Ko galima pasimokyti iš italų?

Aktorius Raoul Bova  / Vida Press nuotr.
Aktorius Raoul Bova / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Esame tikrai šaunūs, bet tikrai ne pati linksmiausia pasaulio tauta, tad kartais verta pasimokyti iš kitų – džiaugsmingesnių ir labiau atsipūtusių... Aišku, ne visiškai viską, kas tinka italams, gali perimti šiauriečiai, bet porcija „la dolce vita“ dar niekam nepakenkė!

Valgymas – malonumas ir ritualas

Italai gyvena pagal grafiką: kava ir ragelis ryte, lančas dieną, aperityvas – 17–19.30 ir vakarienė 20–21 val. namie ar restorane. Greitasis maistas, bėgiojimas su popieriniu kavos puodeliu rankose? Tik išimtiniais atvejais. Lėtas mėgavimasis maistu ir dalinimasis įspūdžiais apie jį – visai kas kita.

Pora vakarieniauja
Pora vakarieniauja

Pokalbis – tai menas

Atrodo, kad kiekvienas italas – oratorius, gal todėl, kad iškalbą lavina nuo pat vaikystės. Pabandykite pasikalbėti ne tik apie orą su pažįstamu pardavėju, kaimynu, batsiuviu ar turgaus prekeiviu. Iš pradžių galbūt bus keista ir nejauku, bet vėliau įprasite kalbinti žmones ir šypsotis.

Kartais patys italai pasijuokia iš būtinų sekmadieninių pietų: patarškų tetulių, nuolatinių pokalbių apie futbolą ir vis tų pačių firminių mamos patiekalų, bet uoliai laikosi tradicijų. Nes šeima jiems – viskas.

Gyvenimas – tai ne bėgimas tikslo link

Tai tiesiog gyvenimas. Sustokite, giliai įkvėpkite, apsidairykite. Nors iš pradžių trypčiosite ir karštligiškai bandysite prisiminti, ko dar nespėjote ir kur dar reikia bėgti. Italai įsitikinę, kad jie visur spėja, taigi jie ir nestresuoja dėl niekų. Jei jie viską spėja net su trijų valandų siestos pertrauka, spėsime ir mes: sulėtinkime tempą.

Šeima – tai tvirtovė

Kai pasimirš visi jūsų nuopelnai, išseks pinigų šaltinis, o draugai išsibarstys po kitas šalis, liks šeima, kuri niekada neišduos. Kartais patys italai pasijuokia iš būtinų sekmadieninių pietų: patarškų tetulių, nuolatinių pokalbių apie futbolą ir vis tų pačių firminių mamos patiekalų, bet uoliai laikosi tradicijų. Nes šeima jiems – viskas.

Vaikai – tai gėris

Italijoje jus visur įleis su vaikais, nes vaikais ten įprasta džiaugtis: tiek prabangiuose restoranuose, tiek grožio salonuose ar stilingose parduotuvėse: jie ten niekam netrukdo, nes niekas jų nevertina kaip mažų neklaužadų, kurie nuolat gadina suaugusiesiems gyvenimą. Be to, Italijoje retai kur gausite vaikišką meniu – vaikai ten su malonumu valgo tai, ką ir suaugusieji.

Dieta – tai nesąmonė

Kur paslaptis? Italės neatsisako skanių kąsnelių, bet visos telpa į M dydį. Ir nemarina savęs dietomis. Minėjome, kad italai valgo griežtai tomis pačiomis valandomis, be to, suvartoja tikrai daug daržovių, vaisių, pastos, ką tik iškeptos duonos, įvairių prieskonių – ir viskas šviežia, nepervirta ir nepašildyta dar kartą. Be to, stengiamasi daugiau važinėti dviračiu ir vaikščioti pėstute.

Pora vakarieniauja
Pora vakarieniauja

Drabužiai  – tai komunikacijos priemonė

Italai itin rūpinasi, kokį įspūdį padarys aplinkiniams. Ir tai puiku. Jie turi drabužių komplektų visoms įmanomoms progoms: pasirodyti verslo susitikime, pasivaikščioti parke, apsipirkti ar susitikti su draugais. Gerai (nebūtinai brangiai) rengtis – tai visų pirma gerbti aplinkinius ir siųsti jiems malonią žinutę apie save.