Knygos „Nuo sporto nepabėgsi“ pristatyme žinomi žmonės prisipažino, kodėl sportuoja

Asta Pilypaitė, Vitalijus Cololo ir Erika Vitulskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Asta Pilypaitė, Vitalijus Cololo ir Erika Vitulskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Būrys žinomų, sportui neabejingų žmonių antradienio popietę susitiko sporto klube Vilniaus centre. Tiesa, ne į treniruotę susirinko, bet į knygos pristatymą – domėjosi nauju leidiniu „Nuo sporto nepabėgsi“. Bendraudami su 15min jie atviravo apie tikslus, kuriuos sau kelia sportuodami.

Naujos sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ išleistos knygos „Nuo sporto nepabėgsi“ pristatyme apsilankė būrys žinomų žmonių.

Tai ir profesionalūs sportininkai, pavyzdžiui, futbolo treneris Edgaras Jankauskas ar bėgikė Diana Lobačevskė, ir mėgėjai – Erika Vitulskienė, Vitalijus Cololo, Asta Pilypaitė ir kiti.

Bendraudami su 15min žinomi žmonės atviravo apie savo santykį su sportu bei nepabūgo atskleisti tikslų, kuriuos sau kelia per treniruotes.

Knygos pristatymo akimirka
Knygos pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Antai dainininkė Asta Pilypaitė pasakojo nuolat besilankanti sporto klube. Kiekvieną savaitę ji ten stengiasi užsukti po tris kartus, pačiu blogiausiu atveju – bent kartą nueiti.

„Dabar, kai švenčių periodas, kai tiek daug reikalų, atėjo tas blogasis periodas. Juk sportas reikalauja laiko: ir nuvažiuoti, ir pasportuoti... Ne visada suspėju“, – atviravo ji.

Bet tikino, kad be sporto negali: „Sportuoju sporto klube, renkuosi grupines treniruotes. O kai nesportuoju, esu labai nelaiminga ir man viską skauda. Buvo laikas, kai mėgau lankytis sporto salėje, užsiimti fitnesu, bet ilgainiui supratau, kad grupiniai užsiėmimai man malonesni, įdomesni. Atradau, kas man patinka, ir visad seku patinkančių treniruočių tvarkaraščius.“

Knygos pristatymo akimirka
Knygos pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kokį tikslą ji sau kelia sportuodama? „Aš turiu tikslą gerai jaustis ir patirti geras emocijas. Sportas iškrauna. Tai gera emocinė iškrova. Be to, koks geras jausmas žinoti, kad tu visgi ten nuvažiavai, prisiruošei... Atsiranda priežastis save paglostyti“, – šypsosi.

Paglostyti ir... sukrimsti pyragaitį? „Po sporto pyragaičių nesinori. Juk padarei organizmui gera, tai nesinori šito nuraminti iškart darant bloga, – tikina. – Mečiau tas mintis apie suplonėjimą. Kai tik imu apie tai galvoti, nusprendžiu, kad reikia numesti kokius tris kilogramus, tai iškart tuos tris priaugu. Tai – psichologija. O jei nieko negalvoju, tiesiog laikausi savo ritmo, reguliariai sportuoju, nelieka problemų. Nė nepajaučiu, kaip tie trys kilogramai nukrenta.“

Erika Vitulskienė paklausta, kodėl sportuoja, sakė, pirmiausia dėl geros savijautos. „Sportas garantuoja gerą nuotaiką ir puikią savijautą. Dėl to pirmiausia ir sportuoju. Juk sporto metu gauname daug endorfinų - laimės hormonų. Sporto salę visad palieku su šypsena, su ja paprasčiau įveikti dienos rūpesčius“, - 15min sakė Erika.

Knygos pristatymo akimirka
Knygos pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kai tik turi laiko, sportuoti skuba ir V.Cololo. „Sportuoti yra būtina, ir man sportas – gyvenimo dalis. Juk jei neini sportuoti, tai voliojiesi lovoje, o tas labai negerai. Ypač rudenį, žiemą reikia kuo daugiau sportuoti. Juk žmogui nuotaika kyla šviečiant saulei ir nuo sporto, kai pasikrauni energijos“, – svarsto humoristas.

Ir atvirauja: „Aš renkuosi „crossfit“ treniruotes, ir per jas išlieju tiek prakaito! Išėjus man galva sukasi, aš kaifuoju. Nebijau pasakyti, kad sportas yra narkotikas. Mano šypsena po sporto pati plačiausia, jaučiuosi labai gerai. Nueinu į dušą, paleidžiu vandenį ir bėga nuo manęs visas blogis. Sportuodamas apie nieką negalvoju. Man tai – atsipalaidavimas. Aš tada apie nieką negalvoju, galiu paklausyti muzikos. Įprastai aš nuolat ką nors galvoju. Apie scenarijus, apie darbą... O sporto metu aš relaksuoju.“

Knygos pristatymo akimirka
Knygos pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip dažnai jis laiko sportui randa? „Sąžiningai pasakysiu: jei kurią dieną turiu rimtą renginį, pavyzdžiui, kitame mieste, ir yra kelionė, tada sportuoti neinu. Tarkime, penktadienį sportavau, vakare nuėjau į baseiną. Šeštadienį ir sekmadienį turėjau po renginį, taigi nesportavau. Bet vakar ryte jau buvau treniruotėje, nors grįžau 3 nakties. Šiandien jaučiu, kad organizmui reikia pailsėti, todėl tiesiog nueisiu į baseiną, į pirtį. O ryt vėl bus treniruotė“, – vardija.

Ir tikslą savo įvardija vieną: „Mano tikslas tas, kad organizmas kuo daugiau man dėkotų. Man patinka tampytis, stiprinti nugaros raumenis. Žinote, kai vedu renginį, aš aštuonias valandas tiesia nugara scenoje prastoviu, ir dėl sporto man nugaros neskauda. Tai – nerealu. Darai gera organizmui, o po to jis atsidėkoja. Tik negaliu bėgioti. Turiu viršsvorį, ir visi žino, kad jį turintiems bėgioti nesveika dėl sąnarių. Greitas ėjimas – taip, bet bėgimas... Kiekvienas turi pažinti savo organizmą ir žinoti, kas jam tinka.“

Apie knygą

Kaip teigia „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis, pagrindinis knygos „Nuo sporto nepabėgsi“ tikslas – motyvuoti ir įkvėpti žmones sportuoti ir atrasti geros savijautos formulę.

„Šioje knygoje siekiame parodyti, kad sportas – tai gyvenimo būdas, ir jis skirtas ne tik kūno linijų dailinimui, bet ir sveikatos gerinimui. Sportas ne tik gražina žmogų, bet ir suteikia jam laimės, padeda geriau jaustis tiek darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime Pasitelkę savo specialistus ir žymius sportininkus, siekiame įkvėpti sportuoti, bet būtinai daryti tai protingai“, – sakė V.Šiugždinis.

Prie knygos ruošimo prisidėjo tokie žinomi Lietuvos sportininkai kaip penkiakovininkas, 2008 m. Pekino vasaros olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas, rutulio stūmikas, Rio de Žanero paraolimpiados čempionas Mindaugas Bilius, Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjai, parolimpiniai čempionai Mantas Panovas ir Mindaugas Suchovėjus, Pekino olimpiados prizininkas imtynininkas Mindaugas Mizgaitis, Europos ir Pasaulio kiokušin karatė čempionė Margarita Čiuplytė, Lietuvos irklavimo čempionas Vidmantas Čiūta, daugkartinė šalies dviračių treko čempionė Milita Norkutė ir kiti įvairių sporto sričių specialistai, dirbantys „Impuls“.

Anot V.Šiugždinio, sportas visada pasiveja žmogų. Būtent todėl knyga ir gavo tokį pavadinimą. Vienus prisiminti sportą paskatina sveikatos problemos, kitus laiku atėjęs suvokimas, jog dėl geros savijautos reikia pajudėti. Ir vieni, ir kiti „Nuo sporto nepabėgsi“ suras visą informaciją, kurios gali prireikti sportuojančiam žmogui.

Vienas iš knygos bendraautorių E. Krungolcas įsitikinęs, kad sportas yra sveikatos ir geros savijautos garantas. O tik gera savijauta leidžia patirti gyvenimo džiaugsmą bei gražią ir turiningą senatvę.

„Jeigu tik abejojate sporto nauda, užtenka tiesiog pažvelgti į du to paties amžiaus žmones, tarkime, 60-mečius: vieną sportuojantį, o kitą visiškai nieko dėl savęs nedarantį. Pirmasis švyti energija, jo akys žiba, o antrasis – nuolatos liūdnas ir negaluojantis“, – sakė sportininkas.

Prie knygos taip pat prisidėjusio imtynininko M.Mizgaičio teigimu, sportas turi prasidėti nuo sporto salės ir aiškių ilgalaikių tikslų, o ne nuo apsilankymo sporto prekių parduotuvėje.

„Mane stebina žmonės, kurie pirmiausia nusiperka viską, ko reikia sportui – aprangą, avalynę, įrangą, netgi papildų. Dažnai nutinka taip, kad viso to prireikia vos kelioms treniruotėms, ir žmogus meta sportą. Visgi sportuoti reiktų pradėti nuo tikslų ir nusiteikti ilgam darbui. Tačiau nereiktų pamiršti, kad pagrindinė sporto nauda – puiki savijauta. Gera sveikata ir yra kasdienė pergalė,“ – teigė M.Mizgaitis.