Knygų mugėje – pokalbiai ne tik apie knygas
„Reikia gyventi be formulių, reikia būti atviram“ – Vilniaus knygų mugė cituoja Joną Meką šių metų knygų šventės šūkyje. Įkvėpti šios minties, tarptautinio žurnalo „What do people do?“ redaktorė Rasa Jusionytė ir kavinių tinklas „Caffeine“ knygų mugėje kviečia į neformalius pokalbius su autoriais, tiesa – ne visai apie knygas. Vasario 22–23 dienomis pokalbiuose dalyvaus Dovilė Filmanavičiūtė, Donatas Paulauskas, Akvilė Kavaliauskaitė ir Neringa Rekašiūtė.
Pokalbių temose – ne vien knygos
„Autoriai – itin daug istorijų turintys papasakoti žmonės, – tikina juos kalbinsianti žurnalistė Rasa Jusionytė. – Nors su didžiąja dalimi mano pašnekovų jau organizuojami knygų mugės renginiai, man norėjosi juos pakalbinti kiek kitaip – gerokai neformaliau, ne kaip ant scenos sėdinčias žvaigždes, nors jie žymūs ir ne be reikalo, o kaip žmones, nugalėjusius baimes rašyti ir dalintis savo kūryba. Kokia buvo jų pradžia? Ko jie išmoko įgyvendindami savo sumanymus? Ką reiškia atvirai dalintis asmeniniais išgyvenimais? Nuoširdžiai kviesiu įsitraukti ir publiką, kad tai būtų ne interviu, o mūsų bendras pokalbis – šiltas, atviras, suartinantis ir itin nuoširdus. Visiems pasiilgusiems „Ką žmonės dirba?“ laidų turėtų būti itin įdomu!“
Nuo meilės skaitymui iki ekstremalaus atvirumo
Kaip prisijaukinti skaitymą ir ką daryti, kad knygų mugės pirkiniai nebūtų tik naktinio stalelio puošmenos, vasario 22 d. papasakos Dovilė Filmanavičiūtė. Rasa su Dovile kalbėsis apie tai, kaip jai pavyksta būti jauna mama, erudite žurnaliste ir dar rasti laiko knygoms, tad šis pokalbis – ne tik apie knygas, bet ir apie laiko panaudojimą. Iš karto po jos į pokalbio kėdę sės lyčių lygybės ekspertas Donatas Paulauskas, knygoje viešai pasidalinęs savo dienoraščiu. Pokalbio su Donatu temose – tokio radikalaus atvirumo priežastys, knygos rašymo patirtys ir šiuolaikinių vyrų gyvenimas.
Vasario 23 d. „Caffeine“ erdvėje Rasa Jusionytė susitiks su žinoma žurnaliste Akvile Kavaliauskaite. Ji puikiai išmano antraščių meną, tačiau rašydama knygą leido sau jį pamiršti. Akvilė pasakos, kaip išėjo parašyti knygą negalvojant apie tai, kas populiaru, ir drauge su Rasa diskutuos apie kūrybos bei sėkmės taisykles. Pokalbių seriją pabaigs susitikimas su fotografe ir poete Neringa Rekašiūte. Ir Neringos kūryboje, ir asmeniniame gyvenime netrūksta magijos bei paslaptingų nutikimų, o pati ji atvirai kalba apie terapiją. Daugeliui žmonių neseniai išleista Neringos poezijos knyga „How to Swim Through Pain“ tapo tikra terapijos forma. Ir nors knygos pavadinimas kalba apie skausmą, pokalbis ners į Neringos susikurtus laimės bei vidinės ramybės receptus.
Nesibaigianti pokalbių ir kavos draugystė
Projektas „What do people do?“, Lietuvoje geriau žinomas kaip „Ką žmonės dirba?“, prasidėjo nuo Žinių Radijo laidų, išaugo į didžiules auditorijas sutraukiančius renginius Vilniuje ir Kaune, o neseniai pasirodė ir pirmasis numeris anglų kalba išleisto bei tarptautiniu mastu pardavinėjamo žurnalo. Projekto nagrinėjamos temos ir šilti pokalbiai – puikus derinys prie karštos kavos, todėl susitikimai su pašnekovais vyks vienoje iš dviejų knygų mugėje įsikursiančių jaukių „Caffeine“ kavinių – „Litexpo“ 3-ioje salėje, 2-ame aukšte. Pokalbiai su autoriais vyks vasario 22 d. 14.30–16.30 val. ir vasario 23 d. 14–16 val. Antroji „Caffeine“ kavinė knygų mugės metu veiks Muzikos salėje.