Klaipėdoje vyko mėlynoji vakarienė: miesto gimtadienį šventė rekordinis skaičius žmonių

Mėlynoji vakarienė Klaipėdoje/Vytauto Petriko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

767-ąjį gimtadienį seniausias miestas Lietuvoje pasitiko šeimos apsuptyje. Jau trečią kartą Klaipėdos gimtadienio proga rengiama Mėlynoji vakarienė šiais metais sutraukė rekordinį skaičių miestiečių. Už mėlynai padengtų stalų susirinko beveik pusantro tūkstančio mėlynai apsirengusių žmonių.

Miesto širdimi vadinama Teatro aikštė rugpjūčio 1-osios vakarą tradiciškai tampa vieta, kur susirenkama švęsti miesto įkūrimo. Eiliniais vasaros vakarais snūduriuojanti aikštė Mėlynosios vakarienės metu atgyja ir prisipildo puošniai apsirengusių klaipėdiečių.

Šventės sumanytoja ir rengėja Jovita Navickaitė-Petrikienė nesistebi kasmet augančiais vakarienės dalyvių srautais: „Mėlynosios vakarienės idėja išsirutuliojo pastebėjus, kad mieste trūksta renginių, kuriuose žiūrovas ir atlikėjas patirtų betarpišką kontaktą. Miesto gimtadienis vasarą padiktavo puikią progą tam ryšiui sukurti. Pirmaisiais metais šventėje dalyvavo 700-800 svečių, antrais – virš 1 000. Šiais metais beveik pusantro tūkstančio“.

Anot jos, Mėlynosios vakarienės populiarumas taip pat leidžia pajusti kaip Klaipėdos gyventojai myli savo miestą ir kaip jie didžiuojasi būdami jo dalimi.

Mėlynoji vakarienė Klaipėdoje/Vytauto Petriko nuotr.

Kaip ir kasmet šventės svečiai stebino savo išmone rinkdamiesi puošnius apdarus, dekoruodami stalus ir kraudami ant jų vaišes. Ne viena moteris puošėsi ekstravagantiškais galvos apdarais, kuriais paprastai gana santūrūs klaipėdiečiai retai kada dabinasi.

Mėlyni indai, gėlės, gėrimai, uogos ir desertai, padėklai nukrauti vieno kąsnio sumuštiniais, namie kepti pyragai, didesni ir mažesni tortai. Virš daugelio stalų į šiemet tamsokais debesimis besigrūdantį dangų stiebėsi vienu populiariausių šventės akcentų tapę mėlyni balionai.

Mėlynoji vakarienė Klaipėdoje/Vytauto Petriko nuotr.

Šiais metais Mėlynoji vakarienė išaugo ne tik svečių skaičiumi, bet subrendo įvairesnei muzikinei programai. Šalia klasikinės ir populiariosios klasikinės muzikos skambėjo džiazas, rokas, popmuzika. Išskirtine šventinės programos dalimi tapo į rengėjų kvietimą trinti ribas tarp scenos ir publikos atsakę talentingi miestiečiai.

Ant scenos pasirodė Klaipėdos džiazo orkestras lydimas solistų Editos Bodrovaitės, Ilja Gun, Jono Sakalausko, choras „Cantare“, Klaipėdos diksilenas „Memeland“ su solistu Roku Spalinsku, aktorius Gytis Šimelionis, solistas Steponas Zonys, solistas Juozas Janužas, violončelių grupė „The Voiceless“. Ant scenos pasirodė ir televizijos šou „Du balsai – viena širdis“ pirmą vietą iškovoję Inga ir Gedeminas Jepšai, flamenko šoko Greta Seiliūtė.

Antrus metus už Mėlynosios vakarienės bilietus surinktų pinigų skiriama paramai. Šiais metais renginio organizatoriai paramą skyrė iniciatyvai „Niekieno vaikai“, kurios tikslas – teikti emocinę paramą vaikams, likusiems be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros ligoninėse.

„Mėlynoji vakarienė“ Klaipėdoje (35 nuotr.)
+29
Skaitykite daugiau