Ko griebtis, kad kitą dieną po vakarėlio neplyštų galva?

Galvos skausmas / Fotolia nuotr.
Galvos skausmas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
A
A

Kaip išvengti deginamo pėdų skausmo siaučiant iki paryčių? Keletas patarimų, kurie padės sušvelninti šiuos linksmybių nemalonumus.

Galvai palengvės

Statistikos duomenimis, Kalėdų–Naujųjų metų laikotarpiu 75 proc. tų, kurie padaugina alkoholinių gėrimų, patiria galvos skausmą, svaigimą, troškulį, pykinimą, o kai kuriems ir širdis sunegaluoja.

Specialistų teigimu, dėl to didele dalimi kaltas toksinų, susidarančių skylant alkoholiui, perteklius kraujyje. Kūnas turi savo ritmą ir reaguodamas į jį užliejusių svaigalų kiekį negali atlikti „penkmečio darbų per vienus metus“. Štai kodėl kitą dieną pajuntamos sunkios pasekmės. 

Vienuose gėrimuose yra mažiau toksinių medžiagų, kituose – daugiau. Anot daktaro Jameso Schaeferio, prisigėrus pigaus viskio ir šampano gresia didžiausios bėdos. Mažiausiai toksiški yra gėrimai, pagaminti iš 3–4 kartus distiliuoto spirito, kaip antai džinas, degtinė. Nuo raudonojo vyno gali smarkiai skaudėti galvą, nes jame yra tiramino.

Aišku, patartina gėrimų nemaišyti. O vienintelis šimtaprocentinis vaistas išvengti pagirių – apskritai negerti. Sakote, neįmanoma? Tada iš anksto reikėtų pagalvoti apie:

  • Kūno sudėjimą. Smulkus – pavojaus veiksnys. Tokie gėrikai turi saugotis labiau nei dičkiai, nes jų organizmas ilgiau perdirba alkoholį.
  • Priemones, galinčias pagelbėti. Prieš pradedant vartoti svaigalus patartina užvalgyti sviesto, lašinių, žuvies, riešutų ar pupelių: kai skrandyje yra kurio nors iš šių produktų, organizmas lėčiau absorbuoja alkoholį. Per vakarėlį ir po jo – gerti daug nealkoholinių skysčių (dehidratacijai, kurią sukelia svaigalai, sumažinti); rinktis nesunkų maistą, turtingą vandens, angliavandenių ir fruktozės: daržoves, vaisius, riešutus (šleikštuliui išvengti); turėti po ranka vaistų nuo skausmo (galvos sopuliui nuraminti), specialių maisto papildų su spanguolių, usnių, alijošių, artišokų ekstraktais (pagirių simptomams sušvelninti, virškinimui sureguliuoti).   

Kojoms palengvės

Yra nustatyta, kad avint bateliais, kurių kulniukai – 10 cm aukščio, kojos gauna tokį pat krūvį kaip bėgant. O jei „bėgate“ visą naktį ne tik stovėdamos ir vaikštinėdamos, bet dar ir šokdamos? Nieko nuostabaus, kad jau po kelių valandų pėdos ima degti!

  • Išganingosios pagalvėlės. Geruose sportiniuose bateliuose būna įtaisytos specialios želės pagalvėlės, veikiančios kaip amortizatoriai, tačiau kuri iš mūsų ryšis tokius, kad ir labai patogius, avėti su vakarine suknele Naujųjų metų naktį? Džiugu, jog gamintojai ir prekybininkai pasirūpino, kad būtų galima įsigyti panašių nepastebimų daugkartinio naudojimo pagalvėlių, tarkim, „Scholl Party Feet“ (parduodamos „Maximoje“, „Iki“, „Droge“), saugančių pėdas nuo aukštakulnių sukeliamo skausmo. Tačiau patartina su jomis pavaikščioti ir pašokti dar prieš ypatingąją progą – kad iš anksto įsitikintumėte, ar galite šiomis pagalvėlėmis visiškai pasikliauti. Pasak jas jau išmėginusios padavėjos Rūtos, darbe šie daikčiukai puikiai padeda visą dieną, tačiau vakarėlyje gali nutikti kaip jai: pašokus kojos suprakaitavo ir bateliuose ėmė slidinėti, todėl pagalvėles teko išimti, o tada atsėlino skausmas. Be to, nepatartina avėti ankštais bateliais, nes pagalvėlės truputį pakelia pėdas. 
  • Skausmą malšinantis tepalas. Vaistinėje įsigykite gelio, kuriame būtų kuo didesnė skausmą ir tinimą mažinančios medžiagos, pavyzdžiui, ibuprofeno, koncentracija: patepkite juo pėdų pagalvėles pajutusios tvinkčiojimą.