Knygą apie sveiką gyvenseną pristatęs Marius Jovaiša: „Žmonėms noriu perteikti šviežumo ir energijos jausmą“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Mariaus Jovaišos knyga „Aistra gyventi sveikai“/ Irmanto Gelūno nuotr.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Mariaus Jovaišos knyga „Aistra gyventi sveikai“/ Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-09-17 12:21
AA

„Šioje knygoje aš kalbu ne tik apie sportą ar sveiką mitybą, aš kalbu apie visapusišką kūno lavinimą“, – sakė antradienį Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje naujausią savo knygą „Aistra gyventi sveikai“ pristatęs fotografas, verslininkas Marius Jovaiša.

Knyga skirta ne tik profesionaliems sportininkams ar sveikos mitybos specialistams. Anot M. Jovaišos, joje naudingų patarimų ras kiekvienas.

„Knyga skirta dviem grupėm žmonių: tiems, kurie ieško paraginimo, impulso pagaliau pradėti kažką keisti savo gyvenime. Jie tarsi žino, kad reikėtų, tačiau neturi įkvėpimo. O pamatytas tinkamas pavyzdys tokiems žmonėms gali labai naudingai pasitarnauti. Man taip pat yra taip buvę. Tiems žmonėms reikia paprasto žmogaus, ne juos nuo tribūnos barančio specialisto pavyzdžio. Šii knyga taip pat tinkama ir tiems, kurie jau sportuoja ir ieško patarimų, kaip greičiau ir geriau įveikti distanciją, įgyti ištvermės ar sustiprinti savo kūną. Visais tais klausimais aš turiu prikaupęs bėgalę patarimų“, – pasakojo autorius.

Pernai rudenį antrąją fotografijų knygos „Neregėta Lietuva“ dalį išleidęs M. Jovaiša užsibrėžė sau tikslą – pasireikšti kitam amplua ir tapti rašytoju. O rašyti jis norėjo tik apie tai, kas jam aktualu – motyvaciją ir sveiką gyvenimo būdą.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Mariaus Jovaišos knyga „Aistra gyventi sveikai“/ Irmanto Gelūno nuotr.

„Dirbdamas konsultavausi ir su gydytojais ir treneriais, išstudijavau daugybę knygų. Norėjau, kad viskas, ką pasakysiu būtų pateikta kuo išsamiau ir profesionaliau“, – teigė autorius.

Sportu Marius užsiima jau daugiau nei dešimtmetį. Tiesa, jis pabrėžia, kad tai daro mėgėjiškai: „Esu nubėgęs ir maratoną, dalyvavęs „Iron man“ varžybose, triatlone, teko nardyti ir po eketes“.

M. Jovaiša sakė, kad jo knygą „Aistra gyventi sveikai“ galima perskaityti vos per kelias valandas, ji – gausiai iliustruota. Įdomu tai, kad nuotraukas knygai darė ne pats Marius, o jo kolega ir draugas fotografas Tomas Kauneckas.

„Šįkart aš tapau modeliu, juk kažkam reikėjo tinkamai pademonstruoti sportinius pratimus“, – juokėsi M. Jovaiša.

Marius prisipažino, kad jaunystėje toli gražu nebuvo sveikos gyvensenoos propaguotojas. Jis žino ką reiškia rūkymas, vakarėliai po, kurių kitą dieną kamuoja siaubinga savijauta. Vyras atskleidė, kad labiausiai savo gyvenimo būdu susirūpino po to, kai gimė vaikai.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Mariaus Jovaišos knyga „Aistra gyventi sveikai“/ Irmanto Gelūno nuotr.

„Daugumai žmonių tokie dalykai dažniausiai ateina su amžiumi ir branda. Susimąstai, kad rūkyti yra nesveika ir, kad tu turi mesti. Piknaudžiauti alkoholiu taip pat nebesinori. Pats mesti rūkyti esu bandęs įvairiausiais būdais – su draugu, Tomu Kaunecku netgi buvome susilažinę, kad jeigu per metus nemesime rūkyti – išsipirksime reklamas su savo atvaizdu ir užrašu „Aš esu lūzeris“. Tą puslapį man iš tiesų teko išsipirkti“, – juokėsi jis.

„Vaikų gimimas dažną žmogų rimčiau priverčia pagalvoti, kas tu esi šitam gyvenime ir kaip likusią jo dalį nori gyventi. Baigiasi juokai, nes dabar tu esi tėvas, esi atsakingas, rodai pavyzdį. Tada pradedi keistis, o vėliau – jeigu pagauni gyslelę, pamatai, kad tau patinka bėgioti arba plaukioti, arba boksuotis, šokti, tai tampa aistra. Esu įsitikinęs, kad tokį jausmą sportuojant galima rasti, bet kuriam iš mūsų. Tada nelieka vietos nei gėrimui, nei rūkymui, lošimui, persivalgymui – viskas einasi lengvai. Nereikia nei sau meluoti, savęs apgaudinėti, prievartauti. Aš labai tikiu, kad šį gaivumo, šviežumo, energijos jausmą, žmonėms perteiksiu savo knygoje “, – pasakojo M. Jovaiša. 

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta Mariaus Jovaišos knyga „Aistra gyventi sveikai“ (33 nuotr.)
+27