Knygų mugė įgavo pagreitį: su gerbėjais labinosi N.Narmontaitė, A.Valinskas ir kiti žinomi žmonės
Ketvirtadienį prasidėjusi 24-oji Vilniaus knygų mugė įgavo pagreitį. Į didžiausią Baltijos šalyse knygų ir muzikos šventę šeštadienį suplūdo būrys skaitytojų ir melomanų, suskubusių susitikti su mylimais rašytojais ir atlikėjais. Džiugių susitikimų, šmaikščių ir gilių pokalbių su žinomais žmonėmis šių metų knygų mugėje tikrai nestinga.
Knygų mugė šiemet nestokoja lankytojams knygų pristatymų ir galimybių susitikti su puikiai pažįstamais Lietuvos rašytojais. Šiemet knygų mugėje susitikti kvietė Rolandas Rastauskas, Antanas Šileika, Alvydas Šlepikas, Sigitas Parulskis, Tomas Venclova, Bernardas Gailius, Tomas Dirgėla, Diana Kleponė, Herkus Kunčius, Antanas A.Jonynas, Norbertas Černiauskas, Gabija Grušaitė, Mantas Adomėnas, Gina Viliūnė, Marius Čepulis, Rimantas Kmita, Andrius Tapinas, Violeta Tapinienė, Henrikas Vaitiekūnas ir daugelis kitų.
Kai kurie autoriai Knygų mugėje savo kūrybą pristatinėja visas keturias renginio dienas, o dalį galima sutikti tik vieną – štai aktorė Nijolė Narmontaitė ir televizijos laidų vedėjas, prodiuseris Arūnas Valinskas autografus dalijo tik penktadienio vakarą.
Šių metų Vilniaus knygų mugės lankytojai taip pat turi progą susitikti ir su užsienio autoriais, kurių gretose – Inga Ābele, Deborah Feldman, Graeme’as Macrae Burnetas, Eshkolas Nevo, Kristina Ohlsson, Anna Kamińska, Ilmaras Taska, Laura Vinogradova, Eva Mattsson, Kateryna Michalicyna, Paolo Giordano, Nigelis Warburtonas, Karen Swan ir kiti.
Fotogalerija:
24-ojoje Vilniaus knygų mugėje taip pat vyksta aibė diskusijų skaitytojams ir visai visuomenei aktualiomis temomis. Kalbama apie amžėjančią visuomenę, naujųjų technologijų poveikį leidybai ir dirbtinio intelekto bei žmogaus sambūvio galimybes. Tokios temos kaip autizmo suvokimas ir įtraukimas į visuomenę bei disleksijos sutrikimo iššūkiai taip pat bus gvildenamos, pabrėžiant knygų svarbą plėtojant socialines ir kultūrines diskusijas.
Vilniaus knygų mugė 2024-aisiais taip pat laukia ir jaunimo – nuo mažiausių iki paauglių. Jie atverti knygų pasaulio duris galės Jaunųjų skaitytojų salėje. Ten literatūros stebuklų bus galima patirti ne tik per knygas, bet ir per įvairiausias veiklas.
Muzikos salės pulsas
Muzikos salė, tapusi svarbiu Vilniaus knygų mugės akcentu, šiemet pateikė itin turiningą ir įvairiapusišką programą. Nuo lyriškų duetų iki elektronikos ir klasikinės muzikos sintezės, čia kiekvienas lankytojas randa ką nors sau.
Mugės lankytojai kviečiami pažinti ir naujus veidus bei projektus, kurių pristatymai vyks AGATA renginiuose. Ten bus galima išvysti ir apdovanojimus už gražiausius muzikinio albumo viršelius.
Apibendrindami šių metų Vilniaus knygų mugės programą jos organizatoriai pabrėžia – apsilankymo planavimo paskutinei minutei palikti nereikėtų. Geriausias rezultatas bus pasiekiamas iš anksto peržiūrėjus programą, pasirinkus labiausiai dominančius pasirodymus ir susitikimus.
Iki pat sekmadienio, vasario 25 d., vyksiančios Vilniaus knygų mugės organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.