Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Ko santykiuose netoleruoja vyrai?
Ne viena moteris skundžiasi, kad šaunus, rūpestingas vyras po metų kitų tapo šaltu, nedėmesingu ir po truputį pradėjo trauktis iš santykių.
Vienose porose vyrai įninka į darbus, kitas aplanko vyro neištikimybė, polinkis į kompiuterinius žaidimus ar nesibaigiantys pasibuvimai su draugais. Tokias vyro permainas gali stipriai lemti moters elgesys su juo. Kas paskatina šaunius vyrus trauktis nuo moters ir santykių?
Moteriai šeima dažnai yra siekiamybė, tikslas, dėl kurio ji gali ilgus metus kentėti nemalonią situaciją poroje. Vyro koncentracija yra gerokai mažesnė, jis jautresnis situacijai namuose. Suprastėjus santykiams su moterimi, vyras retai tai pastebi ir suvokia sąmoningai. Daug dažniau jis automatiškai pradeda ieškoti vietų, žmonių ir užsiėmimų, kur jam būtų geriau negu su pasirinkta moterimi.
Jeigu vyras pradėjo trauktis, peržvelkite savo bendravimą su juo. Greičiausiai darote vieną ar kelias klasikines klaidas, dėl kurių vyrui tapo nemalonu su jumis būti.
Kontroliavimas yra vienas dažnesnių įpročių, kuriuos į santykius atsineša moteris. Ar nesate ta, kuri „žino“, kada vyrui reikia keltis rytais, kada ir ką jis valgo, kokius drabužius nešioja, ką veikia laisvalaikiu, kaip gydosi peršalimą, kada turi nueiti pas stomatologą ir t. t.?
Net jei vyras ir neklauso, atkreipkite dėmesį, ar nesekiojate jo su patarimais ir savo nuomone, įsitikinusi, kad jis turi klausyti? Vyrai netoleruoja kontroliavimo. Jei didele jūsų bendravimo su vyru dalimi tapo aiškinimai jam, ką, kada ir kaip jis turi daryti, vyras automatiškai pradės vengti buvimo kartu.
Kontroliuojant pažeidžiamos vyro asmeninio gyvenimo ribos, taip rodote nepasitikėjimą jo nuomone bei kompetencija. Šalia jūsų vyras pradeda jaustis neturinčiu teisės į savo gyvenimą, nuomonę, nepajėgiu susitvarkyti su problemomis, nevisaverčiu žmogumi.
Stebėkite, kada kontroliuojate ar teigiate geriau žinanti, kaip vyras turi gyventi, bei pradėkite stabdyti save. Pasiruoškite susitikti su kylančia baime, kad, be jūsų kontrolės santykiuose ir šeimoje, įsivyraus chaosas bei su nemaloniais pojūčiais kiekvieną kartą, kai sustabdysite kylantį poreikį sukontroliuoti vyrą.
Reikalavimai gali būti kontrolės forma, tačiau gali būti ir bandymas išsakyti savo norus netinkama forma. Reikalavimas ir įsakinėjimai įneša į santykius šaltumo, grubumo, karinio režimo prieskonį ir vargu ar koks nors vyras jaučiasi laimingas tokiuose santykiuose.
Pastebėkite, kada jūsų prašymas skamba kaip įsakymas. Atkreipkite dėmesį į savo balso toną. Tai, ką pasakote įsakmiu balso tonu, vyras gali įvykdyti, tačiau greičiausiai darys tai vis rečiau arba itin nenoriai. Galite išsireikalauti vyro atnešti gėlių, tačiau tai jis padarys ne iš meilės, o tam, kad nebegirdėtų jūsų reikalavimų.
Mokykitės ne reikalauti, o prašyti. Reikalavimus skatina baimė, kad vyras nekreips dėmesio į jus ir tik griežtu balso tonu ar šiurkščiu įsakymu galite gauti tai, ko norite iš vyro. Tiesa, kad to, ko prašote, galite ir negauti, tačiau prašymai ir norų patenkinimai turi savas taisykles.
Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kodėl kyla konfliktai porose ir kaip jų išvengti?
- Neužsispirkite ties konkrečia prašymo įgyvendinimo forma. Ne kiekvienas vyras mėgsta gaminti valgyti, tačiau jis gali būti pakankamai suinteresuotas nusivežti jus į kavinę ar užsakyti maisto į namus. Dalis vyrų gali niekada nenupirkti gėlių, tačiau mielai parveš jums ką nors saldaus, užsukęs nupirkti valgyti. Palikite vyrui laisvę nedaryti to, kas jam nepatinka.
- Turėkite daug norų. Jei turite sugalvojusi vieną konkretų dalyką, kurio norite iš vyro ir kurio jis nesiruošia įgyvendinti, galite stipriai nusivilti. Sugalvokite tiek norų, kiek galite, ir pasakokite apie juos vyrui. Tada stebėkite, ką iš jūsų sąrašo jis mielai daro, o ko ne, ir paleiskite tuos norus, kurių įgyvendinti jis nenori.
- Prašykite dažnai. Jei kažko norite, galite priminti apie tai vyrui kiekvieną dieną ir jam nenusibosite, tačiau tik tuo atveju, jei kalbėsite maloniai ir švelniai, o jūsų balse neskambės nusivylimas bei nekantrumas.
Jei didele jūsų bendravimo su vyru dalimi tapo aiškinimai jam, ką, kada ir kaip jis turi daryti, vyras automatiškai pradės vengti buvimo kartu.
Kaltinimai bei priekaištai yra dar vienas bendravimo su vyru būdas, palaipsniui stumiantis jį tolyn nuo moters ir santykių. Jei esate linkusi sakyti „tu niekada...“, „tu visada...“, priekaištauti už tai, ką vyras padarė ar ko nepadarė, priminti jam jo klaidas, galite drąsiai tikėtis, kad santykiai su vyru vis prastės.
Kaltinimai ir priekaištai yra puolimas, o puolimas sukelia atsakomąją reakciją. Didelis konfliktas iš vyro pusės gali kilti dėl, atrodytų, tylaus, bet akivaizdaus moters kaltinimo ar įgėlimo. Pastebėkite, ar kilus konfliktui nebuvote ta, kuri pirma įgėlė vyrui? Nesvarbu, kad tai darydama nekėlėte balso. Vyras jaučia, kada yra puolamas, net jei tą darote ganėtinai subtiliai.
Nėra tokios situacijos santykiuose, kada grubumas, kontroliavimas, kaltinimai ar įsakinėjimas būtų veiksmingas būdas grąžinti į juos laimę ar vyro dėmesį. Yra situacijų, kai reikalingas tvirtas savo pozicijos laikymasis, tačiau norint suteikti šansą porai, kartu reikalingas ir draugiškumas bei švelnumas.
Tik malonus elgesys su vyru gali suinteresuoti jį būti atsidavusiu moteriai ir santykiams, o grubus, nemalonus elgesys garantuotai paskatins bet kokį vyrą ieškoti vietų, kur jam būtų geriau.
DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.
P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!