„Žmonės Knygos“ kartu su žurnalu „Žmonės" puikiai visiems pažįstamų knygų mylėtojų klausia: kokie kūriniai yra svarbiausi jiems? Neabejojame, kad perskaitę rekomendacijas rasite kūrinį, kurį norėsis atsiversti savaitgalį.
Žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė
Johno Irvingo „Pasaulis pagal Garpą“ buvo pirmoji knyga, kurią skaičiau nuo sutemų iki aušros. Pamenu kaip šiandien: vasara, man penkiolika, lempą puola naktinės plaštakės, o aš pirmąkart patiriu tokį didelį skaitymo malonumą, kad nebereikia nei maisto, nei draugų. Pabaigusi supratau, kad mano didžiausia gyvenimo svajonė yra rašyti taip, kaip Irvingas. Namų bibliotekoje turiu visus jo romanus. Kai nesirašo, stveriu bet kurį, atsiverčiu kur nors per vidurį – dar nebuvo, kad nepadėtų.
Aktorė, televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė
Minties galia, sąmonės ir pasąmonės vingrybės bei jų kontrolė visada mane domino. Claude M. Bristol „Būk įkvėptas pokyčiams“ knyga patvirtino tai, apie ką aš jau seniai mąsčiau ir kalbėjau, tik nežinojau, ar tai yra moksliškai paremta. Prie šios knygos puslapių periodiškai grįžtu ir visada atrandu kažką naujo, įkvepiančio.
Rašytoja Vaiva Rykštaitė
Reikšmingų ir svarbių knygų yra daug, kiekvienam gyvenimo etapui – vis kita. B. Rosenblum, F. Kuttner „Quantum Enigma: Physics Encounters Consciousness“ praplėtė mano suvokimo ribas, C. Rovelli „The Order of Time“ sukrėtė laiko supratimą, R. Wright „Why Buddhism is True“ padeda kontroliuoti emocijas. Svarbiausios knygos tapus mama, buvo A. Rich „Of Woman Born“ – šokiruojanti, įtraukianti, feminizmo klasika, ir J. Glowacki „Oh Crap!“ – apie vaikų mokymą daryti ant puoduko, labai naudingas ir nuotaikingas skaitinys. Dabar skaitau ne mažiau įdomią ir mano požiūrį jau keičiančią knygą H. Roslingo „Faktų galia“. O apie grožinę literatūrą tai net nepradėsiu! Išsirinkti vienos knygos niekaip negaliu. Beje, iš lietuvių autorių man visam gyvenimui įsiminė J. Melniko romanas „Maša arba postfašizmas“ – labai apžavėjo.
Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė
Kūrinys, apie kurį pirmą pagalvoju, yra Romaino Gary „Gyvenimas dar prieš akis“. Ši knyga yra nuostabi, nes skęsdama puslapiuose visuomet prisimenu žmogų, kuris man ją padovanojo ir pats pakeitė mano gyvenimą. Pagrindinė šio romano mintis labai paprasta – mylėti reikia.
Atlikėjas, režisierius Vidas Bareikis
„MR.FLUXUS“ arba Kolektyvinis Jurgio Mačiūno portretas. Šią knygą pamačiau visiškai atsitiktinai . Pirmiausia patraukė jos spalvingas viršelis ir žodis FLUXUS, kurį labiau siejau su Jono Meko asmenybe. Pervertęs knygą supratau, kad šį meno judėjimą sukūrė būtent Jurgis Mačiūnas. Lietuvis emigrantas, kuris 6-7 dešimtmečiuose Niujorke buvo vienas aktyviausių avangardo atstovų. Esu didelis biografinių knygų gerbėjas ir jose mane traukia būtent realūs žmonių likimai. Jurgio Mačiūno gyvenimas – tai graudžiai juokinga tragikomedija, o vienas jo draugų, manau, jį apibūdino tiksliausiai. Tai – diktatoriaus ir debesies junginys. Ši knyga ir Jurgio Mačiūno istorija vienareikšmiškai yra vienas didžiausių mano įkvėpimų.
Knygos, įkvėpsiančios tave, ieškok www.zmonesknygos.lt