankstyvais rytais kavinėse sutinkamos keliaujančios violončelės, pedagogų bei kitų lektorių vedamos dieninės paskaitos, popietės koncertai, vakariniai su violončele susiję kino filmai, pasirodymai Klaipėdos koncertų salėje bei after party „Raketos“ klube.
Festivalio šūkis buvo išpildytas šimtu procentų – kiekvienas be išimties galėjo rasti sau tinkamą meno formą ar jų sintezę, į kurią kaskart puikiai buvo įkomponuojama violončelė.
Didesnio nei prieš du metus pasisekimo sulaukė ir tarptautinis violončelės konkursas, kurio žiuri buvo sudaryta ir pasaulyje pripažintų meno atlikėjų ir pedagogų. Visi konkursantai – nuo pačių mažiausių, dar tik pradedančių violončelininko kelią iki brandžių, susiformavusių atlikėjų – stebino neeiline technika ir meniniu polėkiu.
Tarptautinis violončelės festivalis sujudino ir atgaivino uostamiestį, šiuolaikiškai šviesdamas bei pritraukdamas naują klasikinės muzikos publiką bei garsindamas Klaipėdą kaip violončelės miestą pasaulyje.