Ko imtis ir kuo maitinti vyrą, kad šis taptų sekso galiūnu?

Aistringa pora / Shutterstock nuotr.
Aistringa pora / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-05-24 19:00
AA

Pašlijo sekso reikalai? Vis dažniau partneris nuvilia jus lovoje? Mylitės retai ir tai trunka trumpai? Aistros pliūpsnių kone nebelikę? Mielos moterys, nenukabinkite nosies, nes išeitis tikrai yra. Štai jums keletas seksologų rekomendacijų, kuo pasirūpinti ir kuo maitinti vyrą, kad šis taptų sekso galiūnu.

Jokiai moteriai nėra malonu, kai jos mylimojo lytinis potraukis rimtai sušlubuoja, o seksualinė jo ištvermė pradeda kelti rimtą rūpestį. Stipriosios lyties atstovai dėl to smarkiai ima krimstis, tai pakerta jų vyriškumą. Be to, ne naujiena, kad šios problemos turi neigiamos įtakos žmogaus savivertei, asmeninio gyvenimo kokybei. Tačiau pernelyg dėl to nenusiminkite, gerbiamos mūsų portalo skaitytojos, nes šią problemą daugeliu atveju galima išspręsti.

Taigi pateikiame jums sąrašą dalykų, kurie jūsų mylimiesiems padėtų grąžinti vyriškumą, kilstelėtų jų seksualumo kartelę ir apskritai pagerintų gyvenimo kokybę.

Jūsų vyras virstų sekso galiūnu, jeigu jis...

...gerai išsimiegotų

Vyras turi gerai išsimiegoti, jei nori trykšti energija, būti veiklus ir seksualiai aktyvus. Miego stygius yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl sumažėja lytinis vyro potraukis, kodėl kyla seksualinių problemų.  Jo naktinis miegas, kad išsaugotų seksualinę savo ištvermę, turėtų trukti maždaug 7–9 valandas.

...vengtų nuolat pasikartojančio streso

Lėtinis stresas alina organizmą ir slopina lytinį vyro pajėgumą, seksualumą. Todėl jūsų partneris, norėdamas daugiau nebesusidurti su sekso problemomis ir nebepatirti fiasko lovoje, turėtų vengti streso. Šiuo atveju ypač pagelbėtų reguliari meditacija, seksologai rekomenduoja užsiimti, pavyzdžiui, joga, daugiau judėti ir išmokti taisyklingo kvėpavimo pratimų, kurie padėtų atsipalaiduoti ir numalšintų stresą.

...reguliariai mankštintųsi

Puikios fizinės ir psichinės sveikatos šaltinis – tai reguliariai atliekami fiziniai pratimai, gerinantys lytinę funkciją ir lytinį pajėgumą. Treniruotis vyrui reikėtų mažiausiai 4–5 kartus per savaitę, taip pat neturėtų pamiršti širdies ir kraujagyslių stiprinimo bei vidutinio sunkumo jėgos pratimų. Kokia nauda? Reguliariai mankštinantis, gerėja jo kraujo apykaita, padaugėja testosteronų ir augimo hormonų, kurie skatina vyriškumą, pagerėja lytinė vyro funkcija.

...atsisakytų prasto maisto

Sveikas maistas teigiamai veikia fizinę ir emocinę vyro sveikatą, jo lytinį gyvenimą ir vyriškumą. Vyrui reikėtų valgyti daugiau vaisių ir daržovių, neriebios mėsos ir žuvies, lieso pieno produktų.

Besiglamonėjanti pora / Shutterstock nuotr.

...valgytų daugiau česnakų

Puikus pagalbininkas sekso reikaluose – česnakas. Jame gausu alicino, kuris skatina kraujo pritekėjimą į lytinius organus, o tai, gera žinia moterims, puikiai veikia vyro seksualumą, jo seksualinę ištvermę, turi įtakos stipriai erekcijai. Taigi kitąkart, kai mylimajam gaminsite kokį nors patiekalą, nepagailėkite įdėti ir česnakų.

...nepamirštų paskanauti avokadų

Avokaduose yra labai daug folio rūgšties ir vitamino B6, o tai leidžia kontroliuoti lytinius hormonus, be kurių  puiki seksualinė vyro sveikata ir lytinis pajėgumas neįsivaizduojami. Tad nepamirškite avokadų gabalėlių sau ir partneriui gamindamos salotas ar tepdamos sumuštinį.

Ir dar keletas naudingų patarimų:

  • Pasak seksologų, potenciją ypač teigiamai veikia mėsa ir žuvis. Toks maistas gali pasigirti baltymų gausa, kurie labai svarbūs gaminantis testosteronui. Tačiau valgyti vien tik mėsą vyrui taip pat nerekomenduojama, mat galima sulaukti atvirkštinio efekto. Pirmenybę jūsų partneris turėtų teikti liesai mėsai, o iš žuvų – skumbrei ir plekšnei.
  • Jei norite, kad jūsų vyras pajustų gyvenimo džiaugsmą, lepinkite jį šokoladu. Kakavoje yra teobromino – galingo alkaloido, stiprinančio seksualinį susijaudinimą. Jis ypač geras tuo, kad pasižymi kaupimo efektu. Po kelių šokolado plytelių, suvalgytų nedideliais laiko intervalais, jūsų partneris susijaudins net nuo nekaltų prisilietimų.
  • Baltymų gausu ir pieno produktuose. Lepinkite partnerį pienu, kefyru, varške, natūraliu sviestu. Beje, turėkite omenyje, kad daugelio mėgstamas jogurtas neduoda apčiuopiamų rezultatų, mat terminio apdorojimo metu jis netenka didžiosios dalies savo naudingųjų savybių.
  • Nepamirškite ir aitriųjų paprikų padažo bei svogūnų! Aitriosiose paprikose yra kapsicino, o svogūnuose – kvercetino. Šios medžiagos produktams suteikia aštrumo ir skatina vyrą  „žygiui po žygio“ (na, kokie tai „žygiai“, manome, jau nutuokiate...). Kvercetino ir kapsicino veikimo mechanizmas labai paprastas: šių aitrių medžiagų likučiai, pasišalindami su šlapimu per šlaplę (šlaplė – tai latakas, jungiantis šlapimo pūslę su varpos galvute), sukelia jausmą, panašų į seksualinį pasitenkinimą. Įdomu, kad dauguma demografų dažną rytiečių ir pietiečių mylėjimąsi sieja būtent su gausiu aštraus maisto vartojimu. Nedidelis pastebėjimas: pamaitinkite aštriu patiekalu partnerį likus maždaug 7–8 val. iki sekso. Patikėkite, nesigailėsite!
  • Vyras, kuris rūpinasi savo potencija, į racioną turėtų žūtbūt įtraukti vištų arba putpelių kiaušinių. Atminkite, mielosios, kad šiuose produktuose yra daug naudingų mikroelementų ir vitaminų A, E, B6.
  • Lytinis partnerio pajėgumas pamažu ima šlubuoti? Tuomet suskubkite įsigyti parduotuvėje kalmarų, krevečių, midijų, austrių. Jūrų gėrybės – tai nesočiųjų riebalų rūgščių ir mikroelementų šaltinis. Jie būtini normaliai potencijai.
  • O štai ir vyrų džiaugsmas alus... Kuo jis čia dėtas? Pasirodo, šis gėrimas praplečia šlapimo pūslės sieneles ir veikia prostatą bei mažojo dubens kaulus, o tai... sustiprina pojūčius orgazmo metu. Taigi audringas orgazmas – garantuotas!
Besiglamonėjanti pora / Shutterstock nuotr.
  • Bet kokiuose vaisiuose ir daržovėse raudonos spalvos yra karotinoido likopeno. Ši medžiaga dalyvauja fotosintezės procese ir padeda augalams pernešti deguonį, tarkime, iš vienos pomidoro vietos į kitą. Papuolęs į organizmą, likopenas valo kraują nuo riebalų pertekliaus ir laisvųjų radikalų, skatina intensyvesnį kraujo pritekėjimą į atokesnes kūno dalis. O dabar sukluskite, gerbiamos moterys: vyro pasididžiavimas dėl likopeno nesuglebs greitai, ilgai išliks standus! Seksologų patarimu, pomidorų reikėtų valgyti kasdien arba bent jau likus 3 val. iki sekso.
  • Džiovintos datulės ir žemės riešutai kaip reikiant pasistengs, kad jūsų partnerio orgazmas būtų įsimintinas gerąja prasme. Tokią audringą emocijų gamą nulemia du dalykai: spermos ir išsiskiriamų laimės hormonų kiekis. Serotininas, valdantis laimę, susidaro iš aminorūgšties triptofano. Iš jo sintetizuojasi niacinas (vitaminas B3) – tai svarbi medžiagų apykaitos (metabolizmo) ir imuniteto medžiaga. Įdomiausia, kad vyro smegenys imunitetą laiko gerokai svarbesniu dalyku nei orgazmą! Todėl, jei vyro organizme yra mažai niacino, visas triptofanas bus panaudotas jam gaminti, o laimės hormonas, deja, taip ir neišsiskirs. Vienintelis kelias tam pasipriešinti – pasirūpinti niacino atsarga, kad viską apskaičiuojantis organizmas būtų ramus ir triptofaną paverstų serotoninu. Kaip taip padaryti? Ogi visai elementaru: vitamino B3 apstu bet kokiame valgyje, bet ypač datulėse ir žemės riešutuose. Taigi partneris tikrai nenuvils jūsų lovoje, jeigu pasirūpinsite, kad šiais dviem produktais jis pasimėgautų kasdien.